Synology DS712+ a pomalý upload

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Flavius 17. 11. 2012 20:50

Zdravím
Mam problem, ktery se tyka rychlosti uploadu na NAS Synology DS712+. Rychlost uploadu z PC na NAS je max. 30MB/s. Synology uvadi 100Mb/s a nekteri uzivatele na jejich foru taktez. Pokusim se to popsat trochu podrobneji i kdyz jsem zkusil mozne i nemozne.

Struktura site: vsechny prvky jsou pripojeny do routeru kabelem CAT5 a vsechny strany maji GigaLan sitovou kartu
1. router: Draytek vigor 2850n / 4xGlan / internet
2. PC: Core2D / HDD Intel SSD320 160Gb / sitovka Intel CT GLan pripojeno do routeru
3. NAS DS712+: 2x GLan sitovka / 1xGLan pripojeno do routeru / HDD 2xWD30EFRX
4. NTB: HDD Intel SSD320 160Gb / sitovka Intel 8xxx GLan pripojeno do routeru

Rychlost pri kopirovani: z NAS do PC 107Mb/s
Rychlost pri kopirovani: z NTB do PC 42Mb/s
Rychlost pri kopirovani: z NTB do NAS 20-30Mb/s

Precetl jsem vsechny vlakna zde na foru i na zahranicnim foru synology kde uzivatele uvadeji bezproblemove rychlost pri odesilani dat do NAS mezi 65-100Mb/s. Take jsem to resil s podporou synology, ale ani tam se po 20x email a zaslanem kernel/logu na nic neprislo. Samozrejmosti je, ze jsem NAS pripojil samostatne k PC nebo NTB naprimo a ze jsem zkusil ruznou konfiguraci svazku od SHR, RAID 1 i RAID 0. Nikdy nedoslo k zvyseni rychlosti.
Napada nekoho neco opravdu secialniho. Normalni ani abnormalni veci nezabiraji.
Naposledy upravil Flavius dne 18. 11. 2012 00:45, celkově upraveno 1
Flavius
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 17. 11. 2012 21:41

Udělej si pořádek v jednotkách, velikost písmena B je dost důležitá.

Kabely CAT5 jsou určeny pro 100 Mbit/s sítě. Pro 1 Gbit/s je CAT5e nebo CAT6.

Pokud je rychlost kopírování z PC do NTB stejná jako z PC do NAS tak víš, že problém není v NAS.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Flavius 18. 11. 2012 00:50

Děkovat ti rozhodne nebudu. Zacatecnik taky nejsem a upozornovat na neco co jsem jen spatne napsal to chce opravdu velky um. Jinak jestli potrebujes neco doplnit tak prosim. Oznacemi kabelu beru jako samozrejmost rozumi tomu vsichni zasveceni. Jinak ano to co jsem popsal je pomerne znacny problem a zatim to nevyresili ani odbornici z synology. Treba nekoho napadne neco pouziteleho
Flavius
Junior

Odeslat příspěvekod SpaceExplo 18. 11. 2012 04:38

Pokud v Synology na nic neprisli, prekvapuje mne, ze doufas, ze tady (bez urazky kohokoli) na to nekdo prijde, ale ok. Tak to vemem poporadku:

- jednotky oprav: Mb/s neni to stejny jako MB/s - takhle to jen mate pripadne citatele

- Cat5 skutecne neni Cat5e nebo Cat6 - takze te poprosim, zkontroluj kabely a oprav puvodni dotaz

- rychlosti dle spec http://www.synology.com/products/produc ... 2B&lang=us uvadene jako 180MB/s read a 105MB/s write jsou definovany pri pouziti link agregace: "1. With Link Aggregation enabled. The performance figures could vary on different environments." Tezko ric jak moc se to zmeni (cteni kazdopadne, omezeni 1Gbps LAN) pri pouziti jen jednoho kabelu

- pokud mohu jeste poprosit, dodej tyto informace:
-- OS na PC a NTB
-- pouzity protokol pro sdileni/prenos dat (Windows Share, FTP, SFTP, NFS, AFP ??)
-- kopiroval jsi spoustu malych souboru nebo jeden velky? (muzes pouzit treba iso nejake linuxove distribuce)
-- jak je nastaveno MTU?

PS:
- ne, nepovazuji te za blbce, ale pokud nejsi schopen definovat informace presne, necekej presne odpovedi
- kdyz u toho budu sedet, tohle vsechno si zjistim, pokud u toho nesedim, mel by jsi tyto informace dodat ty
- a ano, vsichni delame chyby, mohl jsi neco prehlednout
- ne, nejsem vsevedouci, jen se snazim pomoci
SpaceExplo
Junior

Odeslat příspěvekod Flavius 18. 11. 2012 12:54

Diky za odpoved
Na PC i NTB je WinXP Professional (na PC jsem pouzil i Windows server 2003 ale porad to same)

Kabel je v poradku z NAS do PC to jede 107Mb/s, presne jak uvadeji na synology.

Termin „Link Aggregation“ znam dobře, ovšem to co uz se skoro nikde nedoctes je uvadena rychlost bez Link Aggregation a ta je 105/105Mb/s. K tomu aby ti fungoval Link Aggregation jak ma potrebujes switch s parametrem 802.3ad, který jsem mel ale zazrak na uploadu se opet nekonal, ala změna zadna.

V NAS jsou zaple standard sluzby pro win, ftp, sftp.
Také jsem otestoval ruzne klienty TC, WinSCP, Salamander atd. kdyby snad byl problem v konkretnim softwaru. NFS jsem nezkousel muzu ještě testnout.

Vse je nastaveno pro prenost bez sifrovani dat (v NAS) coz by proces zasadne zpomalovalo.
Nejrychleji to slo přes TC / ftp, jiz zminovanych 107Mb/s download.

S MTU jsem taky laboroval. Tusim ze je tam hodnota 1500. I když jsem nastavil na vyssi jumbo frame (obe strany) nic to nepomohlo.

Při kopirovani jsem pouzival jeden 3Gb soubor
( Nejsem blazen a nebudu kopirovat megove soubory. Vliv malych souboru je zcela jasny asi vsem. Tim se dostavame opet k tomu ze otazka je smerovana k pitomcum za ktereho me také povazujete )). )
Vysledkem je jedina vec. Jestlize sedim u PC a prikaz zni downloaduj data do PC jede to max. rychlosti. Jestlize zni prikaz uploaduj kamkoli jde to pomalu treba i na stejnou jednotku ktera byla schopna podavat data max. rychlosti a je schopna i prijimat data max. rychlosti tedy neni omezena jak hardwarem ani propustnosti site.
Flavius
Junior

Odeslat příspěvekod SpaceExplo 18. 11. 2012 14:07

Nejsi schopen udelat par jednoduchych uprav do dotazu (i kdyz jsi podruhe pozadan) a porad se chovas, jako bychom te tady vsichni znali a vedeli rozsah tvych zkusenosti a odborne zpusobilosti = nejsi ochoten spolupracovat = jsi ztracenej pripad, tohle je muj posledni post v tomto tematu a reknu ti jen toliko:

- problem je pri zapisu na disky v NASu

- WD neuvadi kompatibilitu mezi HDD WD30EFRX a NAS DS712+ http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=810

tecka

EDIT: jen pro me vlastni poteseni, primo Synology uvadi na svych strankach vykon bez "LInk Aggregation" http://www.synology.com/products/perfor ... =us#tabs-2 (sice pro DS713+, ale urcitou vypovidaci hodnotu to ma)

EDIT2: ano, Synology na svych strankach uvadi kompatibilitu pro DS712+ a WD30EFRX http://www.synology.com/support/hd.php? ... duct_id=87
SpaceExplo
Junior

Odeslat příspěvekod Flavius 18. 11. 2012 18:18

Zda se, ze mam konecne nastaveni s kterym bych mohl souhlasit.
Je to nemozne, ale nastavil jsem na sitovce Intel kterou mam v PC "jumbo frame" na 9000. V NAS zustalo nastaveni "jumbo frame" zakazano. Omluva za spatne id hdd mam tam 2xWD20EFRX
Rychlost downloadu zustala na 105Mb/s a rychlost uploadu se zvedla na stabilnich 70Mb/s
Diky za dobry napad
Přílohy
synology DS712.JPG
synology DS712.JPG (37.29 ) Zobrazeno 2868 krát
Flavius
Junior