Modem s wifi, VDSL od O2

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod newim123 11. 2. 2013 12:47

Mel jsem comtrend ale ten spalil, blesk muzete mi poradit nejaky jiny router? Za novy comtrend chteji 2000. Ale mam snim takovy problemy jinde, ze ho nechci znova. Nasel jsem jen tri nahrady:
http://pc.bazos.cz/inzerat/21755473/Hua ... zaruce.php
http://wifi.aspa.cz/wifi-kasda-kw5212h- ... 8-z105620/
http://wifi.aspa.cz/zyxel-prestige-p-87 ... h-z105619/
Kterej bude nejlepsi? Nejvic se mi libi kasda protoze ma USB pro tiskarnu. Ale tu znacku vubec nezna. Díky
newim123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 11. 2. 2013 13:08

"Jaké problémy jinde" máš s Comtrendem? Aby to nebylo z bláta do bažiny...
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod newim123 11. 2. 2013 13:22

Pada mi wifi, poznam to jen na ntb, prvni ntb je dell n5050 spadne wifi uprostred stahovani ale i pri prohlizeni internetu, to same se deje na druhym ntb SIMATIC Field PG s kartou od intelu.Musim pockat minutu nez se da znovu pripojit ale wifi ukazuje plnej signal. Na mobilu a tabletu to nepoznam.Po kabelu bez problemu. Tenhle nez schorel tak tam s wifi nebyl problem.
newim123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PavelBBB 13. 2. 2013 00:16

ahoj,

KASDA KW5212H - neznám

Huawei EchoLife HG622u .... měl jsem je u klientů a dost jich šlo do koše, nespolehlivý, problemy s NATEM ( mam odpozorováno že pokud je kvalitní linka VDSL tak funguje)

P-870HN-53b timto jsem nahradil HG622u... drobne problemy s konfiguraci nutno prehrat firmware a nasledně reset, posledni mam 112AAEZ0E0.bin, funguje NAT, stabilní pripojení (tmobile i O2) , wifi prepnuta na B/G kdyz byla konfigurace B/G/N (default)tak se to chovalo podivně.

p.
PavelBBB
Junior

Odeslat příspěvekod Thom 13. 2. 2013 00:51

Mně Huhlavej chodí dobře. Ale nepopírám že to záleží kus od kusu. Usb má taky.
Thom
Junior

Odeslat příspěvekod Kroxigor 13. 2. 2013 05:57

Mě comtrend jede už víc jak rok nepřetržitě v kuse naprosto bez problémů.
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 13. 2. 2013 08:30

PavelBBB píše:KASDA KW5212H - neznám
To asi nikdo :D

Problémy s wifi na ADSL/VDSL modemech tady ve fóru popisovalo už více lidí, wifi je na modemech jenom takový bonus navíc. Záleží asi hodně na zarušení wifi-pásma, lze to přinejhorším obejít pořízením jednoho nebo několika kvalitních AP, které se připojí k modemu.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod mungo 5. 5. 2013 22:31

K možná předčasně zamčenému tématu viewtopic.php?f=924&t=1191302:
Na Techzoně O2 mají dvě provedení modemu Comtrend - jedno starší s vnitřní anténkou, které chodí opravdu mizerně a jedno novější se 2 externími anténkami Comtrend VR-3026e v2
Tento model tam v únoru (počátek tohoto vlákna) nebyl.
mungo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 5. 2013 09:18

Jednu vec je vhodne resit na jednom miste. Je to tak prehlednejsi pro dalsi ctenare a nastesti na to pamatuji i pravidla fora.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod soban 6. 5. 2013 11:26

Já to řeknu tak pro normální používání stačí jaký koliv modem od O2.

Samozřejmě pokud potřebuješ větší dosah, další funkčnosti atd... tak už můžou ty modemy nevyhovovat - prostě co všechno by jste do jedné krabičky chtěly narvat - když stavíš PC na hry taky vybíráš komponenty podle toho co chceš hrát (podle výkonosti).

Kamarád má comtrend s integrovanou anténou a já se na něj klidně z druhého rodinného baráku připojím sice pouze na 1M ale funguje :-) prostě u wifi záleží na hodně proměnných které teď stejně nevyřešíš.

Prostě pokud ten modem nebude stíhat a pod no tak si budeš muset pořídit nějaký router a ten modem nechat jenom jako modem.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vanamond 6. 5. 2013 11:54

Tohle je těžké doporučení. Osobně si myslím, že ty modemy od O2 jsou pro jejich linky a služby optimalizované ( opravdu jsou ) a nahrazením nemusí něco chodit, garance je pouze na ty modemy od nich. A ty modemy obecně chodí, nemám s tím problémy. Problém bývá často bordeloidní zapojení drátů - většinou, když to nechodí, tak za tím stojí nějaké paralelky před splitterem ( tohle milujou pánové od zabezpečovacích ústředen a jejich dohledu ), špatné konektory nebo spoje na oxidovaných drátech udělané stočením drátů a tak dál. Když se to zapojí jak má, a dráty jsou trochu technicky gramotně udělané, tak to chodí velmi spolehlivě a bezpotížově. Obíhám jich řadu, jak v režimu router, tak v režimu bridge a obecně žádný problém. Ten Comtrend je zjevně coby modem vybavenější a výkonnější ( umí to třeba IPSec VPN, byť se mi to nepodařilo rozjet, ona se ta VPN spojí, ale modem do ní nepošle data pro chybu ve firmware, který O2 neráčil aktualizovat). Ty Huaweie jsou takové tupé modemy s nehezkou administrací, ale je to z mého pohledu naprosto stabilní věc,po nastavení to funguje a funguje. No, koneckonců proti DSLAM stojanům Huawei je ideální Huawei modem, tam je i logické očekávat, že bude největší stabilita.
Ta Wifina v těch modemech od O2 je výrobci míněna do čínského či japonského bytu, takže má pokrýt víceméně jednu či dvě místnosti a nemá se rušit s ostatními za zdí. Proto mají ty wifi snížený výkon, nahluchlé rádio a minimální dosah, ale to tady už padlo. Když je třeba lepší WiFi, tak je správně ji doplnit jako další samostatnou krabičku s parametry tak, jak je třeba.
Trust in God and keep your powder dry !
vanamond
Junior

Odeslat příspěvekod pgotze 6. 5. 2013 11:59

Pokud ti mohu doporucit, vem si neco primo od O2 a vysmlouvej si cenu za babku, neverim, ze bys to s nema neukecal. Nebo si kup ten nejjednodussi VDSL modem (coz je ale problem, vsechny jsou drahe) a za to si hod normalni poradny router. Ja to tak delal i na ADSL, jednoduchy ADSL modem a za to poradny vlastni router. Ja osobne ale momentalne mam VDSL a wifi modem od O2 a nemuzu si stezovat. Pokud bych mel problemy, pak bych na to ale zapojil klasickoy router a z puvodniho vyuzival jen tu VDSL cast, jak jsem to delal v minulosti.
Nokia Lumia 925
pgotze
Junior

Odeslat příspěvekod pje2 1. 6. 2013 14:17

Ten Zyxel je rozhodně lepší než Comtrend, takový domácí střed. Pro kvalitní provoz pouze něco od Dryteku, tam je jistota. Micronet moc nevedu, ale tváří se solidně a má skvělou výbavu. Kasda je čínská láce, takže bez záruky čehokoli.
pje2
Kolemjdoucí