Český manuál pro router Asus WL-500W

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ivosisko 26. 2. 2013 02:32

S ohledem na to, že jsem slabší kousek co se angličtiny týká, mám prosbu, zda by mi někdo nedal odkaz (nebo neposlal mailem) český manuál pro router Asus WL-500W - slyšel jsem na tento router samou chválu, ale nějak se s ním neumím skamarádit (už jsem googlil, ale vygooglil jsem jen samé EN). Jediný pozitivní výsledek byl odkaz na jakési stránky joyce.cz, ale tam "Stránka nenalezena" (při bližším zkoumání jsem usoudil, že "přeběhli" k technice značky WELL :shock: )
Dík, Ivo
ivosisko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 26. 2. 2013 07:52

pokud ti anglicke veci popissou cesky tak asi i tak to bude nesrozumitelne. Co potrebujes konkretne tady ti poradime.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivosisko 26. 2. 2013 09:32

Pořídíl jsem si starší router (viz nadpis). Manual jsem si stáhl z webu, ale jak jsem už psal - jazyková bariéra komplikuje zprovoznění.
V NB mám Win7, kabel strčený v routeru do LAN1, kablík z modemu (UPC) je zasunutý do WLAN. Na internet se dostanu (po LAN), ale nějak mi nejde rozdýchat WiFi.

Po prvním zapojení routeru jsem na chvíli jel po WiFi, ale u dcery se už nešlo připojit a při snaze vyhledat onu novou síť jsem byl neúspěšný. Tak jsem použil na routeru tlačítko EZSetup a už jsem se k WiFi nepřipojil ani já.

Ještě mě udivuje, že ikdyž jsem k internetu připojený po LAN, tak na routeru nesvítí žádná z LAN kontrolek (svítí pouze AIR).....a všechny ostatní LEDky trvalé svítí, i když z/na internet chodí data (modemová LED bliká jak smysluzbavená)

Očekával jsem od pořízení tohoto routeru větší stabilitu, větší dosah, rychlejší přenosy a pak samozřejmě využití oněch USB vstupů. Zatím jsem neměl šanci tyto věci ověřit.
Dík, Ivo
ivosisko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 26. 2. 2013 09:44

Určitě jsi kabel z UPC modemu zapojil do WLAN? To se mi moc nezdá ;)

Resetuj router do továrních nastavení. Na WiFi nastav nějaký vhodný kanál z rozsahu pro ČR, zabezpečení WPA2-Personal, šifrování AES. Nastav rozsah DHCP serveru v části LAN. Připoj se.

Pokud jsou s routerem problémy, je možné, že jsi prostě koupil nefunkční bazmek a předchozí majitel se ho chtěl zbavit právě z toho důvodu.


BTW angličtinu se douč alespoň na úroveň čtení a pochopení základních anglických textů. Pokud se nechceš živit u lopaty, bude se ti hodit ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Wayne 26. 2. 2013 10:19

Na stránkách asus je (sice ne moc dlouhý, ale alespoň základní) český manuál http://support.asus.com.tw/download/download.aspx?modelname=WL-500W&SLanguage=cs-cz a je označen jako "ASUS WL-500W Quick Start Guide for Multiple Languages Edition (QU3336)"

Jinak já mám WL500GP. Teoreticky vzato to bude stejné, takže mrknutím na to nic nestratíš. Český manuál pro WL500GP najdeš tady http://www.routers.cz/?nav=display&file=2
MackBook Pro 13" (mid 2009), OS 10.11 / ASUS G75VX-CV163H Win10

PC
Core i5 2500K, MSI Z77A-G43, 2x4GB DDR3 1333MHz, GTX260 896MB, Corsair 750W, HDD 500GB 7200RPM SATA II, DVD LG GH22LS, Samsung TV UE40D5000, Win10
Wayne
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivosisko 26. 2. 2013 11:30

Jsem největší kokot ze všech kokotů - samozřejmě jsem měl bordel v kabelech....

Nyní už to běží...ale přesto mi dovolte ještě pár dotazů:

Bari007:
- Chanel jsem nechal na Auto (špatně?)
- WPA2-Personal tam nemám (jen Enterprise), tak jsem dal WPA-PSK/WPA2-PSK
- nastavení rangu IP adres mi to nedovolí (anebo to neumím)
- s tou anglinou máš recht, ale jde to v mém věku ztuha :-D (a navíc, už jsem fakt nevěděl čí jsem)

Wayne:
- ten druhý manuál mám
- ten první nemohu najít - nemají tam operační systém Win7 a na ostatních jsem ho zatím neviděl

Všichni:
- jaké jsou rozdíly (pozitiva vs zákeřnosti) mezi "veřejnou" a "domácí" síti (hovořeno jazykem Win7) - při tom nastavování přístupu k internetu po mě NB chtěl, abych jednu možnost zvolil a já si uvědomil, že o tom prdlajs vím :shock:
- u "starého" routeru jsem si vyměnil anténu za ziskovější - u tohoto jsou antény neodnímatelné - netušíte, zda by se jim trochou násilí dalo domluvit?
- a ještě jedna úvaha: dal by se onen starý router umístit na opačnou stranu bytu a použít takovým způsobem, aby vylepšil pokrytí bytu signálem (a jak to nejlépe provést)?
Dík, Ivo
ivosisko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 26. 2. 2013 11:43

Kanál nastav ručně na nějaký vhodný.
WPA2-PSK je OK.
Pokud máš zapnutý DHCP, musíš mít možnost nastavit i jeho rozsah. Bude to v té stejné části nastavení.
Rozdíl mezi veřejnou a domácí je v nastavení firewallu. Pokud jsi doma, nastav domácí, pokud jsi na veřejné WiFi, nastav veřejná.
Změnu antény nedělej, i kdyby to šlo. Pokud chceš vědět proč, můžeš si to snadno tady na fóru najít, řeší se to velice často.
Druhý router můžeš použít jako AP, návod jak na to je ve FAQ http://it.cestuji.info/slaby-wifi-signal.php#dvaap, nejspíš se ti bude hodit i návod http://it.cestuji.info/wifi-router-jako ... -point.php
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Wayne 26. 2. 2013 11:44

ivosisko píše:- ten první nemohu najít - nemají tam operační systém Win7 a na ostatních jsem ho zatím neviděl


To je v pořádku. Pro stažení manuálu nemusíš udávat verzi systému. Stačí zvolit cokoli co tam je (např ostatní) a v manuálech (je jich tam 27) najít to co jsem psal víše. Je v pořadí desátý
MackBook Pro 13" (mid 2009), OS 10.11 / ASUS G75VX-CV163H Win10

PC
Core i5 2500K, MSI Z77A-G43, 2x4GB DDR3 1333MHz, GTX260 896MB, Corsair 750W, HDD 500GB 7200RPM SATA II, DVD LG GH22LS, Samsung TV UE40D5000, Win10
Wayne
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků