propojení routeru s modemem

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kop5 1. 3. 2013 17:11

Mám problém ....... bohužel ....
Jak propojit modem AnyDATA ADU-635WH s USB A, popř. USB B mini, s routerem Asus RT-n16 s portem ethernet - konektor RJ 45 ?

Pokud by to nebylo řešitelné, tak jaký jiný modem by jste mně doporučili ?

Děkuji předem ....
kop5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 1. 3. 2013 19:03

A jak to chceš propojit?

Prostě to nejde.

Pořiď si router který je určen pro připojení USB modemů. Třeba: Bezdrátový směrovač 3G/3.75G Wireless N TL-MR3420
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mike.M 1. 3. 2013 19:11

Případně jakýkoli co podporuje wrt. I za 600,- se dá sehnat tplink s usb.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 1. 3. 2013 23:14

To podle mě nebude to pravé ořechové když se v tom moc nevyzná. Pro BFU doporučuji už hotové řešení.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PavelBBB 2. 3. 2013 01:41

ahoj,

zlate stare casy kdyz jsme pripojovali modemy CDMA do asusů :) mrkni na stránky http://www.koppel.cz/cdmawifi je tam i diskuse a problematika docela rozebrána

tvuj RT-n16 tady http://koppel.cz/conferences/viewtopic. ... ight=rtn16

https://code.google.com/p/wl500g/

pavel
PavelBBB
Junior

Odeslat příspěvekod kop5 2. 3. 2013 12:49

Zvažuji použití této redukce:

OEM USB -> RJ45 (10/100/1000 Mbit)
Zařízení umožní připojit počítač s USB2.0 portem do sítě ethernet prostřednictvím kabelu s konektorem RJ-45. Zařízení je vhodné například pro notebooky nebo počítače bez síťové karty. Podporována je obousměrná Full Duplex komunikace dle standardů IEEE 802.3 10/100/1000 MBIT. Samozřejmostí je též automatické detekce kabelu (1:1 / cross) a technologie PnP. Napájení je realizováno skrz USB sběrnici.
http://www.alza.cz/premiumcord-usb-rj45 ... 249599.htm

-- 2. 3. 2013 13:04 --

A nebo lépe:
OEM USB 1.1 -> RJ45
Zajímavé řešení prodloužení USB kabelu pomocí této redukce a s následným vedením signálu přes běžný 8žilový ethernet kabel. Jedná se o výborné řešení, pokud potřebujete připojit velmi vzdálené USB zařízení například mezi místnostmi. Kde by klasický USB kabel dovolil maximálně 5 metrů, toto řešení poskytne možnost připojení USB zařízení až na 60 metrů! V balení je dvojice zařízení jako jedna sada pro připojení jednoho zařízení. Ethernetový kabel dokoupíte dle Vašich požadavků.
http://www.alza.cz/premiumcord-usb-1-1-rj45-d250867.htm

No snad by to mohlo fungovat .....?
Co na to poví odborníci a chytřejší ?
kop5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 2. 3. 2013 14:26

Ta první síťová karta s USB-připojením funguje jenom když USB-port strčíš do počítače, když ji připojíš do ethernetového portu routeru a k tomu připojíš USB-modem, bude to jenom mrtvý kus elektroniky bez jakékoliv funkce.

Ta druhá hračka je jenom náhrada USB-kabelu.

Pro připojení USB-modemu k routeru s ethernetovým portem nebude fungovat ani jedna z nich.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod soban 2. 3. 2013 15:58

Proč když se v tom nevyznáš nekoupíš ten TP-LINK na který jsem dával odkaz?

Je to bez starostí a nastavené za 30s - samozřejmě není to zadarmo.

Ovšem pořízení a nahrání OpenWRT do tvého routeru či jiného pro BFU je celkem jednoduché, ale nastavení už tak jednoduché není pokud s tím nemáš skušenosti. (A je jasné že nemáš když se snažíš použít síťovou kartu do USB - ta bude fungovat pouze při spojení s PC a né se zařízením - modemem.)
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kop5 2. 3. 2013 18:25

Zdravíčko všem !
Tak u toho OEM USB -> RJ45 (10/100/1000 Mbit), když jsem si přečetl: Napájení je realizováno skrz USB sběrnici. tak jsem tedy již silně tušil, že tudy cestička nepovede ....proto jsem vzápětí uvedl "lepší" druhý převodník OEM USB 1.1 -> RJ45 . Ale proč ten nebude funkční ?

Tak vzhledem k tomu, že jsem čerstvě zakoupil Asus, tak bych spíš uvažoval o koupi nového modemu ..... Ale jakého sakra ?
kop5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 2. 3. 2013 20:38

kop5 píše:....proto jsem vzápětí uvedl "lepší" druhý převodník OEM USB 1.1 -> RJ45 . Ale proč ten nebude funkční ?

Protože to není žádný převodník - prostě je to pouze na propojení USB zařízení pomocí jiného kabelu zjednodušeně řečeno - prodlužka.

Osobně je to k ničemu když budu potřebovat prodloužit USB tak si koupím USB kabel.

Jediná výhoda toho zařízení by měla být ta že umožňuje údajně až 60m ovšem zda to bude fungovat nevím.

kop5 píše:Tak vzhledem k tomu, že jsem čerstvě zakoupil Asus, tak bych spíš uvažoval o koupi nového modemu ..... Ale jakého sakra ?

Proč jsi se před koupí neporadil ? A co pořídit jsem už odkaz dával proč se na něj nekoukneš. Bezdrátový směrovač 3G/3.75G Wireless N TL-MR3420

TP-LINK TL-MR3420 píše:K čemu slouží tento produkt

Sdílejte svobodu 3G! Bezdrátový směrovač TL-MR3420 3G/3.75G Wireless N umožňuje sdílet mobilní širokopásmové připojení 3G/3.75G s rodinou a přáteli ve vlaku, při kempování, v hotelu nebo téměř na jakémkoli místě s pokrytím 3G/3.75G. Připojením USB modemu UMTS/HSPA/EVDO ke směrovači okamžitě vytvoříte Wi-Fi hotspot.

Takže pořídit to odkazované zařízení a nebo pohledat zda je OpenWRT pro tvůj koupený router zde kouknout přesně co za verzi máš a pak použít OpenWRT, ovšem s nastavením budeš jako BFU mít problém.

Schválně jsem se díval nějaká podpora je ovšem pouze v vývojové větvi (trunk) pokud jsem si to přeložil správně viz:

Kód: Vybrat vše
The Asus RT-N16 has early support in Barrier Breaker (trunk) only!

You are here: OpenWrt Wiki » Table of Hardware » Asus » Asus RT-N16

V trunk není www rozhraní musí se doinstalovat a používat vývojovou verzi pro BFU nedoporučuji, jedině že by ti to někdo skušený nainstaloval.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kop5 2. 3. 2013 21:30

soban - díky moc, za tvůj čas, který mně věnuješ ....
Já bych se i poradil, kdybych ovšem tušil problém ..... já jouda jsem prostě žil v naivní představě, že když router musí být připojen k modemu, tak prostě kvalitní značkový router půjde připojit k modemu a to i k modemu s USB koncovkou, který jsem považoval za běžný STANDARD ! Na Tebou doporučený router jsem se samozřejmě podíval, díky moc. Asi bude nejrozumnější ten router zabalit a vrátit, což by mělo snad jít do 14 dnů, když jsem to koupil na dobírku přes net. A zakoupit ten Tebou doporučený, i když k němu nepůjde připojit síťová tiskárna a disk. A snad bude síť funkční v celém RD .....
kop5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 2. 3. 2013 21:51

Na rodinný domek bych doporučil více Ap, do každého patra jeden. Tedy Asuse nechat a navíc dokoupit ten s podporou USb-modemů.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod soban 2. 3. 2013 21:52

Pokud máš dvě patra tak si nech i ten co jsi koupil, propojíš kabelem a ten druhý použiješ pro pokrytí druhého patra jako AP. (obzvláště pokud ve stropě máš železobeton, nebo tam byly položené nějaké plechové plotny)
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kop5 2. 3. 2013 22:05

Železobetonové stropy nemám, ani žádné "plechy". Stropy jsou dřevěné trámové. Z diskuze k routru vyplývá, že by to mělo pokrýt celý můj RD. A copak je to "AP" ?
Díky.
kop5
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 2. 3. 2013 22:15

Co si prostudovat: http://it.cestuji.info/wifi-router-jako ... -point.php

Antény jsou dělány aby pokryly pokoj a né aby zářily do vrchu. (I když to někdy funguje.)
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Další stránka