forwarding ipv6

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod codlx 6. 3. 2013 00:33

Zdravím všechny,

O2 již mi nechce dát veřejnou ipv4, pouze ipv6.
Jak ale na modemu nastavit forvarding na zařízení, které je připojené k modemu přes ipv4?
Zkoušel jsem průchodnost portu nastavit ve firewallu modemu, ale tam je nutné cílovou statickou adresu zadat ve formátu ipv6. Pro příklad chci port 2222 nasměrovat na IP v síti 10.0.0.10. Je nějaké řešení? Modem Zyxel P-660HN-T3A_IPv6
codlx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 6. 3. 2013 01:00

Pokud nemáš veřejnou IPv4 tak se přes IPv4 na zařízení nedostaneš.

Prostě finito IPv4 došly.

Prostě nastav si na všech zařízeních IPv6 a pak se přes IPv6 dostaneš na všechny stroje.

Ještě to jde obejít pokud máš někde nějakou veřejnou IPv4 že s tou neveřejnou se přes VPN připojíš na tu veřejnou IPv4 a budeš do své sítě přistupovat přes tu veřejnou IPv4.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 6. 3. 2013 09:27

Dostal jsi jednu veřejnou IPv6 nebo celý IPv6 rozsah? Přiřazování IPv6 si máš řešit sám na svém modemu (SLAAC, DHCPv6) nebo to jde ze sítě O2? Pokud máš celý rozsah a jde ze sítě O2, tak na modemu jen nastav IPv6 pass through. Pokud máš něco jiného, tak upřesni, co máš. A nejlépe se poraď přímo s techniky O2, co, jak a kde nastavit, aby to fungovalo s jejich konfigurací.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PavelBBB 7. 3. 2013 19:19

ahoj,

taky jsem se natrapil s ipv6, nakonec jsme musel po všech problemech nechat linku přepnout na ipv4 a O2 to umí ...pokud chce, je třeba se obrnit a mít pevné nervy a nenechat se odratit od paní z O2 že internet ti funguje (že si neco muzes prohlidnout) a tím to pro ně končí :) požadavek na přepnutí jsem daval cca v 11 dopoledne a v noci tentyřž den už naběhla ipv4

pavel
PavelBBB
Junior

Odeslat příspěvekod soban 8. 3. 2013 02:05

Co to kecáš za bludy?

Dnes dostaneš neveřejnou IPv4 a IPv6 takže můžeš používat obojí není problém.

Problém je že se na neveřejnou IPv4 nedostaneš z internetu a jak říkal veřejnou IPv4 nedostane jednoduše proto že NEJSOU! (A pokud náhodou je tak se jí asi někdo vzdal - nebo v tvém segementu sítě ještě nejsou vyčerpané ISP mají ještě nějaké nasyslené)

Jinak IPv6 normálně funguje!

(Běží mi na tom servery, router a i PC doma :-) )
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PavelBBB 8. 3. 2013 10:22

no comment

asi to mam z hladu
PavelBBB
Junior

Odeslat příspěvekod soban 8. 3. 2013 13:08

No že si to neumíš nastavit není náš problém a nebo že používáš zastaralé věci které neumí pracovat s IPv6 za to taky nemůžeme.

Pokud máš router od O2 co umí IPv6 tak není problém - IPv6 a IPv4 žijí zároveň a neovlivňují se, jsou to dvě rozdílné sítě na jedněch drátech.

O2 IPv6 nezapíná starým uživatelům proto že nemusí mít routery podporující IPv6.

Pokud jsi dostal veřejnou IPv4 buď rád asi se někde našla - jinak prostě už nejsou a noví zákazníci prostě veřejnou IPv4 nedostanou.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PavelBBB 8. 3. 2013 13:41

Neres to. Jsi proste nejlepsi.
PavelBBB
Junior

Odeslat příspěvekod redhawk 8. 3. 2013 16:44

codlx píše:Zdravím všechny,

O2 již mi nechce dát veřejnou ipv4, pouze ipv6.
Jak ale na modemu nastavit forvarding na zařízení, které je připojené k modemu přes ipv4?
Zkoušel jsem průchodnost portu nastavit ve firewallu modemu, ale tam je nutné cílovou statickou adresu zadat ve formátu ipv6. Pro příklad chci port 2222 nasměrovat na IP v síti 10.0.0.10. Je nějaké řešení? Modem Zyxel P-660HN-T3A_IPv6

No vonkajsiu si nechaj IPv6. vacsina zariadeni a programov IPv6 umi.

Vo vnutri za routerom mozes mat vsetko IPv4 a routeru nastavit kam ma dopyt smerovat (NAT)
Hlúposť užívateľa je priamo úmerná jeho právam.
redhawk
Junior