Výběr routeru + NAS k streamování HD filmů 1080p

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bari007 6. 5. 2013 20:16

5 GHz (a koneckonců i 2,4 GHz) je určeno primárně pro venkovní spoje. Tedy například připojení jednotlivých klientů poskytovatele internetu, pokud jsi o tom ještě neslyšel.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ungaro 6. 5. 2013 21:38

Použití v bytě, router je v obyváku a naproti je ložnice, zeď cihlová. NAS zařízení plánuji umístit v obyváku vedle TV a přes zatím nekonkrétní multimediální krabičku spojit (TV nemá podporu DLNA). Filmy budu do NAS ládovat přes síťový kabel. Takže zábavu mám v obyváku pořešenu kabely, ale co v ložnici, kde není ani internetová přípojka, ani výstup TV. Jediné řešení je tedy dle mého bezdrát. Do NAS nahraji převážně seriály i vnižším rozlišení než 720p, vesměs pro přítelkyni + chci streamovat DBV-T telku. Všechno je to malinko komplikované, protože máme oba macbooky, takže ještě je nutná podpora OS X. Ve svém PC mám sice větší HDD, ale v NAS plánuji pořídit 4TB HDD, takže slušná filmotéka nadosah i přes wifi. Díky 14 denní záruce na vrácení zboží mám možnost alespoň jednou vyzkoušet zařízení dle vašeho tipu, tak mi zkuste doporučit NAS centrum + WIFI router, který bude kompatibilní a bude vyhovovat. Rozpočet víceméně volný.
Ungaro
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 7. 5. 2013 07:14

Když je to hned sousední místnost, tak ideálním a bezproblémovým řešením ve vrtačka, díra do zdi a kabel a za pár desítek minut máš vyřešeno a máš jistotu, že to bude fungovat bez problému pro jakýkoliv typ obsahu a za jakýchkoliv podmínek.

Já jsem takhle tahal kabel přes strop + dvě stěny a za hodinu bylo hotovo i s natažením kabelu a zapojením. A nikdy jsem toho nelitoval a vím, že mám vystaráno ;)
Bari007
VIP uživatel

Předchozí stránka