Výběr routeru + NAS k streamování HD filmů 1080p

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ungaro 5. 5. 2013 20:31

Zdravím všechny místní.

Potřebuji poradit s výběrem routeru. Budu pořizovat NAS system, ke kterému se chci bezdrátově připojovat a streamovat HD filmy. V notebooku mám wifi kartu s podporou 802.11 a/b/g/n. Na značce mi nezáleží. Požadavek na HD filmy je kvůli filmotéce, která bude v uložišti.

Díky za tipy.
Ungaro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 5. 2013 20:49

Je to v celku jedno, důležité je, aby měl Gbit LAN konektory. Nechceš doufám ty filmy streamovat přes WiFi?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ungaro 5. 5. 2013 20:59

No, to právě chci. :)
Ungaro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 5. 5. 2013 21:26

No tak to ti popřeji jen pevné nervy při koukání a dál se už vyjadřovat nebudu.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JimmyFL 5. 5. 2013 21:29

1080p ma moc velky bitrate na wifi (samozrejme zalezi na kvalite).

Na primou viditelnost a kratkou vzdalenost by to MOZNA mohlo jit s WIFI N 300mbps na kvalitnim routeru a s nejakym mene kvalitnim 1080p videem. Jinak nemas sanci.

BTW v notebooku na 95% N300 nemas. A k tomu si pridej jeste prumernou antenu.

A nezakladej dalsi stejny topic!
viewtopic.php?f=940&t=1191331&p=9489676
Brzdy ani vykonem nenahradis...
JimmyFL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ungaro 5. 5. 2013 21:43

Dobrá tedy, takže dejme tomu, že budu streamovat 720p filmy, to už by mohlo přes wifi jít. Mám tuto kartu: http://www.broadcom.com/products/Wirele ... ns/BCM4322 - bude vyhovovat?

Druhé vlákno jsem založil kvůli výběru NAS zařízení, to dle mého sem nepatří - nebo ano?
Ungaro
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 6. 5. 2013 07:53

Není to jen o kartě. Kartou to jen začíná.

Ale odpověď na otázku - teoreticky by vyhovovat mohla.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JimmyFL 6. 5. 2013 08:21

Kde bude pocitac? kde router? Kolik sten bude mezi? Beton? Sadrokarton? Cihly? Patro? Kolik sousedu ma wifi (jestli nebydlis na samote u lesa tak vsichni;) )? nejake na 100% volne kanaly?

A spousta dalsich parametru (treba slunecni aktivita, pocasi,...). Na brouzdani na internetu ti staci skoro jakakoliv wifi. Na streamovani HD filmu potrebujes ale mnohem vetsi bitrate = kvalitnejsi signal.

Proto ti nikdo nerekne jestli to bude fungovat. Jasne, muze to fungovat uplne v pohode. Ale taky nemusi a pak budes nastvanej za jsme ti poradili spatne...

Jinak urcite budes potrebovat NAS + router.
Brzdy ani vykonem nenahradis...
JimmyFL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 6. 5. 2013 08:42

dam ti fakt dobrou radu: natahni kabel.

nebo aspon do telky nejaky 32GB disk at si tam ten film natahnes a pak prehrajes.

(kdyz si budes chtit pustit v patek s rostenkou nejakej cajdák tak pres wifi zacni stahovat tak v utery...)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 5. 2013 09:51

Kup si router, ktery ma dve wifi rozhrani, 2.4 + 5.0 GHz. Na 5.0 GHz muzes provozovat jen zarizeni, kde budes streamovat. Idealne 3x3 anteny jak na strane routeru, tak i na strane prijimaciho zarizeni. Samozrejme nejvice bys tomu pomohl, pokud bys mel oddelenou wifi na novem standardnu A/C, a to opet jak na stranme routeru tak na strane prijimaciho zarizeni. Tim tomu pomuzes uplne nejvic. Nicmene kabel je stale kabel.
anonymni

Odeslat příspěvekod Bari007 6. 5. 2013 10:01

5 GHz není zrovna nejlepší nápad. V uzavřeném prostoru se téměř vždy chová hůř než 2,4 GHz a dosahuje tedy i nižších rychlostí.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod soban 6. 5. 2013 10:36

Toto bych netvrdil - ano chová se to hůř, ale při zarušení pásma 2G a volném 5G v reálu může být 5G výhra vím o čem mluvím na 2G 30 wifi na 5G jsem sám (no chytne mě to 3 wifi na venkovních kanálech, na vnitřních sám).

Jinak si přenáším pořady DVB-T přes internet do jiného PC - přenos na posledním kousku VDSL 30/2 a poslední pouze 54M wifi a funguje to :-) ovšem párkrát se to taky zasekne - rušení wifi.

Prostě na skouknutí TV OK, na prohlížení filmů v obzvlášť HD je nejlepší ho nejdříve stáhnout a pak koukat - takže stahovat den dopředu :-)

Prostě na HD to není.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 5. 2013 10:43

Nevim, proc by se mela chovat hur. 5 GHz ma z povahy veci kratsi dosah, to je tak vse. Pokud mam dosah v poradku, tak se mi nestalo, ze bych mel na 5 GHz horsi rychlosti nez na 2.4 GHz. To pak neni problem v pasmu, ale nekde uplne jinde.
anonymni

Odeslat příspěvekod Bari007 6. 5. 2013 12:40

5 GHz má citelně horší průchodnost přes překážky než 2,4 GHz. Proto to není do budov úplně vhodné.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 5. 2013 13:19

Do jakych budov, a kde jinde si klasicky router pro koncoveho spotrebitele (nikoliv prumyslove a komercni zarizeni) asi tak budes davat, na zahradu? 5 GHz funguje v beznem dome uplne v pohode. Ma horsi dosah, to vi uplne kazdy, ale ze bych to nemohl kvuli tomu pouzivat v panelaku nebo v rodinnem domku, je uplna blbost. Na pokryti bezneho bytu nebo patra rodinneho domku je to naprosto dostacujici. Pres vice zdi klesa dostupnost mnohem rychleji nez u 2.4, ale to neznamena, ze se to do budov nehodi. kam bys to tak chtel jinam davat?
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků