PC mi ruší powerline internet

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod stests 18. 6. 2013 07:19

A není šance to protáhnout sklepy nebo půdou?
stests
Junior

Odeslat příspěvekod vanamond 18. 6. 2013 07:36

No, jak koukám na ten popis domečku, co takhle ještě vzít do úvahy spoj na 5GHz, tedy ten spoj udělat zvenku domku ( třeba na omítce ) malinkatými a po kabelu napájenými nanostation 5GHz, to mi chodí 100 Mbit a dobře, také řešení.
Trust in God and keep your powder dry !
vanamond
Junior

Odeslat příspěvekod Dero88 22. 6. 2013 00:51

Nakonec problém vyřešila přepěťová ochrana s vysokofrekvenčním filtrem (http://www.czc.cz/apc-surge-arrest-p5b-fr/33581/produkt), do které jsem zapojil PC. Opravdu mi do el. sítě silně šuměl jeho zdroj.
Dero88
Junior

Odeslat příspěvekod radim33 22. 6. 2013 09:26

JJ, to bude čím dál větší problém. Impulzní zdroje už z principu vytvářejí vysokofrekvenční rušení a ty levnější budou mít ušetřeno na vstupních filtrech a budou tak pouštět toto rušení do přívodů. A impulzní zdroje se budou pro svou energetickou výhodnost používat čím dál víc.
Jak někdo předtím napsal, jsou to vedle PC zdrojů taky předřadníky LED, ale taky předřadníky zářivkových úsporek nebo obecně elektronické předřadníky zářivek, všemožné zdroje, nabíječky a napaječe, indukční vařiče....
radim33
Junior

Odeslat příspěvekod matalion 19. 7. 2014 10:08

Dobrý den, mám power line TL-PA250 2ks vše funguvalo jak má asi rok pak najednou z ničeho nic přestal fungovat jeden do kterého jsem přiváděl síťový kabel z routeru. Tak jsem tam dal druhý a ten fungoval v pohodě, ale jen týden poté taky zhasly všechny ikonky a vůbec nereáguje nevíte co by to mohlo rušit?

Děkuji
Naposledy upravil matalion dne 19. 7. 2014 12:39, celkově upraveno 1
matalion
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 19. 7. 2014 11:10

Zhasly všechny ikonky - myslíš tím, že nesvítí žádné ledky? To není rušení, ale spíše ty adaptéry úplně odešly.

Jsou rok staré? Reklamovat.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod matalion 19. 7. 2014 12:40

ano nesvítí ani jedna čím se to mohlo stát?? no nemám lístek od nich takže do popelnice s nima :o(
matalion
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MiK 19. 7. 2014 13:58

Powerline krabičky hoď do sběrného dvora, kam celá tahle technologie patří a natáhni si poctivý a spolehlivý kabel. Spokojenost zaručena.
MiK
Junior

Odeslat příspěvekod soban 19. 7. 2014 15:42

Přepětí na síti a je po nich, nebo máte v rozvodných skříních přepěťové ochrany?

Špatné rozvody...

Šmejd zařízení.

Nefunkční by chtělo rozdělat a zjistit co odešlo pokud to jde.

PS. Rozdělal bych to tak i tak zda tam není nějaká pojistka na ochranu co se spálila.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Předchozí stránka