Router vs. Switch problém WiFi.

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Farell 9. 8. 2013 19:51

Zdravím Vás už delší dobu řeším problém ze zapojením Wifi routeru a switche v domácí síti.

Popíšu to : Net máme od Pilsfree (Plzeň) optika a do bytu je veden lan kabel s 1GB/s připojením.

Síťovku v kompu mám taky 1GB ..

Předtím jsem používal Switch 1GB s 5-ti porty http://www.alza.cz/tp-link-tl-sg1005d-d155327.htm a z něj byl kabelem napojen PC , TV a Bluray Kino / ke všem zařízením mám od poskytovatele přidělenou vlastní IP.Vše jede dobře. :-)

Ale problém nastal když jsem si pořídil Router 100MBit/s http://www.czc.cz/tp-link-tl-wr841nd/67015/produkt zapojil jsem router prostě ze switche do routru zdírka WAN a WIFINA na Tabletu a mobilu jela strašně pomalu a youtube zasekával jako svině. :-S

Tak jsem musel vyloučit ze sítě switch a teď mám vše napojeno přes router ale PC mi jede jenom na 100Mbit/s rychlost :roll:

Tak Vás prosím o radu jak to doma napojit a nastavit aby jsem mohl PC napojen ze switche který je 1GB/s a zároveň i router.

Thanks za odpovědi.
Farell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 9. 8. 2013 19:55

1. Je to Gb a ne GB.
2. Odpověď najdeš ve FAQ této sekce http://it.cestuji.info/wifi-router-jako ... -point.php
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod redmond 9. 8. 2013 20:27

Citujem slova klasika "Ale problém nastal když jsem si pořídil Router 100MBit/s" tu si si aj sam odpovedal. Nemozes cakat ze nieco co je 100 Mb/s pojde 1 Gb/s. A wifi tiez nebude ziadna slava pri takto nevykonnom routry, dostal si adekvatne malo muziky za malo penazi.
my name is mond, Redmond.
redmond
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Farell 9. 8. 2013 20:32

Díky za odkaz ale ja mám router 100Mbit/s a když dám zněj lan kabel do Switche 1Gb/s v PC mi ukazuje 100Mbit připojení.
Já potřebuju v PC mít 1Gb/s... ;-]
Farell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 9. 8. 2013 20:40

No teď nevím, jak lépe to popsat, než už to popsal redmond.

Když ten router má 100 Mbit/s, pak z něj 1 Gbit/s nepůjde nikdy ani kdyby ses rozkrájel. Pochopeno?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod redmond 9. 8. 2013 20:41

"Já potřebuju v PC mít 1Gb/s... "
Tak si kup router co ma gigabit porty.
my name is mond, Redmond.
redmond
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Farell 10. 8. 2013 13:59

Jenom mně zarazilo že Lan kabel ze zdi jsem měl napojen do switche 1Gb/s a z něho pak PC ten jde taky 1Gb/s a ze switche lan kabelem do WAN do routru a WIFI se zasekává... :idea:

No nic asi koupím Router s Gb porty... :-|
Farell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 10. 8. 2013 15:01

A nemáš od providera povolené max. tři IP-adresy? Pokud jsi měl do switche připojené počítač, TV a kino, tak router by bylo čtvrté zařízení a tam pak může být omezená rychlost.

Jakmile jsi vše zapojil do routeru, tak provider vidí pouze jedno zařízení / jednu IP-adresu a funguje to, pochopitelně rychlostí danou 100Mbitovými porty routeru a relativně slabým procesorem, který neuroutuje ani těch 100 Mbit.

Pokud by to byl tento případ, mohl bys použít ten GB switch, co už máš, do něj zapojit PC a WAN port routeru, kino a TV bys zapojil do LAn-portů routeru. Tak by provider "viděl" dvě zařízení a počítač by měl plnou rychlost linky.

Když je pro tebe ten gigabit na PC tak důležitý, tak pokud bys kupoval router s GB porty a vše zapojoval do něj, tak doporučuji router s vysokou vnitřní propustností, například TP-link TL-WDR3600, který díky hardwarové akceleraci NAT překladu adres dokáže uroutovat až 800Mbit/s.
vladimir
Expert