Switch 24+ vpředu ledky, vzadu UTP

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nomatch 27. 8. 2013 21:21

Ahoj všem,

právě řeším rozvedení UTP pro komplet novostavbu. Samozřejmě potřebuju nějaký větší switch.
Rád bych, aby ale měl konektory na zadním panelu a na předním panelu pouze LEDky.

Existuje něco takového nebo se musím smířit s tím, že switche nad 8 portů už jsou pouze v provedení "vše vepředu"?

Díky
nomatch
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 28. 8. 2013 08:38

AFAIK jsem podobný design viděl jen u SoHo 8-port switchů.
24-portové jsou vyráběné do racku, kde by umístění portů vzadu bylo krajně nepraktické.
Bude v novostavbě > 8 bytových jednotek?
Pokud ne, stačil by klasický levný 8-port switch a jedna zásuvka do každého bytu.
Každá domácnost si pak může instalovat vlastní switch|router.
Jestli > 8 bytů, můžeš:
A/ použít více malých switchů;
praktické při výměně po závadě (jsou levné);
B/ smířit se s nevhodným (pro Tebe) ksichtíkem 24 port switchů.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod remet 28. 8. 2013 09:52

Tohle se da videt opravu jen u plastovych hracek od vyrobcu typu Edimax. Jednoho takoveho 16port jsem se nedavno zbavil.
Linux? Nein, danke.
remet
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 28. 8. 2013 11:17

Switch bych vybíral podle docela jiných parametrů, než jsou světýlka...
(Milanre první, ne všechny 24 portové switche jsou do racku, ale to pro tuto debatu není zase tak podstatné, takže to nebudu dál rozvádět)
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nomatch 28. 8. 2013 11:36

Moc děkuji za reakce.

Je to do rodinného domu. Tedy vlastně jen pro tři lidi.
Vzhledem k tomu, že jsem si ale UTP natahal do prakticky každé místnosti a barák má tři patra, tak už teď mám na stole 22 fousů a to nepočítám počítače v pracovně, kde ten switch chci mít.

Jak jsem tedy vypozoroval, s tím mým designovým úmyslem se asi budu muset rozloučit.

Doporučíte mi tedy prosím alespoň switch, který když leží na stole, tak je pod ním místo na protažení kabelů zpředu?

Díky
nomatch
Junior

Odeslat příspěvekod vanamond 28. 8. 2013 11:40

Nový switch do novostavby by měl býti řiditelný ( tedy alespoň s web managementem ) aby člověk viděl alespoň chybníky paketů na portech a bylo možno alespoň zhruba omezovat broadcastové bouře.
Neznám řiditelný switch s UTP vzadu, protože všichni včetně mne chtějí ty kabely občas přepíchat jinam či vyměnit a na to je pak "pevné" připojení zezadu krajně nepraktické. Tak to je.

( P.S. - blbý nápad, hi - na druhou stranu, když to má webmanagement, tak ty LEDky až tak moc nejsou potřeba, když je vidíte po webu, tak ten normální switch otočte .... )

-- 28. 8. 2013 11:50 --

Mezitím přišla odpověď -
Dělávává se to tak, že se ten switch dá na zeď naplocho a kabely z něj koukají nahoru a je to placaté,dá se to strčit za stůl či skříň . Kdybyste chtěl býti designový, tak existují i takovéto placaté racky, co se plácnou na zeď naplacato a většinou se do toho dá nacpat i placatá UPS a modem s nějakým routříkem ( když má hloubku alespoň 2U )
Myslím něco takového, třeba http://www.atcomp.cz/zbozi/datacom-19-rozvadec-4u-2u-150mm-plech-dvere/detail.aspx?p=z:205068 - tohle je plechové, ale jsou plastové a různě veliké.
Trust in God and keep your powder dry !
vanamond
Junior

Odeslat příspěvekod nomatch 28. 8. 2013 12:31

Děkuji, když na to teď koukám, tak to vyvěšení na zeď je vlastně ještě lepší, než položení na stůl.
Takže tu vymýšlím hlouposti.

Koupím větší switch s managementem, udělám si na palubky malou konzoli a pověsím ho. Kabely potáhnu při zdi za ním.
nomatch
Junior