Problém s wifi

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lukyman 7. 9. 2013 00:19

Mám net 30Mbit/s spojenej s wifi routerem D-link dir 635. Posledních pár měsíců mám ale problém s rychlostí. Místo 30 jede jen na 5Mbit. Občas pomáhá restart modemu nebo restart wifi odpojení a zapojení kabelu. Někdy to nejde vůbec. Co způsobuje to, že se wifi sama nějakým způsobem přepne na rychlost 5mbit???
Lukyman
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 7. 9. 2013 16:47

Přes kabel to jede pořád dobře? Firmware routeru je aktuální? Okolí je zcela nezarušené (raději sem dej screen z inssideru)?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vanamond 7. 9. 2013 17:08

Jak psal Bari007 , je třeba napřed zkontrolovat, zdali na kabelu to jede dobře. Pokud ne, tak je vadný router anebo je linka pomalá.
Pokud to na kabelu jede dobře, je problém jenom v WiFI a těch problémů může být hodně, třeba vadný adadptér apod. Nejčastěji ale problém vůbec není technického rázu, ale je rušením - třeba když si soused udělá wifi na Vašem kanálu ( blízko ) apod. Proměřit, zkontrolovat.
Trust in God and keep your powder dry !
vanamond
Junior

Odeslat příspěvekod Lukyman 20. 1. 2014 22:14

Zdravím, oživuji téma. Minule se mi to po dalším restartu rozjelo. Němel jsem tedy jak vše proměřit. Teď to opět začalo blnout. Po připojení z modemu přímo lanem do pc jede na max. rychlost. Jakmile, ale lan dám do wi-fi, tak jede jen na 1/6 původní rychlosti tj. 5 místo 30.
Příkládám screen z inssideru a z nastavení wi-fi.
Obrázek
Obrázek
Lukyman
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 20. 1. 2014 22:16

Nastav šířku kanálu na 20 MHz a kanál na 9 nebo 10.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lukyman 20. 1. 2014 22:40

Nastaveno, změřeno a žádná změna. Rychlost pořád stejná. Už opravdu nevím, v čem je problém. :hm
Obrázek
Lukyman
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 20. 1. 2014 23:12

Znizenie rychlosti sposobuju interferencie. Tie mozu byt od cudzich zariadeni, alebo aj od vlastneho signalu odrazom od okolitych predmetov.
Nastava to ked sa nieco prenasa. Rychlost sa znizuje tym viac, cim rychlejsi je prenos. Restart je taky zivota budic, pretoze v pripade interferencii od cudzich zariadeni to na chvilu nejde ani tomu co rusi. inSSIDer je malo ucinny vyhladavac toho co rusi, pretoze vidi len AP. Cudzi pocitac za stenou, alebo aj 10cm od tvojho pocitaca neuvidi.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eltoroloco 20. 1. 2014 23:40

jsem na tom uplne stejne, Dlink 635, pres kabel jeden vse normal (60MBit), ale pres wifi tak 6MBit a upload max 0,5MBit. Uz jsem vyzkousel skoro vše, co s tim? Nebylo problem v mnozstvi siti?
Bez názvu2.jpg

Bez názvu.jpg
T5
eltoroloco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 20. 1. 2014 23:57

To je to, co vidi tvoj pocitac. Este treba urobit scaning toho co vidi AP.
Bohuzial v pripade mnozstva sieti je v sucastnosti len mala nadej na zlepsienie. V poslednom pripade by sa to snad aj dalo ak by bola moznost na ovladaci nastavovat citlivost prijimaca. To kedysi pred 8 rokmi existovalo na wifi kartach. V sucastnosti to takmer nikto neimplementuje, pretoze je to povazovane za zbytocnost.
hunter21
Pokročilý