TP-Link - ztráta paketů

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod packy 9. 12. 2013 16:30

Ahoj,
několik let (asi 5) mi doma úspěšně běžel TP-Link WR541G/542G v4 wifi router. Router šíří wifi a mám po domě rozvedené kabely a udělané zásuvky.
Včera jsem (při připojení přes wifi) začal zaznamenávat výpadky konektivity, dlouhé odezvy, Resolving host ... a zjistil jsem, že se mi neuvěřitelně ztrácejí pakety. Router mám od sebe kousek - a normální odezva je >10ms. Po restartu routeru vše jede normálně, ale za chvíli se pakety začnou ztrácet (při pingu na bránu = router) a připojení jde do háje. Do zásuvky jsem tedy připojil další wifi vysílač, přes který to jede dobře (resp. je to pomalejší, ale žádná ztráta paketů) a který používám k dokrývání pracovny a zahrady (nějaký levný Tenda). Z toho mi plynulo, že se ztrácí pakety přes wifi a po kabelu to jede dobře - ale dnes jsem zjistil, že mám jeden PC na kabelu, kde se pakety ztrácejí taky ...
Napadá mě několik možností:
- router se odebírá do křemíkového nebe
- někdo se mi naboural do sítě (což je divné)
- jsem lama a něco jsem přehlédl (i když do nastavení routeru jsem mezitím nesahal).
Nemáte někdo nějaký tajný tip co s tím? Router mám strategicky vedle skříně tak, že abych se k němu dostal, musím ji celou vyklidit a posunout 8-)
Díky
Packy
Geomatika for ever...
packy
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 9. 12. 2013 16:51

Stáří 5 let: odhadem odešly kondenzátory ve zdroji nebo přímo v routeru.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Mike.M 9. 12. 2013 17:15

Taky to tak vidim. Kukni na napajeni jake ma napeti tplink. Asi 12V Pokud tenda ma taky stejne, zkis vymenit. Pozor na polaritu. Tak zjistis zda je to ono.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod packy 9. 12. 2013 18:40

Hm, tak to bude mít manželka radost ... vystěhovat skříň :-D :-D
Geomatika for ever...
packy
Junior

Odeslat příspěvekod soban 10. 12. 2013 03:08

Mike.M píše:Taky to tak vidim. Kukni na napajeni jake ma napeti tplink. Asi 12V Pokud tenda ma taky stejne, zkis vymenit. Pozor na polaritu. Tak zjistis zda je to ono.

Pozor mám dojem že 542 má napájení 9V! Až novější mají 12V.

Ověřeno na webu tp-link 541/542 má napájení 9V viz: Externí napájení 9 VDC/0,6 A http://cz.tp-link.com/products/details/ ... R542G#spec
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mike.M 10. 12. 2013 08:17

A ha. Jinak 542 stary 5 let ten uz svou praci vykonal a i presluhoval, a je treba uvazovat o koupi noveho.
Mike.M
Mírně pokročilý