Wifi router pro domácí síť (openWRT, DLNA...)

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bari007 20. 6. 2014 22:56

Existují i ploché UTP kabely, které se právě výborně hodí na umístění pod koberec. Klidně středem místnosti...
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pepcoo 2. 7. 2014 15:40

Chcel by som si vybrat novy router, ktory by mal mat USB rozhranie pre pripojenie 2,5" HDD. Chcel by som ho totiz pouzivat ako centralne ulozisko pre filmy 720p/1080p a nasledne aby som ich mohol cez DLNA sledovat aj na Samsung TV atd...

Predpokladany max strop je 1080p cca 15GB, coz je citanie z disku ak to zaokruhlim hore nejakych 3MB/s, zvladne nieco takeho tento router? Mate s tym niekto skusenosti?

http://datacomp.sk/mikrotik-rb951g-2hnd ... 7QKoIE0GG8

Vdaka za vsetky rady.
pepcoo
Junior

Odeslat příspěvekod Omal 2. 7. 2014 20:54

Děkuji, že jsi nezaložil nové téma, ale pokračoval jsi v tom starém. :-) Víc takových a fórum by nebylo zaspamované.

Obecně lze říci, že USB na routerech nejsou žádní rychlíci a o MikroTiku to platí dvojnásob. Myslí, že bys byl zklamaný. USB se dává na MikroTiky hlavně kvůli tomu, aby se tam dal píchnou nějaký 3G USB dongle jako záložní konektivita. Na práci s uložištěm to moc není (on MikroTik vůbec nepracuje dobře s pamětmi).

U jiných routerů by to mělo být snad lepší, ale zázraky nečekej.
Omal
Junior

Odeslat příspěvekod pepcoo 2. 7. 2014 22:13

Myslis, ze taky TP-Link je v tomto smere na tom lepsie? Potom by som uvazoval o niektorom z tychto:

http://datacomp.sk/tp-link-tl-wdr4300-n ... 43286.html
http://datacomp.sk/tp-link-tl-wr1043nd- ... 04951.html
http://datacomp.sk/tp-link-tl-wdr3600-n ... 42519.html

U toho posledneho som nevidel aby mal Media Server, takze nie som si isty ci podporuje DLNA...
pepcoo
Junior

Odeslat příspěvekod Omal 2. 7. 2014 22:38

Jenom tak pro představu, o jakých rychlostech se budeme bavit:
http://www.smallnetbuilder.com/wireless ... l=&start=2
http://www.smallnetbuilder.com/wireless ... 8u?start=1

A to se jedná o poměrně drahé routery. U toho TP-Linku nevím, nepodařilo se mi najít recenzi, kde by měřili výkon připojeného USB zařízení (zkus se podívat sám), ale řekl bych, že to bude horší.

NAS by bezpochyby odvedl lepší službu, ale musel bys invesovat cca 5 000 a měl bys jenom jednodiskový.

Radši si počkej na názor ostatních.

Absence media serveru nevadí. Stejně bych nedoporučoval nechávat tovární firmware. OpenWRT to jistí. ;)
Omal
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 16. 7. 2014 11:43

nemá někdo ověřené, jestli ty TP-linky (1043nd a wdr3600) mají opravdové nezprzněné DLNA? Potřebuju, aby mi to fachčilo se Samsung TV. Občas jsou po netu vidět stesky, že soubory to sice vidí, ale TV hlásí nepodporovaný formát.
Vím, že to jde překopat na OpenWRT + miniDLNA, ale ... nikdy jsem tohle nedělal a tak si nejsem jist, jak moc složitý to je.

Případně nebyl by nějaký tip na wifi router s podporou DLNA? Samozřejmě levný, jak jinak (kolem 1500).
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepcoo 16. 7. 2014 11:57

Ja som nakoniec kupil TP-WDR3600 a DLNA mi funguje, skusal som to na TV Samsung UE40F5570 aj na PC.

Ak by ta zaujimali aj rychlosti prenosov, tak citanie/zapis na 2,5" HDD zapojeny do routra bol tak cca 9MB/s. Takisto som skusal spustit 1080p film o velkosti 10GB na dvoch PC + TV (cize tri instancie) a film prehrava v pohodicke bez sekania.
pepcoo
Junior

Odeslat příspěvekod soban 16. 7. 2014 13:34

Já jsem na TP-LINKU taky skoušel přenos souborů z HDD v USB a dostal jsem se na 8MB/s s OpenWRT.

U TP-LINKU v prvních FW byla chyba že USB bylo pomalé takže pokud by to nechtělo šlapat koukni zda máš nejnovější FW.

U 1043 nevím jaké je DLNA protože u první verze nebylo a já tam mám teď OpenWRT. U 4300 sice je ale taky nepoužívám originální FW a nic na DLNA nemám.

4300 a 3600 jsou podobné pouze 3600 je dvouanténový (čili rozdíl pouze ve wifi) výhoda je že tam můžeš dát alternativní FW.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mike.M 16. 7. 2014 13:47

Já na OPENWRT dal miniDLNA našlo zaindexovalo, ale v TV Samsung jsem měl prázdné složky jak audio, video picture. Talze nejelo to.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepcoo 16. 7. 2014 13:52

Ja som zatial nemenil povodny FW, pre DLNA som pouzil ten Media Server ktory tam je dostupny v povodnom FW.
pepcoo
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 16. 7. 2014 14:42

OK, objednám tu wdr3600, televizi mají rok starou, tak to snad pojede. Díky
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pepcoo 17. 7. 2014 21:01

Btw ak by to niekoho zaujimalo, aktualne pri kupe cca pred 2 tyzdnami som dostal ten TP WDR3600 vo verzii v1.5 :)
pepcoo
Junior

Odeslat příspěvekod Zendman 3. 8. 2014 15:48

Zdravím, potreboval by som poradiť Wifi router do domácnosti, s kvalitným dosahom signálu. Potrebujem nahradiť staručký "dočasne používaný" D-link DI-524.

Mám:
1PC pripojený káblom, 1 notebook (cez jednu stenu, cca 5m), druhý PC (2 tenšie steny, cca. 13m).

Rýchlosť internetu mám 250/100 Mbit.

Chcem spoľahlivý router, čo vydrží nejaký ten čas, podpora DLNA, aby nevypadával signál apod. Nepôjde nonstop, (asi +/- 10 hod. denne).

Ak máte skúsenosti a dobré tipy, budem vďačný, na cene moc nezáleží, za kvalitu si priplatím.
Asus P7P55D-E Pro, Intel Core i5-760, CoolerMaster Hyper 212+, Kingston HyperX 12GB DDR3 1600MHz CL8 1,65V, Gigabyte GTX 670 2GB, 2x Seagate 1TB 7200, 1x WD EARS 2TB, 1x Seagate 2TB 5900rpm, Seasonic S12II 620W, Coolermaster HAF X, 24" Samsung BX2431
Zendman
Junior

Odeslat příspěvekod soban 3. 8. 2014 17:14

Skutečně 250/100M?

Jinak jak říkám ty doporučované TP-Linky TL-WDR4300 nebo TL-WDR3600 jde do nich i alternativní FW.

A nebo můžeš koupit Archer C7 ovšem pro ten zatím není alternativní FW a nemám ho vyskoušený.

Podle mě dražší nemá cenu kupovat - výkon větší nebude pouze budeš platit víc za značku, dvě stěny by neměl být na 2G problém a pokud nepojedou tyto tak ani dražší nebudou fungovat, pak většinou pomůže změnit místo pro router a kolikrát se zlepší dosah i o 100% a to je router pořád ve stejné místnosti.

Asi bych bral 4300 pokud chceš signál přes stěny - je to stejný model jak 3600 ovšem má 3 antény oproti 2 na 3600.

Když nebude vyhovovat originál FW jde tam OpenWRT a mám dojem že existuje i DD-WRT pro tyto modely.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod czatlantis 3. 8. 2014 17:35

4300 mám s OpenWrt (zkoušel jsem i DD-WRT) a jako žádná sláva co se týká wifi části (za to nemůže openWRT, se stock FW to fungovalo stejně) Když to srovnám třeba s Linksys 3200, tak je to naprosto někde jinde - hlavně ve slabším signálu má ten 4300 dost problém komunikovat. Měl jsem to na stejným místě, stejně nastavený a testoval s několika stejnejma zařízeníma.
Ale je dost možný, že záleží na tom, jakou HW revizi člověk má.
czatlantis
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka