ASUS RT-N10E jako client

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod shaman171 2. 10. 2014 08:19

Ahoj,
mám tu router ASUS RT-N10E a potřeboval bych ho použít jako klienta, tedy, chci se s jeho pomocí přes Wifi připojit do existující wifi sítě, kterou mám na bytě a z tohoto routeru se kabelem připojovat k NTB. Chci to abych měl NTB připojený kabelem a mohl využívat funkci Wake on LAN a poté vzdálenou plochu.
Bohužel se mi absolutně nedaří ten router nastavit tak, aby se mi připojil k mojí již existující wifi.
Přepnul jsem ho do režimu AP -> ono to spustilo nějakého průvodce, ale ten chtěl internet do routeru jedině pomocí kabelu do díry WAN, tak jsem se vrátil na hlavní stránku -> bezdrátové -> bridge -> a tady je na výběr ze tří módů AP Only ; WDS ; Hybrid bohužel při AP Only není možné vybrat kam se chci připojit, to je možné jen při Hybrid, ale i když to nastavím a pak nastavím v bezdrátové části všechny parametry mojí wifi jako je šifrování a kanál, tak se mi ten router nepřipojí a vlastně popravdě ani nevím co dělá.
Nedokázal by mi někdo poradit?
Moc děkuju :)

Případně pokud uznáte, že tento router není na to proč ho chci, budu rád když mi poradíte jaký by na toto byl vhodný? Děkuju moc.
shaman171
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 2. 10. 2014 10:37

Hybrid mód používá WDS (wireless distribution systém).

Je možné, že je nutné WDS povolit na hlavním routeru, popřípadě hlavní router WDS vůbec nepodporuje nebo je nekompatibilní (WDS se zárukou funguje jenom mezi zařízeními jednoho výrobce).

Zařízení, které umožňuje nastavit režim klient, je například TP-link TL-WA701ND, Edimax EW-7228APn.
Naposledy upravil vladimir dne 2. 10. 2014 10:41, celkově upraveno 1
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod soban 2. 10. 2014 10:37

No musíš ho přepnout do režimu klient (client) když ho v tom režimu chceš používat.

Pokud to originál FW neumožňuje tak se musíš podívat zda existuje pro tvůj router alternativní FW (dd-wrt, OpenWRT) a pokud neexistuje máš smůlu a musíš si koupit zařízení co režim klient má.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod shaman171 2. 10. 2014 21:21

V tom případě je rozhodnuto, s tímto se trápit nebudu. Tento vrátím a vezmu jiný, nějaký, který doporučujete.
Díky moc :)
shaman171
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 3. 10. 2014 06:46

Napsal jsem ti tam klienty se stejnou rychlostí, jako byl ten Asus (150N). Samozřejmě pak existují víceanténoví klienti s dvojnásobnou rychhlostí (300N, například TL-WA801nd, ZyXEL WAP3205)
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod shaman171 3. 10. 2014 07:50

Jasně to chápu :) díky moc.
Jen jsem ještě hledal na netu ohledně toho Wake On Lan a někde se psalo, že na to musí být speciální routek, který to umí, aby se to dalo pustit po netu, dá se nějak dopředu zajistit, aby to potom opravdu šlo?
shaman171
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 3. 10. 2014 08:14

Pro některé lidi je jakákoliv krabička s anténou "router". Ale klient není wifi-router. Zpracování magických paketů (WoL) musíš nakonfigurovat na tvém hlavním routeru (s veřejnou IP-adresou).

Klient nedělá nic jiného, než že nahrazuje kus UTP kabelu tam, kde ho z nějakých důvodů nemůžeš natáhnout.
Naposledy upravil vladimir dne 3. 10. 2014 08:25, celkově upraveno 1
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod shaman171 3. 10. 2014 08:22

Takže chápu správně, že je jedno jaký klient to bude, a přesně jak píšeš jen nahradí kabel jako takový? Takže na "venek" se to bude tvářit, jako že ten můj počítač je připojený k tomu routeru kabelem?
shaman171
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 3. 10. 2014 08:26

Ano. Přesně tak.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod shaman171 3. 10. 2014 09:47

Tak super, diky moc :)
shaman171
Junior