Jaký ADSL/VDSL modem od 02?

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jackbrno 16. 4. 2016 11:59

Já bych zase místo Comtrend rozhodně doporučil toho ZyXela. A teď si vyber :-) Spousta lidí ti tady cpe Comtrenda, aniž by napsali jediný argument. Evidentně ho mají doma a jiný nikdy neměli :-) Jelikož jsem se s několika těmi Comtrendy setkal u zákazníků a setkání nebylo nic moc, tak domů jsem si zvolil naopak ZyXel VMG1312-b30b a nelituju :-)
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod rr-zz 16. 4. 2016 12:09

takže asi 50.000 klientů O2 má doma Comtrend, funguje a ani o něm neví. Dalších asi 50.000 může mít doma Zyxela, funguje problémy nedělá.
Pak je tu nějaký procento lidí kterejm to zlobí a to ani nemusí být tím modemem.

.. a co z toho vyplívá ? Je uplně zbytečný řešit jakej je lepší, kdyby totiž tazatel měl nejaké požadavky od VDSL modemu, tak vybírá podle nich, jelíkož je nemá, tak je uplně jedno jaký mu dají - nebude fungovat ? Reklamace a pošlou mu jiný.

Pokud chce někdo kvalitní VDSL modem/router se spoustou funkcí tak si koupí Draytek Vigor za 5000 a nebo si dá za ten O2 Zyxel v režimu bridge Mikrotik a je hotovo.
rr-zz
Junior

Odeslat příspěvekod RossiD 16. 4. 2016 15:25

Mám Comtrend v bridge a za ním Mikrotik, více není co řešit :)
Pokud by si chtěl někdo udělat podobnou "úpravu" → http://comtrend.michnzee.net/
-= Jestli neumíš udělat chybu, neumíš nic =-
RossiD
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 16. 4. 2016 17:11

Na pobockach mame jak comtrend, huawei i zyxel. Vse na vdsl, vse je ok. Protoze wifi vyple. Ty modemy vetsinou slouzi jen jako bridge a vse je na routerech typu tplink s openwrt. Nevim o nich vubec. Dale ale co mi u tebe vadi je ten smc jako switch. Ten bych vyhodil a koupil za par stovaku 5 az 8 port gigabit switch, to smc bude urco 100Mbit. Pro NAS je to nutnost. I na komunikaci po siti je to omnoho lepsi. Vse do switche a ten propojit s modemem. Nejlepsi zapojeni.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 21. 4. 2016 22:19

Modem objednán, v akci za něco kolem 900,- ... jenže si nelze vybrat který kdo chce. Pokud výběr, pak možno přes e-shop, ale za 1800,-. Modem již přišel... samozřejmě ZyXEL a už je problém.

Aktivoval jsem všechny čtyři porty pro Net. Zapojil zařízení. Všechny jedou, jen jeden Smart TV Samsung ne. Jel na Huawei, jel na TP-Linku, tady nejede. Zkoušel jsem ho dát na jiný port, smůla.

Takže jsem místo něj zapojil notebook, abych vytížil všechny čtyři porty a vše OK. TV jsem pak zkusil na TP-Linku (TP-Link je kabelem připojen na ZyXEL), který dělá Wi-Fi (AP), nicméně jsem ho připojil kabelem a během dvou vteřin byla telka na síti.

Díval jsem se na web O2, kvůli firmwaru do ZyXELu. Vypadá, že je tam dokonce starší verze, než v modemu. Takže jsem raději aktualizaci zatím vzdal. Ještě samozřejmě vyresetuji TV a znovu vše nastavím, popřípadě přehraji software.

Chápu a četl jsem zde, že se modem má použít jen na základní komunikaci a pro domácí síť koupit nějaký Wi-Fi router. Ale prostě mě štve, že je zakoupeno nové zařízení a problém... navíc si ani kupující nemůže vybrat, co chce.

Je tu někdo, kdo by měl nějakou radu, jak stav s nechutí komunikovat vyřešit? Vyřešit v rámci ZyXELu? O2 linka nabízí pomoc, nicméně placenou a lze předpokládat, že problém hodí na televizor bez bližšího zkoumání, aneb zaplatí se, ale problém zůstane.

Jestli to nepojede, známý zvažuje vrácení modemu.
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 21. 4. 2016 22:37

Modem ma modemovat a za nej teprve dat router. Dovodu proc to tak delat je cela dlouha rada. Vzdyt ti to tu pise kazdy. Aktualne mam drahy VDSL2 modem, a budu to nahrazovat kombinaci levneho modemu a Turrisu Omnia.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 4. 2016 05:07

Promiň, ale zařízení, které má určité vlastnosti, musí tyto zvládat. Pochopil bych, kdyby nešla nastavit nějaká vysoce pokročilá funkce, resp. nefungovala korektně. Nicméně aby nefungoval naprostý základ, to je trochu silné kafe.
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod jackbrno 22. 4. 2016 06:35

MgX píše:Aktivoval jsem všechny čtyři porty pro Net. Zapojil zařízení. Všechny jedou, jen jeden Smart TV Samsung ne. Jel na Huawei, jel na TP-Linku, tady nejede. Zkoušel jsem ho dát na jiný port, smůla.

Takže jsem místo něj zapojil notebook, abych vytížil všechny čtyři porty a vše OK. TV jsem pak zkusil na TP-Linku (TP-Link je kabelem připojen na ZyXEL), který dělá Wi-Fi (AP), nicméně jsem ho připojil kabelem a během dvou vteřin byla telka na síti.

Ten ZyXel jsem používal donedávna ve stejné konfiguraci, 3x PC, 1x TV + 3-5 zařízení na wifi a vše bez potíží. Potom jsem konfiguraci měnil na 3x LAN + 1 IPTV, do jednoho LAN jsem nacpal switch a taky vše vč. IPTV plně funknční. Jelikož jsem ho kupoval samostatně, tak aby byla funkční IPTV, nahrál jsem tam FW z webu O2 a opět vše OK, tak nevím, co s tím děláš :-)
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 4. 2016 07:03

To beru, jako trochu výsměch. Nedělal jsem s tím vůbec nic. Jen zapojil a aktivoval 4x LAN pro internet, aby "dvojka" byla přístupná nejen pro O2 TV. Samozřejmě jsem zkusil modem i resetovat.

Jak píšu... software jsem nedával z webu, protože dle označení, by měl být starší, než ten, který je v modemu. Bohužel jsem nepřišel na variantu, kdy by se původní soft dal zálohovat. V menu ZyXELu lze vidět položku se zálohou settingu.

Opakuji, že nejede pouze jeden konkrétní TV, nicméně v dalším modemu - ADSL Huawei - jede v pohodě, stejně tak v obyčejném TP-Linku.

Mezi námi. Protože byl modem zakoupen přes O2, je nastaven pro jejich služby a více-méně není třeba nic nastavovat.
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod jackbrno 22. 4. 2016 08:03

MgX:
Pokud nejede jeden konkrétní TV, tak asi nebude problém v routeru, ne? :-) Když všechna ostatní zařízení v tom ZyXelu jedou, logicky z toho vyplývá, že ta TV má nějaký problém se síťovým rozhraním. Parametry jsou nejspíš někde na hraně tolerance, že některé routery s ní ještě fungují a tento ne. Taky může být v horším stavu kabel/spoje v konektorech. Zkoušels použít jiný kabel?
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 4. 2016 08:36

Chybu v TV bych jednoznačně viděl v případě chybování s dalšími zařízeními. Netvrdím ale, že minimálně část viny, nemůže být na ní. Proto tam budu ručně přehrávat software a udělám reset.

Na stejném kabelu bylo připojeno jiné zařízení a fungovalo. Nicméně v plánu je i připojení TV přes jiný kabel.

Zkoušel jsem prasečiny typu aktivace UPnP, vyzkouším ještě znovu zadat pevnou IP, bez využití DHCP televizorem.

BTW: čas byl ve všech zařízeních aktuální
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 4. 2016 19:55

Takže rozuzlení stavu...

Jak se vše momentálně jeví, chyba byla v kabelu. Jenže - tento kabel dlouhodobě funguje. Fungoval i nyní, jen s Huawei, TP-Link, ale ne TV <---> ZyXEL. Zvláštní. Se ZyXELem funguje při osazení notebookem na druhém konci. Je to klasický patch kabel cat 6 vyrobený „na míru“ síťařem. Další kabel dělal to samé - jednalo se opět o cat 6, jen kupovaná verze. No a paradoxně třetí - můj - 10 metrů dlouhý, nejstarší a nejodrbanější cat6 jede. Nechápu, ale je to tak.

Díky všem za rady a omlouvám se za zdržení. Včera jsem bohužel neměl k dispozici více kabelů pro odzkoušení.

Otázkou do pranice tak zůstává, co má ZyXEL jinak než Huawei a TP-Link.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod jackbrno 22. 4. 2016 20:21

Každé koncové zařízení má trochu jinou citlivost vstupu a intenzitu vysílaného signálu do vedení, takže je opravu možné, že si jedno zařízení s horším kabelem poradí a druhé už ne, přestože je samo v pořádku. Nehladal bych v tom žádnou větší vědu. Stejně to bez laboratorního měření kabelů a koncových zařízení nezjistíš, v čem je hlavní část viny.
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod polda 23. 4. 2016 23:31

Možná v tom není tolik proudu, moje zkušenost- na jednom kabelu fungovaly během roku 4 tiskárny , nová 5. ne.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 24. 4. 2016 12:01

V každém případě díky všem za rady. V nejbližší době přehodím konektory u toho chybujícího kabelu, abych zjistil, zda byl špatně zapojen, nebo co se dělo...
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Předchozí stránka