Doporučit síťové prvky

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod l.brat 29. 11. 2014 13:36

Ahoj,
chtěl bych si vyměnit síťové prvky (switch a router) a proto bych vás chtěl poprosit o radu. Nyní mám 100 mb switch a low-end router dir-600.
Prvky používám v klasické domácnosti, kde na wifi jsou připojeny cca 3-4 zařízení a kabelem cca 6 zařízení.

Uvažuji o značkách D-link a nebo Netgear. Jaký máte na tyto značky názor? tp-link a asus nechci, jelikož mám z okolí o nich špatné reference.

uvažuji o těchto switchích:

http://www.czc.cz/d-link-go-sw-8g/130265/produkt

http://www.czc.cz/d-link-dgs-1008d/47085/produkt

který z nich je lepší?

A přesný typ routeru ještě nevím,ale chtěl bych aby měl již guest SSID a stačí aby měl 4x100 Mb, jelikož nikdy nebudu mít doma net rychlejší než 100 Mb .
Klidně doporučte i 4x GLAN,když bude cenový rozdíl minimální

Jelikož je to zase "investice" na x let, chtěl bych nějakou střední třídu, i když je to pouze domácí využití.

děkuji za názory
l.brat
Junior

Odeslat příspěvekod soban 29. 11. 2014 19:51

TP-LINK má kvalitní věci k tomu co to stojí (tím netvrdím že všechny modely jsou vhodné) zda ty špatné reference nebudou tím že koupí nejlevnější model a myslí si že to utáhne 100 počítačů a wifi mu pokryje celej dvorek.

Ovšem pokud si myslíš že TP-LINK není ta pravá kvalita tak ani ostatní firmy nejsou tedy kvalitnější.

Takže pak jedině mikrotik. A switch nějaký profi :-)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod remet 29. 11. 2014 20:45

Dlink DGS1008 mam starsi typ (hranaty) v poctu 2 kusu zhruba 4 roky, mozna vic, a krom toho, ze jednomu umrel zdrojik, tak jsou bezproblemove. Samosebou neda plny vykon na vsech portech zaroven, ale plny gigabit prenese na 2-4 portech v pohode. Osobne uz D-linky nechci, ale to je spis tim, ze ty vykonne nedelaji fanless a maji vetsi poruchovost nez Cisco nebo HP (byvaly 3com).

Tp-link je IMHO jeste trosku niz nez Dlink, zhruba tam nekde kde je treba Edimax.
Linux? Nein, danke.
remet
Junior

Odeslat příspěvekod l.brat 30. 11. 2014 12:05

právě o tom jsem také slyšel, že tp-link je méně kvalitní než d-link. prý to je taková čínská odnož d-linku.

takže ten switch koupiím ten DGS1008. ale jaký by jste mi doporučili ten router?
l.brat
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 30. 11. 2014 14:06

TP-linku věříš méně méně, než D-linku jenom proto, že je čínský? Opravdu si myslíš, že taiwanská firma D-link je v tomto směru nějaká výhra?

Jestli chceš kvalitu, jdi do Mikrotika (pro změnu lotyšská firma, viz výše nebo pokud ti nestačí 5 GB a 5 100Megových portů, jsou k dispozici i vyšší modely), za cenu několika obědů nic kvalitního nepořídíš a je jedno, jestli je na tom natištěno TP-link nebo D-link.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod harmiczek 30. 11. 2014 15:12

harmiczek
Junior

Odeslat příspěvekod l.brat 30. 11. 2014 22:43

Vladimir:ted vážně, rád si nechám poradit, myslíš,že tp-link je kvalitní firma? Já mám zafixováno, že d-link je kvalitní a ostatní značky slyším z doslechu.A mám předsudek,že tp-link je nekvalitní.čili je to mylná představa?
Takže když koupím switch tp-link sg1008d a nějaký router tp-link,tak udělám dobře ?
Ten mikrotik je už moc drahý ...
Díky!
l.brat
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 1. 12. 2014 10:26

remet:
Na heurece vidim dva modely, levny "D" a cca trikrat drazsi "P". Nemas ten druhy, hranaty? Takze ten levny muze mit uvnitr naprosto neco jineho?
Heureka - DSG 1008
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod soban 1. 12. 2014 11:24

No pokud je pro tebe mikrotik drahý tak bude pro tebe drahý i ten TP-LINK!

Protože nejrozumější nejlevnější TP-LINK je TL-WR1043ND který když kouknu tak je za asi 1400,- a další doporučované a vhodné tp-linky stojí kolem 2000,- a více.....

Prostě za 300,- korun nekoupíš žádné kvalitní zařízení které by utáhlo víc PC a je jedno jaký výrobce to bude!

Takže buď koupíš ten mikrotik a nebo ten tp-link 1043! Pokud koupíš nějaký levný šmejd tak negarantujeme že to pošlape OK.

Takže třeba TL-SG108E viz parametry:

8 portů 10/100/1 000 Mbit/s RJ45
Poskytuje monitorování sítě, prioritizaci přenosů a funkce VLAN
Inovativní technologie úspory energie ušetří až 80% spotřeby
Jednoduché nastavení sítě a připojení plug-and-play
S nástrojem jednoduché chytré konfigurace můžete centrálně spravovat všechny jednoduché chytré přepínače Easy Smart

Pozor na ten tvůj vybraný TL-SG1008D existuje ještě TL-SF1008D a ten je pouze 10/100M ať se nesekneš!

A ještě existjí novější bez toho D na konci TL-SG108 tak ať koupíš správný!
Naposledy upravil soban dne 1. 12. 2014 11:45, celkově upraveno 1
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hnusak 1. 12. 2014 11:45

V téhle kategorii nemáš co zkazit, prostě to kup podle počtu portů a 1GB/s. Měl jsem D-link s 4 porty, když to bylo málo, koupil jsem TP-Link s 8 porty, prostě to jede.
hnusak
Junior

Odeslat příspěvekod soban 1. 12. 2014 11:55

Píše že tam má připojeno 6 zařízení kabelem tak tam už bych koupil switch co umí QoS a třeba Vlany pak se dá rozdělovat zátěž pro jednotlivé PC samozřejmě pokud je v provozu vždy pouze jeden nebo dva PC tak žádné QoS a Vlan netřeba.

Taky na wifi má připojeno moc zařízení a tam to chce fakt kvalitnější router takže nic levnějšího - menšího jak 1043 bych nekupoval a pokud některé zařízení umí 5G wifi tak bych koupil router co umí i 2G i 5G naráz a ty už stojí zase víc, ovšem zátěž se mezi wifi rozdělí....
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 2Pix 1. 12. 2014 17:18

hodne lidi nadava na ten svuj wifirouter ze je pomalej atd, ale v dnesni dobe najit ve meste misto nezahluseny wifi signalem je docela umeni... 5Ghz je cesta ...
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 2. 12. 2014 11:41

l.brat píše:Já mám zafixováno, že d-link je kvalitní
Osobně jsem na D-link alergický, protože zcela nestydatě mate zákazníky. Vyjede s nějakým zařízením s kvalitním čipsetem (Atheros), aby si udělal dobré reference a pak udělá jinou hardwarovou verzi se sice stejnými papírovými parametry, ale levnějšími čipsety. Střídá Atheros, Ralink, Broadcom. Takže tobě někdo doporučí zařízení (například DIR-615), ty si koupíš naoko stejný typ (DIR615), ale vevnitř je úplně něco jiného, než má on a chová se to taky úplně jinak, protože on měl HW verzi C1 s Atherosem a ty máš D1 s Ralinkem. Verze E1 byla pro změnu zase s Atherosem...
Dříve D-link označoval ty ošizené verze + na konci, dneska už se člověk musí pozorně dívat na písmenka označující HW verzi a ujistit se, že dobrá reference platí opravdu pro přesně tu HW verzi, kterou chce koupit.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod l.brat 2. 12. 2014 12:34

děkuji všem za názory.
soban: koupím si ten switch TL-SG1008D , jelikož podle parametru mezi tímto a tímto TL-SG108 je ten, že tento druhý je kovový. Nebo ještě nějaký rozdíl?

Ten router se mi líbí, jen se chci zeptat, má více SSID (jednu domácí a druhou pro návštěvy). nikde jsem to nenašel.

díky!
l.brat
Junior

Další stránka