GLAN switch s AP

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod zidekadam 15. 12. 2014 17:20

Ahoj lidi, řešil teď ve firmě zadrhel,
šéf má v kanclu NB připojeny k WiFi, je připojený k nějakému starému AP které má pouze 1x wan, vše šlape jak má. Potřeboval bych to AP vyhodit, a místo něho tam dat nějaké které se umí chovat současné jako AP (bez routeru) a zároveň jako GLAN switch.

Jak se takové AP zapojuje? Kabel k routeru se zapojuje do WAN nebo lan? A jaký zvolit režim?

Asi bych neměl problém to zapojit, překvapuje mě ale, že AP kolem 1000kc většinou nemají gwan propojení (gigove jsou jen lan konektory), a nechci kupovat něco co stejně nakonec poběží jen 100mbps když celá drátová síť je gigová


Díky
zidekadam
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 15. 12. 2014 18:43

??? AP nikdy nemají WAN, ale jeden (nebo více) LAN portů. WAN port mají pouze routery.

To, že Low-end routery nemají gigabitový WAN je jednoduše proto, že za ty peníze mají tak slabé procesory, že gigabit neuroutují (nedokážou dostatečně rychle překládat adresy mezi LAN a WAN), tedy by tam byl pro parádu.

Pokud chceš AP+GB switch (tedy žádný NAT, žádný router, žádný překlad adres), nepotřebuješ WAN. Ten se používá jenom v režimu router.
Pokud potřebuješ AP s několika GB LAN porty, koupíš libovolný WiFi router se 4-mi gigabitovými LAN, přívodní kabel zastrčíš do jednoho z LAN-portů (WAN zůstane nezapojený), vypneš na něm DHCP server a na LAN nastavíš nějakou volnou adresu sítě.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zidekadam 15. 12. 2014 19:20

Ok, díky. Právě takhle jsem si myslel že by to měli být, ale chtěl jsem se ujistit. Děkuju
zidekadam
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků