Jak schovat veřejnou IP adresu.

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod m-otaznik 3. 4. 2015 08:10

no řeknu to takhle , jsem na počítače antitalent , takže vůbec nevím o co go ???

to kernel_panic : teď pročítám http://www.dnssec.cz/ , ale moc temu nerozumím , ale Děkuji, člověk se učí celý život .
no a co se týče , té blokace .

Nevím jestli mě blokují částečně ! , ale jednodušše řečeno doma když jsem připojen na domácí síti mě ty obrázky načte z té stránky ( z 60 obrázku) třeba jen 30 obrázku a dalších třeba 15 obrázku se načíta více jak minutu třeba a některé se vůbec nenačtou :-( a KDYŽ jsem byl připojen doma na mobilní data bez přihlášení ! tak bylo vše ok a když jsem byl připojen u známého tak vše bylo ok .
Proč doma to stojí za h...o ??? Můžete mi poradit jak na to ??
no to že mě můžou čásečně blokovat anebo nevím jak to nazvat mi řekl technik z UPC , že je tam taková možnost .
Když jsem to psal na aukro tak mi furt psali dokola cokees,historie , aktualizace prohlížeče atd., když jsem jim napsal žemám důvod se domnívat že mě nějak blokuji anebo znemožňují pohyb , tak už semnou moc nekomunikují .
m-otaznik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 3. 4. 2015 08:22

Stojí to za h...o. protože máš pravděpodobně špatný router (slabý, málo operační paměti, díky špatnému nastavení možná zahlcený DNS požadavky z internetu, taky možná napadený hackerem, pokud je to ADSL modem s povolenou administrací z internetu.) Restart routeru. (vytáhnout na chvíli ze zásuvky) možná na chvíli pomůže.

Nastav si na síťové kartě počítače do vlastností IPV4 protokolu DNS server 8.8.8.8 a pokud je chyba v DNS, mělo by to fungovat
Naposledy upravil vladimir dne 3. 4. 2015 08:26, celkově upraveno 1
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 3. 4. 2015 08:22

k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod m-otaznik 3. 4. 2015 08:28

Děkuji mooc , já to určitě nezvládnu , ach jo budu muset zavolat temu známému ať to udělá podle vašich pokynu
jinak to co jste psali o tom DNssec to bylo toto ?
https://www.dnssec-validator.cz/pages/d ... ml#package

je zajimávý že technik z UPC mi nic takového co zde píšete neřekl ohledně toho routru , asi mu budu muset zavolat , ať mi ho vymění .

ještě dodám , máme doma dva noťasi a telefon ,tablet, blbne na všech ať jsem na noťasu anebo na telefonu anebo tabletu
m-otaznik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 3. 4. 2015 10:21

Není důvod hned panikařit a vyměňovat modem. UPC modemy jsou nastavovány od nich a tedy je velmi malá pravděpodobnost napadení, jako je tomu u některých ADSL modemů, kde všechna nastavení dělá koncový uživatel a tedy většina nastavení u většiny lidí zůstává na výrobních hodnotách.

Změň nastavení DNS-serveru a vyzkoušej, jestli to pomůže.

Restartuj modem a vyzkoušej, jestli to pomůže.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod m-otaznik 3. 4. 2015 10:30

modem i router jsem už několikrát restartoval (vytáhl z elektrriky)a obrázky se furt velmi špatně načítají a některé nenačtou
no to nastavení DNS -servru asi sám nezvládnu , budu muset zkontaktovat známeho , který mě občas kontroluje stav počítače . Já si myslím že bych tam ještě něco zakodoval :-)
ale všechny vaše rady si ukládám a budu je prezentovat
je mi to divné tento problém trvá cca asi max 2měsíce , nebo dá se říct potom co aukro přešlo k rolování stránek , jestli někdo chodíte na aukro.
m-otaznik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 3. 4. 2015 13:07

Restart nepomohl = není to zaplněním operační paměti.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod m-otaznik 3. 4. 2015 18:36

a to zaplnění operační paměti se dá jak zjistit ? , dokáže to i takový antitalent jako já :-)) ?
nebo veškeré vaše návrhy přednést mému známému ? abych tam něco nezablokoval ?
m-otaznik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 4. 2015 19:45

Pokud je to zkušený ajťák => správné řešení.
Nech mu ovšem nejdříve prostudovat moudré rady Vladimira.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod m-otaznik 3. 4. 2015 19:52

Děkuji , radějí to tedy přenechám mu a samozřejmě budu vás tlumočit .
potom se ozvu a budu vás informovat o výsledku .
Přeji krásný víkend a hlavně pěkné pondělí ;-)
m-otaznik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 3. 4. 2015 21:48

neres to osobne na vlastni triko,o fungovani siti vis minimum,tudiz v jakemkoliv reseni nasekas dalsich milion chyb.problem je ze nebudes schopen zhodnotit efektivitu reseni kamarada co to bude delat za tebe.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod m-otaznik 5. 4. 2015 16:40

Zdravím ve spolek

tak jsme veškeré vaše instrukce dělali s mým ajťákem a přišly jsme na to .

toto jsme psali na aukro:

Testováním jsme zjístili , že ping na aukro.cz máme okolo 55ms , na ostatní servry například seznam.cz a jiné máme odezvu okolo 16 ms.
Pravděpodobně tato delší odezva múže souviset z delší dobou načítání obrázků na aukru.cz .
Měnili jsme také DNS servry (Google,O2) , ale odezva se tím nezlepšila .
Připojení máme kabelem do modemu UPC .

tohle jsem už nepsal aukru , protože jsem to zkoušel teď:
kontaktoval jsem ještě jednoho známeho a ten má také UPC 50 mb a má ten samí problém , 55ms a druhý pokus měl také min.55ms.
A ještě jednoho , který má myslím O2 , nebo někoho jiného a tak má špatnéj ping .

Můžu Vás mistní experty poprosit o zkoušku na svých počítačích(notebookách) ? Všem předem DĚKUJI
S pozdravem Martin
m-otaznik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slondo 5. 4. 2015 16:54

Pripojenie Optika, poskytovateľ DSiDATA:
aukro.jpg
ping aukro.cz
aukro.jpg (37.17 ) Zobrazeno 1650 krát
Slondo
Junior

Odeslat příspěvekod czatlantis 5. 4. 2015 16:57

O2 VDSL mám na aukro.cz 85ms, na nix.cz 25ms
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod m-otaznik 5. 4. 2015 16:58

to Slondo : DĚKUJI MOOOC ZA RYCHLOU ODEZVU , taky to nemáš moc rychlý :-( a prosímtě načítání obrázku , jak ti jde ? ještě jednou Děkuji

Martin

-- 5. 4. 2015 18:00 --

Děkuji czatlantis , a jaký máš načítání obrázku ?
Děkuji

zřejmě aukro celoplošně má špatnéj ping :-(
m-otaznik
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka