Vyber routeru - nahrada za Asus WL500gP

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod S474N 15. 1. 2015 15:39

Kysa: ten vypada zajimave, ale v tom tematu ISP, kde si psal i ty, to hosi moc zrovna 2x nechvalili.

Jinak UBNT UniFi neumi 5GHz, to si pletes s jinym modelem.

soban: reagoval jsem na Jakoubek, ktery mi poslal odkaz na web zaobirajici se testy a prave TAM jsem ten TPLINK nenasel ;-)

Proc si prechazel s DD-WRT na OpenWRT? Je v necem lepsi? V cem?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 15. 1. 2015 17:30

OpenWRT je víc univerzální - nainstaluješ co potřebuješ (přecházel jsem z důvodu IPv6 - firewall, lepší nastavení)

DD-WRT je jednoúčelový FW tak jako originál sice s více možnostmi, ale taky tam jsou omezení - pro BFU dostačuje.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mike.M 15. 1. 2015 18:16

Podobné jako Soban mám 2 tp3600 jeden jako hlavní a druhy jen jako ap s wifi. Vše běhá už nespočet hodin bez restartu na neizolovane půdě. Připojen na něj soused, kde má pak svou vlastní síť, tosame i druhý soused. Jelo mi na tom donedávna transmission, teď jen openvpn. Mam nejnovější openwrt, temer bezúdržbový systém. Zařízení na něm je cca 25 a uroutovava vse vpohode. Předtím jsem měl 1043 2 roky a taký vpohode, teď slouží jako ap a wifi ale v pivnici.

Uptime 91d 8h 25m 23s
A tojen proto tě jsem jej restartoval z ssh, kvůli nějaké aplikaci. Omyl, vypli nám proud a já nemám Ups ani zadnej filtr napěťový.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kysa 15. 1. 2015 19:35

S474N píše:Kysa: ten vypada zajimave, ale v tom tematu ISP, kde si psal i ty, to hosi moc zrovna 2x nechvalili.

Jinak UBNT UniFi neumi 5GHz, to si pletes s jinym modelem.


Moc ho nechválili, ale už všechno šlape jak má. Byly to takové ty "porodní" problémy. Trochu zlobil, ale už je to OK.
Co se týká unifi: UBNT UniFi je označení jedné platformy. http://www.ubnt.com/unifi/unifi-ap/
je tam několik AP a některé z nich umí 2,4 i 5 GHz
Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 15. 1. 2015 20:12

Abych rekl pravdu, dost se to ve me bije, jestli vzit ten TPLink 4300 nebo skocit do toho "rackovyho" Mkt. Ten se mi libi, navic by se v racku "lepe" vyjimal. Proti hovori cca 3x vyssi cena, takze premyslim, jestli to za to opravdu stoji.

Ano, ale mam verzi AP, ktera je pouze 2,4. Co me odrazuje od nakupu AP-PRO verze je to, ze mam dokoupenou i licenci na DDWRT, takze bych musel kupovat nanovo (respektive ani nemohl, protoze AP-PRO neni zatim podporovano).

EDIT: ted jsem jeste koukal na cenu AP-PRO a to je uplny nesmysl, protoze za to chteji 5,5 tisice.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod harrym 15. 1. 2015 21:11

Používám již několik let Asus RT-N16, který je přímým nástupcem řady WL-500. Bez problémů, rock-stable. Koupil jsem ho jetej za necelou tisícku na aukru, borec tam nabízel několik kusů, zřejmě rozprodej z nějakýho hotelu nebo fabriky.

Kdybych měl kupovat opět nějaký router, tak zase nějaký guruácký typ (lze nahodit modifikovaný firmwary) od ASUSu. předtím jsem měl WL-520gU a ten byl taky dobrej, bohužel už výkonově pokulhával. Nyní je u sestřenice, kde bohatě poslouží.
Core i3-10100F 4.3Ghz/1020mV (undervolting - CPU Lite Load mode1 + offset -20mV); MSI B460M Pro; ADATA XPG Gammix D10 2x8GB; Zotac GTX 1050 Ti Mini; Kingston A2000 1TB; WD10EZRX 1GB; DVDRW Samsung SH-S223C; SS-350ET activePFC. Idle=30W, OCCT burn=151W
harrym
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod calebcox 15. 1. 2015 21:24

Jestli potrebujes ciste router, zkus podivej se na Ubiqity EdgeRouter Lite. Osobni zkusenost nemam, ale dle badani na internetu by splnoval tve pozadavky a pritom byl relativne user friendly.

Naopak u Mikrotiku doporucuji si poradne po forech (oficialni froum MK, ISPforum.cz) nastudovat jak je tebou pozadovana funkcionalita implementovana/funkcni aby sis ve finale nedrbal hlavu :hm (napr. implementace OpenVPN) atd.

Pokud pouzivas pouze jedno UniFi, nebo jak jsem pochopil s neoriginal (DDWRT) firmware , tudiz nevyuzivas moznost mit rizena AP z jednoho mista pomoci SW conntroleru (BTW jde zprovoznit napr. i na Synology NASu) a pozadujes dual-band zarizeni za rozmunejsi penize nez je UniFI AP-Pro, podivej se napr. na ZYXEL NWA1123-NI
calebcox
Junior

Odeslat příspěvekod miromen4 15. 1. 2015 21:33

harrym píše:Používám již několik let Asus RT-N16, který je přímým nástupcem řady WL-500. Bez problémů, rock-stable. Koupil jsem ho jetej za necelou tisícku na aukru, borec tam nabízel několik kusů, zřejmě rozprodej z nějakýho hotelu nebo fabriky.

Kdybych měl kupovat opět nějaký router, tak zase nějaký guruácký typ (lze nahodit modifikovaný firmwary) od ASUSu. předtím jsem měl WL-520gU a ten byl taky dobrej, bohužel už výkonově pokulhával. Nyní je u sestřenice, kde bohatě poslouží.


Taky bych raději vsadil na Asus než TP-link ktery ve mě moc duvěry nevzbuzuje kdy dost často čtu o problemech pravě při použiti telefonu vicero značek. Dost často i problemy s FW apod.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 17. 1. 2015 18:23

calebcox: ten vypada taky zajimave, ale to si zase rikam, jestli nejit do toho TPlinku. Takze nejspis to vidim na ten MKT, protoze se me libi celkove.

Jinak napsal si to spravne, UniFi pouzivam ciste jako domaci AP s DDWRT (ani neresi DCHP, vse predava na router). Na tech 5 GHz az tak netlacim, spis jsem si rikal, ze kdyz uz to resim, ale cena mne odradila (stejne preferuju metaliku a telefony/tablet nemusim az tak hrotit).

miromen4: na druhou stranu, trafo k Asusu menim 1-2x rocne, takze ze by to byl etalon spolehlivosti se rict neda. Jinak jasne, tem levnym TPlinkum bych se taky obloukem vybybal.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků