Router max. do 2000.-

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mipa 8. 3. 2015 19:33

Porovnávám mezi sebou RB951G-2HnD a RB951Ui-2HnD. Podle popisů nevidím mezi nimi podstatný rozdíl. U RB951G-2HnD je navíc možnost LAN 1000 Mbit/s. Pokud je výkon antény stejný u obou dvou, tak bych volil RB951Ui-2HnD, který je cca o 500.- Kč levnější.
Když porovnávám RB951Ui-2HnD s TL-WR1043ND, oba typy jsou za přibližně stejnou cenu 1500.- a i parametry se příliš neliší, tak na porovnání wifi-shopu: https://www.wifi-shop.cz/default.asp?cl ... height=650
vidím Zisk antény (dBi): 5 u TL-WR1043ND a 1.5 u RB951Ui-2HnD.
Pro mne to znamená upřednostnit značku TP-LINK. Je mé uvažování správné, nebo mě opravíte?
mipa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 8. 3. 2015 21:20

Este jedna poznamka k antenam na Mkt.
Pokial by niekomu vadilo, ze su "len" 2.5dBi, tak je dobre pripomenut, ze cim je to cislo bliszie k nule, tym lepsie to vyzaruje/prijima "naozaj" vsesmerovo. V uzavretych priestoroch ako je napriklad obydlie je dolezitejsia vsesmerova charakteristika, pretoze signal sa na druhu stranu dostane vacsinou odrazom. Z tohoto uhla pohladu je lepsie mat menej vykonne anteny a spickovo vyrieseny prijimac ako super vykonne "vsesmerove" anteny, ale odflaknuty prijimac. Okrem toho sa mi zda a je to len moje pozorovanie, ze Mkt ma vo firmware zabudovanu nejaku logiku ktora meria chybovost druhej strany a vie ktoru antenu ma primarne pouzit aby signal na druhej strane bol v co najlepsej kvalite bez velkeho poctu chyb.
Aby nebolo vsetko len "naj" super, tak poznamka o defaultnom vykone 1000mW je namieste. Ked sa to vybali z krabice naozaj to vysiela u nas nepovolenym vykonom, takze to treba spravne nastavit. Tam sa potom ukaze ako je na tom druha strana.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mipa 8. 3. 2015 22:24

to Hunter21
Mohu požádat o stanovisko k rozdìlům mezi RB951G a RB951Ui?
mipa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 8. 3. 2015 22:48

RB951G ma 1Gbps porty, RB951Ui ma "jen" 100Mbps, ale ma USB konektor a umi na jednom portu PoE napajeni jineho zarizeni. Rozhodni se, co je pro tebe dulezitejsi :)
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iggi 9. 3. 2015 00:05

Ja mam RB951G 2HnD
Ma aj USB, aj gigovu lan aj POE
iggi
Junior

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 9. 3. 2015 00:20

Pravda je nekde napul, mam ho doma taky. Ze ma USB jsem zapomnel (a Mikrotik tim vybocil ze sveho standardniho pojmenovavani, viz http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Product_Naming), ale PoE out fakt neumi.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mipa 9. 3. 2015 19:31

Mohu ještě požádat o názor na výkon antény u RB951G a RB951Ui? Je stejný?
mipa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 2. 4. 2015 21:29

Použiji toto téma pro svůj dotaz jaký router v ceně asi tak do těch 2000 Kč zvolit.
Uvažuji o D-Link DIR-850L a TP-LINK TL-WDR4300 .
Bydlím v paneláku naštěstí v posledním patře, ale i tak na mobilu ve Wifi analyzeru vidím jednu wifi vedle druhé. Používám telefony co umí i 5 GHz tak jsem si říkal, že bych využil tyto volnější frekvence.
Nyní mám TP-LINK TL-WR740N, připojení 100 Mbit a připojeno 1x PC na kterém syn věcně hraje online hry, TV a VoIP adaptér. Jen občas se připojím notebookem a většinou si vystačím s mobily.
Je to dobrá volba nebo doporučujete něco jiného?
Žádné pokročilé funkce nevyužívám.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ddavidek 2. 4. 2015 22:18

A to takhle Tenda N60 + Tomato shibby firmware. Několik jich provozuju a můžu doporučit. Dvoupásmová WIFI (Broadcom chipset), Gigabit switch + USB 2.0 port na NAS/tiskárnu. Cena kolem 1050-1150 Kč. V alternativním firmware jde nastavit skoro všechno - VLAN, virtual WIFI, QOS, bandwith limiter třeba pro celou VLAN nebo jen jednu IP/MAC.
ddavidek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miromen4 2. 4. 2015 22:33

mipa píše:Bud pořizovat nový router a stojím před otázkou jaký nový typ pořídit. Nyní uvažuji buď o ASUS RT-N18U /1800.-/, nebo o Mikrotik RB750GL /cca 1500.-/.
Je to pro domácí potřeby. Nyní zápasím se starším typem ASUSem, který ma pravděpodobně slabší anténní výkon, protože mám potíž s pravidelným připojováním. Takže do popředí bych dal silnější anténní výkon. Rovněž bych byl rád kdyby měl malou spotřebu proudu. A hlavně aby "nepadal", co se mi sem tam stává.
Děkuji všem odborníkům a znalcům za vyjádření.

Do 2000kč nic lepšiho než Asus RT-N 18U nekoupiš pokud ti stači 2.4.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 3. 4. 2015 07:42

Teď jsem začal procházet co je na trhu a je toho celkem dost za rozumné peníze. Ještě dodávám, že nepotřebuji velký dosah, máme malý byt a vnitřní příčky nejsou panel.
Nemáme žádné domácí úložiště nebo něco podobného. Nechci se pouštět do instalace nějakých alternativních FW.

Co pro mé využití doporučíte?
Nastavil jsem si filtr na Heurece a vyběhlo na mě 29 možností.

http://access-pointy.heureka.cz/f:p:-23 ... 8984:2509/
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod soban 3. 4. 2015 10:18

No a co chceš poradit? Parametry jsi nezadal co potřebuješ.

Za mě tp-link tl-wdr4300
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 3. 4. 2015 13:38

Kdybych těm parametrům rozumněl, tak bych je zadal.

V bytě mám datovou zásuvku od klfree, ta TV je připojena spíš kvůli tomu aby mobil dokázal bez jakéhokoliv nastavení zobrazit třeba fotky na obrazovce, což sestávajícím routerem umí a nikde jsem nic kvůli tomu nemusel nastavovat. VoIP adaptér asi taky není náročný. Žádný domácí server nebo něco podobného nemáme, zvenku se nepotřebuji dostávat na domácí zařízení.
Já a manželka fungujeme na mobilech které umí už 5GHz a tak toho chci využít.

Teď mám nabídku na 4 měsíce starý ASUS RT-N65U http://access-pointy.heureka.cz/asus-rt-n65u/ za 1000 Kč. Nějaká zkušensot s tímto modelem?
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod banner 3. 4. 2015 14:20

Ten D-Link mám, a je to výborný router.

edit: Ten ASUS má bratranec, a za 1000 skvělý kup.
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 4. 2015 19:49

Tak už funguji přes ten Asus RT-N65U a měl bych ještě dotaz jak je lepší nastavit Wifi, dvě různé sítě jedna na 2.4 GHz a druhá na 5 GHz nebo stejné nastavení pro obě pásma a nechat na připojeném zařízení (mobilu) na jaké pásmo se připojí? Dosah mají obě pásma dostatečná na náš malý byt a některé mobily umí jen 2,4 GHz, takže fungovat jen na 5 GHz nemůžu.
myšpulín
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka