Extender do zásuvky nebo router s fci extendru

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod radost 7. 1. 2016 19:53

Ahoj,
má problém. Mám v domě kancelář a chytám wifi bez problémů. Problém mi nastal po zakoupení nového PC. Jakmile ho dám do dokovací stanice, tak zeslábne wifi signál a to hodně. Stěží to načte seznam. Reklamací to nemá smysl řešit, protože to je konstrukční vada laptopu. Musel bych vyměnit za jiný stroj.
Chtěl by to řešit připojením kabelem, a protože je kancelář na druhý straně dome, nechce se mi tahat kabel. Rád bych to vyřešil nějakým extenderem. A tady jsem úplně mimo svůj obor. Dokázali by jste mi poradit něco za rozumný peníz? Jelikož se budu připojovat kabelem, tak to nemusí mít búhví jaké pokrytí..
Mám router TP Link WR741ND.
Děkuji.
radost
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 7. 1. 2016 20:16

Extender NE, jsou s tím jenom problémy. Pořiď si wifi-klienta, kterého k dokovací stanici připojíš kabelem.

Klient od TP-linku je TL-WA701ND (801ND, 901ND) a samozřejmě existuje spousta dalších zařízení od jiných výrobců.
Popřípadě je možné WA701ND použít i jako repeater/WDS-repeater (=extender), který ti zopakuje signál pro mobily a podobné zařízení, ale i v takovém případě dokovací stanici doporučuji k reeateru připojit kabelem.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod neradil 7. 1. 2016 20:34

Ahoj.
Já bych to pořešil takto.

http://cdr.cz/clanek/zasuvkova-lan-od-tp-link-v-praxi

https://www.alza.cz/sitove-prvky/sitove ... n=1&sc=570

Notebook bych připojil kabelem, případně když bys chtěl i jiná zařízení, využiješ i WiFi.

Edit- záleží také v jakém stavu jsou el. rozvody v domě. Pokud však nejsou historické či zfušované, nebývá problém. Počítám, že je vše za jedním elektoměrem.
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod mrbignos 7. 1. 2016 21:52

Že je všetko za jedným elektromerom, neznamená že je všetko na jednej fáze.
Vzhľadom na to, že to má cez celý dom, je to skôr nepravdepodobné.
mrbignos
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 7. 1. 2016 22:36

Taky dvojnásobná cena.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod neradil 8. 1. 2016 00:06

mrbignos píše:Že je všetko za jedným elektromerom, neznamená že je všetko na jednej fáze.
Vzhľadom na to, že to má cez celý dom, je to skôr nepravdepodobné.

A v čem je problém si to objednat na internetu a v případě problémů vrátit?
Jinak to bude nejspolehlivější řešení - zkušenosti.

Edit: vladimire :pozor TP-LINK 701 - 799Kč - Powerline TL 2010 899Kč. Kde je ta dvojnásobná cena :?:
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 10. 1. 2016 10:43

Neradil: Já jsem se asi příliš iniciativně podíval na powerline s wifi-acces pointem na jednom konci, aby měl v dané místnosti další zdroj wifi-signálu pro mobily, tablety a podobné krámy s obvykle mizernými anténami, tedy aby to bylo srovnatelné nebo lepší s tím, co umí WA701 v režimu repeater a takové modely jsou už podstatně dražší. (Například TP-LINK TL-WPA2220 Starter Kit u Alzy 1799Kč.)

Ovšem i tvůj návrh s nejjednodušším powerline splňuje požadavky z dotazu (za předpokladu, že bude fungovat - jsou lidi, co na powerline nedají dopustit a jiní, kteří na něj nadávají, ale to platí i pro wifi.).
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod neradil 10. 1. 2016 19:25

vladimir: Díky za objasnění. Tvá původní reakce mne totiž poněkud "rozhodila", protože vím, že jsi odborník a "nepácáš" jen tak do větru. Tvých rad, kterými ostatním pomáháš si osobně velice vážím a proto mne zarazila ta dvojnásobná cena.
Jak píšeš, držel jsem se přesně požadavku tazatele, připojení dokovací stanice kabelem. U ostatních píše, že chytá WiFi bez problémů.
No, hlavně že si rozumíme a tazatel to nějak uspokojivě vyřeší. To už je na něm.
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod radost 11. 1. 2016 10:18

Děkuji za rady. Kamarád mi půjčí tuto věcičku http://www.tp-link.com/en/products/deta ... N822N.html ,tak vyzkouším. Pokud se neosvědčí, půjdu s jedním z vašich řešení.
Já jsem popravdě doma našel ještě jeden starší tp link. Ta 741 by se měla taky umět připojit na jiný router přes wifi (myslim bridge connection). Přes víkend jsem s tím laboroval. Jednou se mi to dokonce povedlo, ale druhý den ráno to zase nešlo :D
radost
Junior