Jak nastavit router pro sdílení externích HDD

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Wayne 9. 1. 2016 12:13

Mám router https://www.alza.cz/bezdratovy-wifi-router-asus-wl-500g-premium-afterburner-bittorrent-d64091.htm

a dva externí HDD

https://www.alza.cz/western-digital-my-book-essential-2000gb-d191948.htm

Potřeboval bych poradit, jak nastavit router, abych mohl disky načíst přes síť.

Díky moc za rady
MackBook Pro 13" (mid 2009), OS 10.11 / ASUS G75VX-CV163H Win10

PC
Core i5 2500K, MSI Z77A-G43, 2x4GB DDR3 1333MHz, GTX260 896MB, Corsair 750W, HDD 500GB 7200RPM SATA II, DVD LG GH22LS, Samsung TV UE40D5000, Win10
Wayne
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 9. 1. 2016 15:29

/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mariten 25. 10. 2016 16:34

Zdravím, potřeboval bych poradit také. Mám router Asus RT-AC55U, se kterým jsem měl (na rozdíl od starého modelu) už problém s klonováním MAC adresy, kdy se router tvářil, jakože klonuje ale přitom to nedělal, takže jsem musel u poskytovatele připojení nakonec nahlásit jeho MAC adresu a pak to začalo fungovat).

Teď pro změnu bojuju se síťovým sdílením USB disku přes router. Mám nastavený jak media server, tak itune server, na který lze přistoupit z přehrávačů k media souborům bez problémů. Chci ale zároveň používat disk jako síťové úložiště, pro což má administrační rozhraní taky kolonku, ve které jsem všechno nastavil (nastavení tam moc není), ale teď nemůžu zaboha přijít na to, jak k souborům přistoupit. Na internetu jsem našel pouze pokyn k zadání IP adresy routeru do file managera. To ale když udělám, pošle mě to do webového prohlížeče k administraci routeru. Ať dělám, co dělám. Založil jsem tam i druhého uživatele s omezenými právy k disku, ale na toho se přes webové rozhraní přihlásit nedá. jednoduchá adresa routeru \\192.168.1.1 opravdu otevírá pouze a jenom administraci a to ten druhý uživatel dovoleno nemá. FTP používat nechci, to mi přijde v rámci domácí sítě jako zhůvěřilost. Máte někdo nějaký nápad, co jsem přehlídnul?

-- 25. 10. 2016 18:06 --

Tak jsem učinil další zajímavý objev. Když zruším povinný login u funkce (Samba) / Cloud Disk), lze se na disk dostat z notebooku, ale stále ne z desktopu (dokonce jsem resetoval i logon credential storage v 'Management Serveru' dle návodu na Microsoft supportu a nic. Rozhraní routeru na mě bliká a varuje, že teď k disku může přistoupit z vnitřní sítě kdokoliv bez logování. Když ale nastavím povinné logování, z desktopu si ani o heslo neřekne, prostě nemáte právo přístupu a hotovo, z notebooku mi login dovolí, úspěšně se zaloguju, ale pak mi řekne taky, že nemám právo přístupu. V nastavení routeru ale žádné další nastavení práv udělat nejde. Mám pocit, že router asi brzy půjde do koše. Další šmejd od Asusu, co se tváří, jak je to super ale přitom tam polovina věcí nefunguje.
Mariten
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike.M 25. 10. 2016 17:15

Pokud \\192....... Davas do prohlizece, se nediv. Dej to napr do total commanderu a predto napis cd. Takze cd \\192.168.1.1 a pak by mely najet sdilene slozky, pokud mas nadefinovane.

Pokud se z ntb dostanes a z oc ne, nemas na pc firewall ktery blokuje komunikaci, zi zakazane prochazeni site?
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martinski 21. 12. 2020 15:18

Po nějaké době bych rád znovu zkusil zprovoznit sdílení disku připojeného k routeru. probém je stále stejný. Vše!!! nastaveno dle návodu. Na souborový systém disku na routeru stále nelze nijak přistoupit. Když udělám to, co je napsáno v návodu, otevře se pouze admin website routeru, přestože dle návodu by se měl objevit adresářový strom. nechce se mi věřit, že by tohle nikdy nikdo neřšil.
Martinski
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lubokubo76 22. 12. 2020 22:04

Chceš z routeru urobiť NAS?
lubokubo76
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků