Router na DLNA (Asus RT AC68U nebo Synology RT1900AC

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Clee-Shock 23. 2. 2016 12:30

Mate nekdo tyto routery vyzkousene?

Chtel bych pripojit disk usb3.0 a prehtavat z neho filmy do tv (samsung, panasonic) obe sou smartky s dlna certifikaci. Spis me asi nejvic zajima jaka je prenosova rychlost kdyz kopirujete z disku treba do pc pres 1Gb ethernet.

Diky za
Clee-Shock
Junior

Odeslat příspěvekod soban 23. 2. 2016 13:01

Rychlost kopírování u 1G lan portu nezávisí na lan ale na USB a rychlosti HDD a rychlosti CPU v routeru.

Většinou to není nic slavného u USB2, jak je to s USB3 na routerech netuším.

Pokud toho máš moc bude lepší nějaký NAS.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mike.M 23. 2. 2016 13:45

Nebo rapsbery pi, ale nejlepsi opravdu nas. Pripadne poskladat miniitx pc s int cpu. Dat na to kodibuntu a to ti z tv udela multimed kino s tisicinasobnymi funkcemi. A neomezenymi moznostmi.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Clee-Shock 23. 2. 2016 17:11

NAS jsem doma jeden mel. Tam to běželo všechno moc pěkně akorát jsem ho musel dát pryč. Někdo píše, že jim na tom USB 3.0 na ASUSu fičí kolem 40-60Mb/s což by bylo dobré. Taky se mi líbí funkce kdy můžeš stahovat přímo na Disk pomocí utilitky v routeru (nejseš omezenej stahováním přes Wifi, která je často pomalejší).

Asi to dopadne tak, že si jeden koupím a vyzkouším, popřípadě ho do 14dnů vrátím. btw: Mike.M

Mohl bys mi dát nějakej příklad toho co máš na mysli? Běžel by na tom třeba i PLEX server?

Díkec
Clee-Shock
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 23. 2. 2016 17:19

Ano treba i plex. Ale lepsi je http://www.kodi.tv a to mam pripojene pomoci hdmi a mam tam i dalkove ovl., jako nejaky settopbox. Ale na kodi muzes nastavit aby to byl jen dlna. Ale kodi toho zvlandne daleko vice. Kukni je to i pro win muzes vyzkouset. Mam na tom i kamerovy doplnek, bezi mi tam i satelit a nemusim mit sttbox. A i torrenty. Stahuju primo na disk odkudkoli. Tel takw slouzi k ovladani app kore. A mnoho dalsiho. Je to omnoho uzitecnejsi nez nas a za cenu nizsinebo stejnou nez nas.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Clee-Shock 23. 2. 2016 19:37

Okej a na jakym HW ti to běží? Můžeš něco doporučit?
Clee-Shock
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 23. 2. 2016 19:52

Plex jsem zkousel. Nelibil se mi. Jede mu to na miniitx desce s J1800, 2GB RAM, system na usb3 flash a na sata 2x 1,5TB v raidu. Sluzby co mi jedou. Kodi, tvheadend, samba na sdileni, apache, owncloud, transmission remote, vnc server oscam, a ja nevim co. Zkousim treba postfix, apache pres ssl, a tak. Doporucim ale necp lepsiho. Spotreba 7W bez disku. Disk uspavam, ale mam na nej jen data. Zaloha je pres cron na jinou flashku a semtam na google drive pres grive. Da se s tim vyhrat. Bezi to na ubuntu, velka podpora.

Edit: sel bych ted do ASROCK N3150B-ITX a 4GB RAM.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 24. 2. 2016 18:48

Mě by ten Synology router zajímal. Jen tak pro zajímavost. Jak se výrobci precizních NASů, povedl vstup do další oblasti. Zda se jedná skutečně o srovnatelný výrobek, nebo spíše první krůček na dlouhé cestě.
S pozdravem MgX
MgX
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 24. 2. 2016 19:13

Radeji koukni na Turris Omnia, ten ma pro vyuziti jako NAS daleko lepsi predpoklady. Lze tam dat mini PCIe se SATA.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Clee-Shock 25. 2. 2016 10:08

Bespi_ píše:Radeji koukni na Turris Omnia, ten ma pro vyuziti jako NAS daleko lepsi predpoklady. Lze tam dat mini PCIe se SATA.

Taky jsem nad nim uvazoval, ale Omnia nema (nebo jsem aspon nenasel) prehledne rozhrani kde muzes nastavit dlna, sambu atp. Vse se resi podle openwrt ala prikazy a to je na me velky sousto. Byt me laka 1GB RAM a pravidelne aktualizace. Ta uzivatelska privetivost vypada dost otresne :(
Clee-Shock
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 25. 2. 2016 10:20

Navic turis nema HDMI. Ja jsem potreboval primarne MMC, pres DLNA nevim zda ti TV dokaze prepinat jazykove verze u filmu a prepinat titulky. Navic nektere filmy co mam jsou pres DLNA nepodporovany. TV nema nove FW aby se to pridalo a tak. cca 30% filmu mi proste pres DLNA nejede. tento problem prave odstranuje to MMC. to MiniITX PC, ktere opravdu nevyjde tak draho, pokud mate disky. Navic sdileni pres sambu a po 1GBit sitovce je uplne dostacujici, cca 50-70MB/s, ale pripisuju to pomalemu disku v NTB. Pripojene jsem to mel k ntb kabelem. Takze nad tim MiniITX zkus zauvazovat, nez vyhodis penize za neco, co napr nebude dle tvych predstav.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Clee-Shock 25. 2. 2016 10:52

Mike.M píše:Navic turis nema HDMI. Ja jsem potreboval primarne MMC, pres DLNA nevim zda ti TV dokaze prepinat jazykove verze u filmu a prepinat titulky. Navic nektere filmy co mam jsou pres DLNA nepodporovany. TV nema nove FW aby se to pridalo a tak. cca 30% filmu mi proste pres DLNA nejede. tento problem prave odstranuje to MMC. to MiniITX PC, ktere opravdu nevyjde tak draho, pokud mate disky. Navic sdileni pres sambu a po 1GBit sitovce je uplne dostacujici, cca 50-70MB/s, ale pripisuju to pomalemu disku v NTB. Pripojene jsem to mel k ntb kabelem. Takze nad tim MiniITX zkus zauvazovat, nez vyhodis penize za neco, co napr nebude dle tvych predstav.

Co se tyce filmu medii atp. Plne s tebou souhlasim, ze dlna neni uplne nejlepsi reseni a htpc by byl opravdu mnohem lepsi, ale vem si to, ze ja potrebuju hlavne kvalitni pripojeni na wifine (5Ghz pasmo a AC) coz kdyz koupis router s 5Ghz a AC wifinou tak te prijde na 2500,- minimalne + htpc a ses na 8.000,- takto bych mohl za 5.000,- mit kvalitni router s wifinou + sambu/dlna/download centrum. Nevyhoda toho miniitx je ze ho mas na jedne TV..
Clee-Shock
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 25. 2. 2016 11:24

Ale vyhoda je ze to mam na jedne TV, a dalsi je ze mam na nem rozjet dlna server, ktere muzu sdilet na dalsi TV. Jeden plnohodnotny. Lae mas pravdu. Mozna je lepsi koupitt Router a rozjet to tam, a docasu jak prestane vyhovovat kuknout po MMC. Ja to tak mel delane. Na USB2 pripojen k OpenWRT a jelo to na jednu TV a dokonce i HD kanaly. Ale pak pri kopirovani filnu jsem se skoro posmolil. Tak jsem tam rozjel torrent transmission. Stahovalo se to na disk pripojen pres USB. na pousteni filmu dobre, ale nejely nektere filmy. Kupil jsem MMC od WD za 2000,- pripojil disk na USB2 a tim jsem vyresil filmy a prehravani novejsich, ale casem se prestal vyvijet FW a nektere uz nepodporovalo, prisel alternativ FW, jelo to, ale chtel jsem cloud a sdileni, pak prestalo stacit. tak jsem sel cestou toho MiniITX. a ted jsem plne spokojen. DLNA, bezi, hodne sluzeb. ma to DO, sdileni ktere vystacuje pro vice lidi, zalohy proste vse. Ale cesta trvala cca 2 roky. Router mi zustal mam na nem OpenVPN server, takze se na celou lokalni sit dostanu odkudkoli. OwnCloud synch z PC, tel a tak. vse mam na dosah. Pocitam ze zkoncis tak jako ja.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 25. 2. 2016 11:33

Prostě vymýšlíš blbosti.

Prostě kup pořádný router který je určený na routování.

A na sdílení filmů si klidně na chvíli můžeš pustit PC a časem si můžeš pořídit NAS. (Nebo jak tu píší nějaký jiný PC který bude dělat vše co potřebuješ.)

PS. Já mám doma malý PC s atomem jako HTPC mám tam dva dvoutunerové DVB T přijímače takže mi to nahrává TV můžu koukat na TV odkudkoliv a protože to nepotřebuji mít zapnuté pořád tak se to vypíná samo a zase zapíná jak potřebuje něco nahrát atd...

Není problém do toho nacpat HDD a mít to jako velké úložiště ....
Naposledy upravil soban dne 25. 2. 2016 11:40, celkově upraveno 1
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Clee-Shock 25. 2. 2016 11:39

Mike.M píše:Ale vyhoda je ze to mam na jedne TV, a dalsi je ze mam na nem rozjet dlna server, ktere muzu sdilet na dalsi TV. Jeden plnohodnotny. Lae mas pravdu. Mozna je lepsi koupitt Router a rozjet to tam, a docasu jak prestane vyhovovat kuknout po MMC. Ja to tak mel delane. Na USB2 pripojen k OpenWRT a jelo to na jednu TV a dokonce i HD kanaly. Ale pak pri kopirovani filnu jsem se skoro posmolil. Tak jsem tam rozjel torrent transmission. Stahovalo se to na disk pripojen pres USB. na pousteni filmu dobre, ale nejely nektere filmy. Kupil jsem MMC od WD za 2000,- pripojil disk na USB2 a tim jsem vyresil filmy a prehravani novejsich, ale casem se prestal vyvijet FW a nektere uz nepodporovalo, prisel alternativ FW, jelo to, ale chtel jsem cloud a sdileni, pak prestalo stacit. tak jsem sel cestou toho MiniITX. a ted jsem plne spokojen. DLNA, bezi, hodne sluzeb. ma to DO, sdileni ktere vystacuje pro vice lidi, zalohy proste vse. Ale cesta trvala cca 2 roky. Router mi zustal mam na nem OpenVPN server, takze se na celou lokalni sit dostanu odkudkoli. OwnCloud synch z PC, tel a tak. vse mam na dosah. Pocitam ze zkoncis tak jako ja.

Hh, taky mam Tp-link na DD-WRT a na nem VPNko na kterym se pripojuju odkudkoli akorat je na nem usb2.0 coz je porod pri rychlostech. Taky me mrzi ze u routeru nevyuziju treba Raid na zalohy ale dva 2TB WD RED disky je taky palka abych jeste zalohoval na Time machinu (Mac zalohy) / fotky /filmy atp.

Cilem je mit rychlou wifinu (streamuju z macbooku na apple tv) s tim, ze bych si pripojil ty soubory co budou na siti i na ostatni zarizeni - 2x ntb / 2x SmartTV / 4x Smartphone atp. Samozrejme nejlepsi by byla Naska za 12k, ale ty prachy... (A bez wifiny)..
Clee-Shock
Junior

Další stránka