DUID routeru

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod soban 27. 9. 2016 00:41

Jako SW jakejkoliv linux každá moderní distribuce bude mít balíčky pro DHCP6 server (pokud nebude určená jenom pro desktop).

Já na fedoře mám balíček wide-dhcpv6.x86_64 : DHCP Client and Server for IPv6

Jinak router žádné USB nepotřebuje, ac??? To má být výsměch ac funguje jenom na pár metrů....(v dnešním zarušeném prostředí)

A to že tvůj router je křáp jsi zjistil sám že ti nefunguje IPv6 a nedá se to sprovoznit.

Jinak toto mě dostalo:

"ISP, co kontrolují MAC připojeného PC" - ano, ale to je přece běžné. Jde o peníze. ISP si hlídají, aby jejich služby nemohl využívat někdo, kdo si je neobjednal a neplatí za ně.

Jak MAC může ovlivnit aby se nepřipojil někdo jiný? Nechápu mac si změním na co chci a připojím třeba 200 PC.

Každý rozumný ISP už od toho upustil a je mu jedno kolik si PC připojíš za router a omezuje pouze pásmo.

A můj blbý router za 2k s OpenWRT vše zvládá taky....100/100M linka do internetu a na druhém konci internetu mám normální linku od O2 tam je problém s uploadem jak potřebuji něco odesílat protože tam mám pouze 20/2M s obyčejným comtrendem který s IPv6 taky bez problémů funguje - je sice pravda že jsem musel poladit nastavení protože některé nastavení nebylo vhodné pro IPv6 (firewall) a tím pádem něco nefungovalo správně.

Jinak doma používám TP-LINKy s OpenWRT, pokud potřebuješ spolehlivost tak mikrotik.
A pokud hledáš pořádný HW tak turris pokud do toho cpeš takové peníze viz: https://www.turris.cz/cs/

S tímdle už ti nevím jak poradit neznám spůsob jak z routeru vyrazit DUID pokud ho router nevypíše do logu, jedině z DHCPv6 serveru který mu přidělil IPv6.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pety 28. 9. 2016 19:03

IPv6 mi funguje. A dokázal jsem to nastavit tak, že mi díky němu funguje i v LAN - takže už DHCP6 od ISP už vlastně nepotřebuju.

USB na routeru je jednoduchý NAS v ceně. Nemusím za NAS vyhodit dalších pár tisíc a pak ho krmit elektřinou - pokud mi stačí sdílený disk, což právě potřebuju.

MAC si jistě můžeš nastavit, jakou chceš - přijdu se podívat, až budeš zkoušet, kterou má povolenou linka, ke které se snažíš načerno připojit.

Tvoje 100M linka do internetu je jistě skvělá věc - když nemáš gigabit jako já. Kdybych chtěl dát OpenWRT na R7000, sláva, existuje - jenže bez WiFi. K čemu by mi to bylo?

Mimochodem - Turris je jistě výborně rozšiřitelná hračka, ale je skoro dvakrát tak drahý a má slabé WiFi.
Pety
Junior

Odeslat příspěvekod soban 30. 9. 2016 01:03

Pety píše:IPv6 mi funguje. A dokázal jsem to nastavit tak, že mi díky němu funguje i v LAN - takže už DHCP6 od ISP už vlastně nepotřebuju.

A co jsme ti tvrdily že stačí RA? Že DHCPv6 nepotřebuješ?

Pety píše:USB na routeru je jednoduchý NAS v ceně. Nemusím za NAS vyhodit dalších pár tisíc a pak ho krmit elektřinou - pokud mi stačí sdílený disk, což právě potřebuju.

Jenže NAS je NAS samozřejmě pokud ti stačí ta parodie na NAS co je v routerech..........

Pety píše:MAC si jistě můžeš nastavit, jakou chceš - přijdu se podívat, až budeš zkoušet, kterou má povolenou linka, ke které se snažíš načerno připojit.

Proč bych se měl načerno připojovat? Jinak hlídání MAC fakt není ochrana....

Pety píše:Tvoje 100M linka do internetu je jistě skvělá věc - když nemáš gigabit jako já. Kdybych chtěl dát OpenWRT na R7000, sláva, existuje - jenže bez WiFi. K čemu by mi to bylo?

??

Pety píše:Mimochodem - Turris je jistě výborně rozšiřitelná hračka, ale je skoro dvakrát tak drahý a má slabé WiFi.

Co to znamená slabá wifi????? Prozradím ti tajemství wifi nemůže mít výkon který překračuje povolený výkon, takže pokud to není osekaná karta kde je uměle snížený výkon tak jsou výkonově všechny karty stejné, takže pak záleží na FW jak se to vyrovná s rušením atd....

PS. V turrisu je wifi na externí kartě tak si můžeš pořídit jakou chceš ne?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Předchozí stránka