Jak si prodloužit kabel k internetu?

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tonulik 29. 10. 2016 08:41

Zdravím, měl bych dotaz. Máme jen do kuchyně natažený internet ze střechy a signál WiFi se mi moc nedostane do obyváku - vedeme tam pouze ethernet kabel z routeru z kuchyně. Neexistuje nějaká krabička (nemusí jít zrovna o další router), do kterého bych napojil ethernet ze střechy a z druhé strany ethernet kabel z routeru, do kterého bych teprve až v obyváku napojil WiFi router?

Díky za rady! :-)
Tonulik
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 29. 10. 2016 08:49

Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nargon 29. 10. 2016 08:51

Takže chceš propojit dva Eth kabely? Pak by měla stačit takováto jednoduchá propojka: https://www.czc.cz/spojka-konektoru-rj45/22654/produkt
Sice to asi není to nejlepší řešení, ale je levné a možná ti bude i fungovat.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod harrym 29. 10. 2016 08:58

Pokud to bude využívané trvale, tak bych se pokusil natáhnout zcela nový kabel UTP, a nebo to precizně spájet dohromady (pozor na dodržení kroucení).

http://www.marcspages.co.uk/tech/3107a.jpg
Pentium G4560 3.50GHz/950mV (undervolting -100mV); Gigabyte B250M-DSH3; Adata Premier 4x4GB DDR4-2400/CL15 (overclocking, 1.2V); Zotac GTX 1050 Ti Mini; Crucial MX300 275GB; WD10EZRX 1GB; DVDRW Samsung SH-S223C; SS-350ET activePFC. Idle=29W, burn=105W
harrym
Junior

Odeslat příspěvekod Yarda 29. 10. 2016 10:02

Já jsem jednu dobu používal tohle:
http://www.zive.cz/poradna/propojeni-po ... tanswers=1
Pokud to bylo připojené na jeden okruh (a nešlo to přes jističe), tak to fungovalo. Ještě to mám někde doma schované, mohl bych to zapůjčit, případně i za flašku darovat (pokud to po takové době najdu).
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior

Odeslat příspěvekod Tonulik 29. 10. 2016 10:27

Na pájení nejsem zas tak zručný, ale díky za tip. :-[

Ta propojka je super nápad, dochází tam k nějakému rapidnímu poklesu rychlosti? Existuje úplně nejlevnější a naopak i za vyšší cenu, je v nich nějaký rozdíl? ;-)
Tonulik
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 29. 10. 2016 10:59

To pájení je naprostá blbost, to se v reálu nemůže nikomu povést.
Jsou dvě možná řešení:
1) nakrimpovat na konce kabelu konektory RJ-45 a použít propojku (kolegové už o tom psali)
2) použít narážecí propojku určenou právě pro spojování UTP kabelů (já bych tomu dal přednost)

materiál pro obojí nalezneš např. na http://www.krup.cz/default.asp?cls=spre ... strid=2555
(stínění, samozřejmě, můžeš zcela ignorovat, protože ti nic nepřinese).
Kabel použij nestíněný.
Pokud to neuděláš jak naprostý pitomec, tak ani jedno řešení nesníží rychlost, snad jenom, že řešení 2) já osobně považuji za přece jenom spolehlivější (jenom ale nesmíš zastrkovat dráty do kontaktů šroubovákem).

Jo, a dodatečně: Pro řešení 2) musí být oba kabely v provedení drát, pro licnu to není vhodné.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 29. 10. 2016 11:06

Netuším, o čem tady je ta diskuze. Kabely jsou natažené, konektory mají nalisované. Pořídit spojku (viz výše) a hotovo.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Pytlík 29. 10. 2016 11:22

Pokud jsem vyrozuměl, tak konektory jsou pouze na jednom kabelu.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mmmjack 9. 11. 2016 07:45

Spojka je dosti nespolehliva, přesvědčil jsem se o tom už v několika případech, nevím jestli byly tak levné, ale nedokázaly udržet zacvaknuty konektor v sobě, takže přišly na řadu narazeci propojky, mnohem spolehlivější, ovšem dělal jsem to sroubovakem, čím jiným? Nožem?
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mike.M 9. 11. 2016 09:08

Spojkuju docela casto, kde nejde natahnout novy kabel. Kde to jde a neni to ve zdi omitnute samo natahuju kabel. Ale spojka nikdy nevypadla. Gbitem beha svizne, (kabvle mas 20m) nikde zadne vypadky, za 19,- bych se toho nebal, a kdyz to bude blbnout tak se poridi napr switch. Nebo jiny aktivni prvek. Ale jak rikam propojka je uplne vpoho. Kdybys hledal a ne psal tak uz bys to mel hotovo.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 9. 11. 2016 09:28

Ano, taky jsem se setkal s tím, že levné čínské konektory nedržely v levné čínské spojce. Stačil kousek drátu:
Přílohy
P1010355.JPG
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod jackbrno 9. 11. 2016 10:18

Pytlík píše:To pájení je naprostá blbost, to se v reálu nemůže nikomu povést...

To snad nemyslíš vážně? :) Jaký problém vidíš ve spájení 4/8 drátků? Dělal jsem to x-krát a nikdy s tím nebyl žádný problém. Každý kdo umí trochu pájet, to zvládne v pohodě. Bude to spolehlivější, než jakékoliv spojky.
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 9. 11. 2016 11:01

JackBrno: No pajeni neni spatne, ale je to piiplajda, spojka udela stejnou sluzbu za 2sekundy casu. No kdyz ja zacinal, to je jak se prechazelo z coaxu a bnc na hvezdicove a utp kabely s rychlosti 10MBit, tak jsem si to doma udelal tak, ze jsem ty pary zkroutil a leukoplasti zaizoloval. Zadne pajeni, zadna smrstovacka nic. Proste to bylo jako zalepeny porezany palec. hih ale to byli zacatky. ted
1. natahnou novy kabel
2. spojka ci switch pripadne muze byt pouzito i PoE napajeni na propojeni kabelu. a nemusi to PoE byt na strese.
3. pak bych az dal to pajeni krouceni zil.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mmmjack 9. 11. 2016 11:28

No jak jde vidět od Vladimira to je přesně ono, a vyhnul bych se tomu tak, že bych vzal nařezávací spojky. Nemusí být nacvaknuté konektory (každý nemá krimp. kleště), to je další výhoda.
Pájení tady na firmě taky bylo děláno a doteď spoje drží, chce to ale trochu umu samozřejmě.
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý

Další stránka