Výpadky LAN

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mmmjack 9. 11. 2016 15:52

Zdravím,
přemýšlel jsem do jaké sekce to dát, ale jelikož neznám viníka problému, tak zatím zde.
Na firemním PC s Win se všemi updaty, konfigurace viz screen (RAM přidáno před asi týdnem 8GB modul), mám síťovou Pohodu, chová se nejcitlivěji, která mi často spadne, online rádio také velmi přerušovaně přehrává, pak jsem zkoušel stahovat cvičně z uloz.to třeba 1GB film a vzdy selhalo po pár MB, ze stránek ubuntu jsem třeba dal stahovat ISO a dopadalo to podobně. Hlavní router je Mikrotik RB433 a když jsem k němu winboxem připojen, tak toto také spadne při výpadku. Po výměně síťové karty to chvíli vypadalo OK, ale pak se to zase objevilo, dnes to dokonce nezvládly ani složky Exploreru otevřené na síťovém NASu, jindy držící zuby nehty. Na stejný switch jsou napojení 3 kolegové s PC a nikdo z nich tento problém nemá. Výpadky nastávají někdy co 5 minut, někdy co 20, je to různé...

Co jsem už zkusil:
- vypnout firewall ESETu, výměna kabelu, jiný port ve switchi, aktualizace ovladače integrované síťovky, výměna síťové karty - resp přidání dedikované do PCI TP-LINK TG-3269, což je také Realtek (PekloTek jak by řekl Matýsek) a tuto s různými verzemi ovladačů (starší až po dodané na CD).

Napadá někoho co ještě zkusit?
Přílohy
pc.PNG
cmdPing.PNG
cmdPing.PNG (52.75 ) Zobrazeno 6176 krát
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 9. 11. 2016 16:06

Koukal jsi do Windows Event Vieweru, jestli k tomu neco neni? Totez na strane Mikrotiku, je v logu napsano "link down", nebo zustane spojeni na sitove vrstve v poradku?

Zkus stahnout nejake LiveCD Linuxu (na pocitaci kolegy :) a nastartovat z nej, jestli se zavada projevi take. Tim zjistis, jestli je problem v HW nebo Windows.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mmmjack 9. 11. 2016 16:26

No už se právě chystám na čistou instalaci OS jestli se to projevi v ni, ale tak muzu i blbuntu třeba, to je celkem jedno.
Event Viewer jsem nekoukal, prakticky nevim kam tam na co kouknout, v tomto zběhlý bohužel nejsem, ale dík, mrkám právě na Windows Logs -System. Blízko výpadku je tam:
Name resolution for the name mail.google.com timed out after none of the configured DNS servers responded.
No pokusil jsem se vyfiltrovat errory a warningy a dalsi krom info, ale moc tem popisum nerozumim. Udělal jsem export chybovych eventu do txt, viz příloha, tak enpřidám, páč není povolen TXT. Ted treba spadla Pohoda, tak jsem se kouknul na posledni eventy a:
Kód: Vybrat vše
Faulting application name: StwPh.exe, version: 5.0.8500.0, time stamp: 0x45b5c05e
Faulting module name: StwPh.exe, version: 5.0.8500.0, time stamp: 0x45b5c05e
Exception code: 0xc0000006
Fault offset: 0x00574a14
Faulting process id: 0xe44
Faulting application start time: 0x01d23a9ba8b2771e
Faulting application path: \\TD\Pohoda\StwPh.exe
Faulting module path: \\TD\Pohoda\StwPh.exe
Report Id: 0c962a71-a690-11e6-b7c8-14cc200424c1
[color=#FF0040]+ dluhý error k tomu:[/color]
Windows cannot access the file  for one of the following reasons: there is a problem with the network connection, the disk that the file is stored on, or the storage drivers installed on this computer; or the disk is missing. Windows closed the program Ekonomický systém POHODA® because of this error.

Program: Ekonomický systém POHODA®
File:

The error value is listed in the Additional Data section.
User Action
1. Open the file again. This situation might be a temporary problem that corrects itself when the program runs again.
2. If the file still cannot be accessed and
   - It is on the network, your network administrator should verify that there is not a problem with the network and that the server can be contacted.
   - It is on a removable disk, for example, a floppy disk or CD-ROM, verify that the disk is fully inserted into the computer.
3. Check and repair the file system by running CHKDSK. To run CHKDSK, click Start, click Run, type CMD, and then click OK. At the command prompt, type CHKDSK /F, and then press ENTER.
4. If the problem persists, restore the file from a backup copy.
5. Determine whether other files on the same disk can be opened. If not, the disk might be damaged. If it is a hard disk, contact your administrator or computer hardware vendor for further assistance.

Additional Data
Error value: C000020C
Disk type: 0
Naposledy upravil mmmjack dne 9. 11. 2016 16:28, celkově upraveno 2
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 9. 11. 2016 16:26

Pamat nestaci len pridat a dufat, ze pobezi. Je potrebne pamat otestovat specialnym nastrjom (proramom) "memtest". Je to program, ktory sa spusta po nabootovani z CD. V dobe testovania nesmie bezat operacny system.
Pri nevysvetlitelnych problemoch sa to testuje aj viac ako 24hod pri stazenych tepelnych podmienkach. (pocitac sa niecim zakryje aby bolo vo vnutri teplejsie ako pri normalnej cinnosti). Pamat nesmie vykazovat ziadne chyby.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mmmjack 9. 11. 2016 16:30

hunter, díky za snahu, ale memtest hned běžel po přidání RAM, sice "jen" přes noc, ale bylo to nějakých 16 hodin cca... bez chyby, RAM jsem nyní zkusil vyndat a problém se stejně pořád projevuje, takže předpokládám že tímto to nebylo.
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 9. 11. 2016 16:51

Zkoušel jsi i jiný LAN kabel? (Máš stíněný nebo nestíněný kabel? Doporučuji zkusit nestíněný.)

Zkoušel jsi připojit počítač do jiné 220V zásuvky (optimálně do stejné, jako je ten Mikrotik, klidně prodlužovačkou)? Špatný stav elektroinstalace může vyvolávat rušení

Eset: vypnout firewall často nestačí, na zkoušku ho úplně ODINSTALUJ.

mmmjack píše:s různými verzemi ovladačů (starší až po dodané na CD).

Nejnovější jsi zkoušel?

Gigabitový realtek je zde: http://www.realtek.com/downloads/downlo ... Down=false

100Mbit: http://www.realtek.com/downloads/downlo ... Down=false
Naposledy upravil vladimir dne 9. 11. 2016 17:15, celkově upraveno 1
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod mmmjack 9. 11. 2016 17:14

Ok, zkusím Eset dát pryč úplně.
Nejnovější ovl ze stránek výrobce desky jsem měl, 7.100.neco, z Realteku přímo ne, ale také zkusím, asi jedno jestli na té dedikované nebo integrované že?
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mmmjack 10. 11. 2016 09:06

Tak ani odstranění ESETu, ani nainstalování posledního ovl. ze stránek Realteku nepomáhá...
Ještě jsem koukal na Mikrotik do logu, a je tam akorát že jsem se připojil a pak odpojil (resp mně to odpojilo samo), nic vic to nepíše.

Zkusím tedy tu Live distribuci, ikdyž tam nevím úplně jak to nasimuluju, když Pohodu tam nenainstaluju a WinBOX tam asi taky nejede? No uvidím, kdyžtak hodím čistou instalaci WIN na jiný disk a zkusím tam.

Mám už problém i v Excelu otevřeném ze sítě něco upravit a uložit, prostě to napíše Dokument neuložen, kolegyni vedle to normálně jde samozřejmě...
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 10. 11. 2016 09:44

Jednoduše z live DVD spustíš linux a dáš si něco velkého stáhnout třeba iso linuxu a pak skontroluješ jeho kontrolní součet pokud bude OK stáhlo se to OK a síť funguje pak hledej chybu v OS, pokud to nestáhne správně bude chyba v HW.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mmmjack 10. 11. 2016 10:05

Potřebuji pracovat, takže si udělám zřejmě rovnou novou instalaci.
Dnes ráno nám zhavaroval The BAT, který používáme na e-mail se složkami uloženými na serveru, naštěstí jsem měl zálohu config souborů a pak se rozjel, hned na to spadla i samotná Pohoda, resp. nenajížděla nikomu, také jsem měl zálohu souboru, který byl nějak poškozen, začíná ten můj zlobící PC dělat dost problémy i v síti samotné koukám.
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mmmjack 10. 11. 2016 15:29

Tak ani čistá instalace Windows nic nezměnila, projevy pořád stejné, čili to vidím na nový PC (resp desku s CPU, zbytek mám), no nic dík všem za pomoc, kdyby ještě někoho něco napadlo, tak dejte vědět.
Myslím že provedenými pokusy jsem vyloučil příčinu OS a druhou síťovkou i ji samotnou, takže to vypadá na základní desku.
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kysa 10. 11. 2016 19:37

Píšeš, že v logu windoxu bylo, že ses odpojil. Předpokládám, že neco jako "link down". Pokud ano, skus mezi PC a mikrotika vložit switch a pokud bude v MK zase link down, není problém v pc, ale v mikrotiku, nebo v kabelu.
Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radecekh 10. 11. 2016 20:27

Ten ping bych zkusil s většími pakety, než 32 bytů, třeba 2048 B (parametr -l 2048).
Pomocí tracert bych si vypsal cestu k nějakému serveru a pak zkoušel pomocí pingů s těmi většími pakety, kde to hapruje.
Jednou jsem měl podobný problém. Ping fungoval naprosto bez problémů, ale cokoliv delšího mělo hrozně vysokou ztrátovost paketů. Nakonec pomohl telefonát poskytovateli, který zrestartoval AP, na který se připojuju a už to bylo v pohodě.
radecekh
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 10. 11. 2016 22:26

Kysa: No strukturu sítě jsem nepopsal, je to trochu složitější, začnu odshora:
1. RIO media kabelovka 100/100Mb
2. Mikrotik router
3. Mikrotik vysílací anténa (bubínek 5GHz) -> to samé jako přijímač na střeše firmy, čili přímý spoj, velice kvalitní, plná rychlost, super signál, mámě ověřeno otestováno
4. ze střechy vede POE dolů do TP-LINK Gb switche, z něj do dalšího stejného switche k nám do kanclu a pak už za ním jsem já, kabel měněn, zdířky ve switchi také, beze změn.

No dnes bylo všecko takové divné, v poledne nezávisle na mém PC, byl výpadek celé síťě, jakoby spadl hlavní Mikrotik, což se tedy nestává normálně, síť spadla všem, stačilo naši přijímací anténu vytáhnout z POE a zapnout a už to jelo.

radecekh: OK zkusím zítra, pokud bude čas, ale potřebuji taky někdy pracovat, a ne pořád laborovat, moc už se to nevyplácí :D
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 10. 11. 2016 23:22

>> ani čistá instalace Windows nic nezměnila...
>> provedenými pokusy jsem vyloučil příčinu OS ...
Pricinu OS vylucis az vtedy ak bootnes Linux a pobezi aspon 1 den bez vypadkov. OpenOffice bezi aj tam, tabulky, dokumenty mozes v pohode otvarat, sietove prenosy mozes skusat az sa bude zo sietovky parit. Klient-server pohoda by mala bezat vo VirtualBoxe. Samozrejme ak si chces ospravedlnit nakup novej dosky a troska vylepsit pocitac, tak sa nemusis trapit s Linuxom.
hunter21
Pokročilý

Další stránka