nový router - cizí zařízení v síti

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PetrCi 14. 2. 2017 01:39

Tak to je imho špatně že je defaultne zapnuté když v praxi to člověk potřebuje málokdy... A heslo napsat manuálně není problém. Každopádně děkuju!!:)
PetrCi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 14. 2. 2017 13:44

WPS je dira do systemu, ale za tohle velmi pravdepodobne nemuze...
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PetrCi 14. 2. 2017 13:53

Ale zdá se, že se to tím "vyřešilo"...
PetrCi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 14. 2. 2017 14:16

To gratuluju, ale je to minimalne podivne...
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 14. 2. 2017 14:38

Mike.M píše:No ono s tim IPv6 to muze byt. jelikoz i kazdy clovek ma verejnou, pokud to router, ISP a zarizeni podporuje. Timpadem ISP nemusi mit odizolovane klienty prave u te IPv6, jak psal vladimir.

Díval jsem se do svého Mikrotika, ale já ani nemám nainstalovaný modul IPV6, takže tím by to být nemělo.

Jestli se k tomu dostanu, zkusím na Mikrotiku zablokovat port UDP 1900 ve směru do internetu (SSDP, Simple service discovery protocol).

-- 14. 2. 2017 15:57 --

jackbrno píše:Maximálně pokud má nějakého stupidního lokálního poskytovatele internetu, tak tam může být vidět třeba sousedův router, ale rozhodně už ne zařízení zapojená za ním, tedy sousedovy telefony.
Záleží na poskytovateli, pokud má wifi-přístupové body, mohly by ty telefony být připojeny přímo do jeho sítě.

A proč stupidního poskytovatele? Já bych ho nazval ekonomicky myslícím, proč by měl kvůli dvěma lidem v našem vchodě paneláku používat switch s managementem?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod terzdek 22. 5. 2017 13:16

Potvrzuji, po vypnutí WPS je to OK. Jen se desím, k čemu všemu se dotyční dostali... mám doma sambu (fotky + videa) + sdílení položek v síti.
terzdek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike.M 22. 5. 2017 13:42

pokud to nemas na uzivatele prihlaseni,ale mas to pro everyone, tak muzes mit nejake foto a video na xvideos.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jsemZpet 24. 5. 2017 08:50

jackbrno
"No, tohle by se rozhodně stávat nemělo. Maximálně pokud má nějakého stupidního lokálního poskytovatele internetu, tak tam může být vidět třeba sousedův router, ale rozhodně už ne zařízení zapojená za ním, tedy sousedovy telefony"

vladimir:
"A proč stupidního poskytovatele? Já bych ho nazval ekonomicky myslícím, proč by měl kvůli dvěma lidem v našem vchodě paneláku používat switch s managementem?"

Pánové, proč hned takové výtky k ISP? Stav, kdy je každé zařízení připojené do internetu odkudkoli dosažitelné je normální stav. Bylo to tak před NATem a bude to tak s IPv6. To jen NAT pokřivil pohled lidí na to, co je normální.
ISP by neměl izolovat klienty a povolovat jim pouze přístup ven ze své sítě. Co když budu chtít mít se sousedem společný NAS a je pro mě přímo žádoucí, aby se dostal na jednu konkrétní adresu v mé síti.

Blokování příchozích spojení může řešit klient ve vlastní režii, pokud chce (u některých zařízení to je žádoucí).
jsemZpet
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků