Propojení kamer přes nanostation

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Droyid 7. 4. 2018 19:23

Ahoj,
prosím potřeboval bych poradit s zapojením kamerové systému, který bohužel leží mimo budovu, kde bych jej potřeboval sledovat/nahrávat. Příkládám můj teoreticky náčrtek a potřeboval bych vědět jestli to tak bude fungovat.
Mám pár přípomínek:
1) Nebude potřeba ještě router mezi poe switch a nanostation v "dum2" ?
2) Případně můžu přesunout DVRko pro nahrávání do "dum2" jestli to bude nutné.
3) Jde o to abych mohl ke kamerám i přes internet, proto je to taháno až do "dum1".

Děkuji za rady a přípomínky, dlouho jsem se sítím nevěnoval a spoustu jsem zapomněl :)

https://imgur.com/f5D7d7E
Droyid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kledr 7. 4. 2018 23:22

Zdravim,

Router v dum2 netreba. DVR urcite do dum2, spojeni pres nanostation by nemuselo stihat prenaset obraz pro vice kamer.
Kledr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Droyid 8. 4. 2018 09:21

Ahoj, fajn díky.
Jen mám ještě dotaz, DVR má jen jeden RJ45 port, takže když ho přesunu do DUM2, tak už budu potřebovat router? Tj. uplink z poe switche do routeru(lan), dvr do routeru (lan) a router > nanostation (wan)?
Díky moc za pomoc.
Droyid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kledr 8. 4. 2018 14:28

Nanostation do rezimu transparentni lan bridge.
Dum2 nepotrebuje zadny routing.... Vse zapojite do toho jednoho poe switche. Pokud zvolite spravny switch, tak by mel zvladnout krmit jak kamery, tak tu nanostation. Zalezi jake POE standardy jsou podporovany kamerou a jake podporuje switch a nanostation.

Pokud vse spravne nastavite, tak router v dum1 zvladne obsluzit vsechy zarizeni v dum2.
Kledr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kysa 8. 4. 2018 14:54

Nanostatinon už máš, nebo budeš kupovat? Pokud budeš kupovat, dalo by se vybrat za podobnou cenu něco lepšího
Kysa
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků