Omezení rychlosti stahovaní na guest wifi TPlink Archer C7

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Michaal.K 10. 1. 2019 09:24

Ahoj,

mám router TPlink Archer C7 AC1750 hardwarová verze 5.0 s posledním firmwarem 1.0.4 a chtěl bych na guest wifi síti nastavit omezení rychlosti stahovaní, aby se návštěvy dostali na net, ale nezatěžovali pásmo. V nastavení routeru jsem to nikde nenašel, tady je jen QoS. Vím, že ve starém prostředí to některé routery od TPlinku měly, myslím že to bylo nastavení Bandwidth Control. Lze to nějak nastavit na tomto routeru?
Díky moc za rady...
Michaal.K
Junior

Odeslat příspěvekod soban 10. 1. 2019 19:17

Nastav QoS to je ono.

Samozřejmě nevím co se tam dá nastavit a jak je to podrobné.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Michaal.K 11. 1. 2019 16:07

Co jsem koukal tak mohu nastavit prioritu (rychlostní limit) akorát jednotlivým zařízením. Bere to podle mac nemohu tedy omezit celou guest wifi...
Tak to asi vypadá, že to tento router neumí.
Michaal.K
Junior

Odeslat příspěvekod soban 11. 1. 2019 22:09

A proč by ne?

Prostě svým zařízením povol maximum a ostatní omez.

Jsem se koukal co tam jde nastavit do emulátoru tak nic moc.

Jediné co můžeš nastavit tak si tam svoje zařízení upřednostni dle mac víc se udělat nedá.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Michaal.K 16. 1. 2019 12:22

Ahoj,
díky moc za odpověď, ale moc jsi mě nepotěšil nepotěšil. Tak jsem na to koukal. A svoje zařízení jsem dal vysokou prioritu. Ostatní co se připojí tak budou mít nízkou prioritu?
Nevíš jaký router touto funkcí disponuje? Nebo je případně nějaký lepší v cenové hladině 2000,-??
Ještě mám jeden dotaz ohledně připojení flashky do routeru. Pokud nastavím sdílení (videí, hudby) půjdou data zobrazit a přehrát na TV přes dlna? Mám TV, která podporu dlna má a teď to normálně využívám, na pc mám pomocí programu servio vytvořen server s multimediálním obsahem.
Díky
Michaal.K
Junior