Zdielanie WIFI cez PC na domacu siet WIFI

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Baca1966 24. 1. 2019 13:45

PC mam zapnute furt len na noc sa vypina a to nepotrebujem mat pripojene mobily :-D Takze to by vyhovovalo :-) Staci, ked sa mobily synchronizuju po zapnuti PC :-)
Baca1966
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 24. 1. 2019 19:08

Na konkurencnim foru jsem pres google nasel navod na sdileni internetu pres LAN, tak to muzes zkusit:
https://pc-help.cnews.cz/viewtopic.php?t=2172
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Baca1966 24. 1. 2019 23:49

Nepomohlo :-( ALe dopatral som sa, mozno by mi pomohol router s funkciou WISP Tak uvidime ako to dopadne :-)
Baca1966
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baca1966 4. 2. 2019 17:23

Mno, tak zatial to nedopadlo :-( Mam Netis WF2419D, na ktorom by sa malo dat nastavit zdielanie vonakejse zdrojovej WIFI pre moje zariadenia. Zatial sa mi to plnohodnotne nepodarilo nastavit. Bud mi ide net iba cez kabel do PC (lan utp), alebo zatial iba v mode bridge pre mobilne zariadenia. Ale pre PC nie. Akonahle pripojim USB Wifi kartu so zamerom, ze sa pripojim na WISP router, VSETKO ZDEHCNE a musim resetovat cely router do tovarneho nastavenia, lebo sa uz ani cez IP adresu donho - nastaveni nedostanem :-( Cez menu sa do WISP nastaveni nedostanem, v advanced mode to sice ide, ale z tolkych nastaveni som uplny deges a stopercentne nastavujem nieco co koliduje z kdecim inym :-( Mne je v podstate uplne u *****, ci budem volnu wifinu chytan na Netis, alebo na USB WIFI kartu, alebo naopak, ak sa mi podari dostat internet do PC a mobilov :-)
Baca1966
Kolemjdoucí

Předchozí stránka