Jak dostat wifi na zahradu?

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pavůk 18. 7. 2019 10:40

Zdravim,
Snažím se nějakým způsobem dostat wifinu od sebe z domova k nám na zahradu a potřeboval bych poradit jakým způsobem to realizovat. Viděl bych to na nějaký druh bezdrátového spoje tedy od sebe z domova (na obr. bod č.1) buď do chaty (bod č.2) nebo do kůlny (bod č.3). Vzdálenost je cca 100m.
Jenže... Dočetl jsem se že na bezdrátové spoje je potřeba přímá viditelnost, což v mém případě bude poněkud komplikované kvůli stromům a baráku v cestě :-(.
Jak to tedy vyřešit? Nevyznám se natolik, abych si troufnul koupit antény jen tak na slepo a doufal že to nějak bude fungovat.

A než se zeptáte: hlavní využití bude pro připojení ip kamer na filmování nezvaných návštěv, takže většina provozu bude hlavně v místní síti. O připojení přes mobilní síť jsem už taky uvažoval, ale to není moc praktická alternativa (a ve výsledku docela drahá). Domluva se sousedy na umístění antény taky neklapne.
Přílohy
wifinazahradumensi.jpg
Pavůk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 18. 7. 2019 13:24

Jo to je blbé. Vypůjčit směrovky na 2,4GHz a vyzkoušet buď odraz od objektu na obrázku dole (mezi 1-2) nebo ohyb/rozptyl signálu kolem rohu domu uprostřed (mezi 1-3). Ale spíš ne.
Variantou je nabídnout lépe umístěným sousedům na cestě výhodnou participaci na připojení.
EDIT: Provozovatelé mobilních sítí také nabízejí variantu s modemem obsahujícím SIM.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 18. 7. 2019 15:34

Pokud je to jen pro kamery, pak bych je nechal nahrávat offline v kombinaci s upozorněním přes pohybové čidlo a SMS. Offline kamera s nahráváním na SD kartu + čidlo + levná SIM předplacenka. A nakonec, nemáte to daleko, stačila by jen ta SMS bez kamer.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků