telefonování po lan

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod marun1 19. 10. 2019 11:59

Dobrý den

máme takovou dílnu se zasedací místností a několika izolovanými pracovišti, a chtěli bychom se mezi sebou dorozumívat bez nutnosti přecházet.

Chtěli bychom něco jako telefony, že vytočím číslo a začne zvonit. Nepotřebujeme spojení s telefonní sítí.
Další důležitý požadavek je minimální cena.

Zkoušel jsem se dívat na internet ale moc tomu nerozumím. Pokud to dobře chápu, tak kdybych měl telefony podporující SIP, tak nepotřebuji ani server a bude to fungovat?

Pak jsem schopný sehnat několik vyřazených cisco 7912, které podporují SCCP, a SIP pouze po přehrání fw, ke kterému se dostanou pouze zákazníci cisco. Je možné nějakým serverem, nainstalovatelným na raspberry pi, nahradit jejich call manager, aby ty telefony alespoň omezeně fungovali?
marun1
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 19. 10. 2019 12:29

V principu potřebujete něco, co bude hovory spojovat, tedy telefonní ústřednu. Koncovými body pak vytočíte číslo (třeba 110) a ústředna vás spojí s požadovaným pracovištěm.
Lze to provádět digitálně, nebo analogem - pro řešení mimo internet je výběr technologie nepodstatný. Zásadní je počet koncových bodů, kdy od určitého čísla je již výhodnější digitál. Nakonec, je-li v objektu zaveden už internet formou WiFi, digitál vám ušetří rozvody.

Máte-li v okolí klasické analogové telefony, pak taková ústředna může být zrovna tohle
https://www.lan-shop.cz/panasonic-kx-tes824ce-91619
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků