Propojení VDSL modemu Asus DSL-N17U a routeru Archer C6

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 16. 11. 2019 12:43

Ahoj,

moc toho o sítích nevím, kdyžtak mě omluvte, roky používám toho Asuse, bez problémů. Router jsem koupil kvůli lepšímu pokrytí wifi. Asus mám píchnutý kabelem v počítači, vyjel jsem si návody, podle kterých by se měl router zapojit do zdířky WAN na modemu. To jsme učinili. Ale když zadám adresu 192.168.0.1 pro konfiguraci routeru, hodí mě to do nastavení toho Asusu, já bych se potřeboval dostat do nastavení Archeru C6. V návodu pro připojení modemu a routeru na internetu jsem našel, že se to má připojit do zdířky WAN na Asusua v jiných do zdířky LAN, jak na Asusu, tak C6. Někde se píše, že se nic nastavovat nemusí, stačí jen Asusu vypnout wifi a na routeru zapnout AP.

Jenže já nejsem síťař, neudělal by někdo návod pro blbce? Proč se nemůžu dostat do nastavení routeru, má se nastavit dynamická nebo statická IP adresa? Co kde zapnout a vypnout? Díky moc.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod dockalacek 16. 11. 2019 15:15

Na tohle jsem koukal, ale stále je to na mě příliš složitý, asi jsem debil. Teď jsem o tom odpoledne chvíli přemýšlel, asi dělám chybu v tom, že se snažím dostat do administrace routeru, když je zapojený do modemu. Potřeboval bych polopaticky vysvětlit, jak to zapojit a jaký je sled úkonů, třeba:

1. Zapojit router samostatně do počítače a vypnout mu to DHCP.
2. Pak ho zapojit do modemu atd...

Co jsem pochopil, tak každé zařízení má svou vlastní IP adresu, respektive při dělený rozsah IP adres. Proto se nemůžu do routeru přihlásit, protože rozsah adres, třeba 192.168.XXX, zabírá právě modem. Takže tak.
Díky moc.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizi 16. 11. 2019 16:03

Takže Asus je 192.168.0.1 .

Vezmi Archer a připoj se k němu kabelem do některého z LAN konektorů, WAN nezapojuj. PC dostane nějakou IP adresu, masku a adresu brány. Po zadání adresy brány by ses měl dostat do nastavení Archeru a tam udělat několik změn:

- nahoře přepni na záložku Advanced
- v Network - LAN zadej novou adresu Archeru 192.168.0.2, maska 255.255.255.0, ulož
- ve Wireless - Wireless settings si nastav jméno a zabezpečení wifi, ulož
- v Operation mode přepni z router na access point, ulož, restartuj Archer

Propoj kabelem LAN Asusu a LAN Archeru, tím by ti to mělo začít fungovat. Ještě je potřeba zkontrolovat v Asusu DHCP range a případně nastavit mimo 192.168.0.2 .

-- 16 lis 2019, 16:10 --

V tom Wireless settings je překlikávátko 2.4GHz a 5GZh, nastav si obě frekvence.
Mizi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 17. 11. 2019 09:59

Jo, takže zapojit router samostatně do konektoru LAN, třeba na notebooku, router zapojit do zásuvky, jinak nikam. Jenže tohle jsem včera zkoušel a nedostanu se do administrace taky. Řvalo to, že to chce WAN. Já si asi na to někoho pozvu, zjevně jsem íkváč a tohle je nad moje mentální síly nebo asi úplně nechápu nechápu souvislosti, to jsem si ještě říkal, že si stačí vygooglit návod, že to špatně udělat nemůžu.

Asi opomijím nějaký bod. Každopádně díky moc, tvůj poslední příspěvek je asi nejsrozumitelnější z toho, co jsem četl.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizi 17. 11. 2019 19:28

To je nějaké divné. Když natočíš video jak to zkoušíš a nejde to tak třeba přijdeme na to kde je chyba.
Mizi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 18. 11. 2019 09:36

Už to chodí, brácha mi to zprovoznil, díky tvému návodu už to jede. Akorát nevím, jestli nám jedou obě frekvence, brácha byl u mého počítače a já úplně neviděl, na co ťuká. Ve Wireless settings dal u něčeho mixed, tím ale obě frekvence asi nezapnul, že ne? Fakt je, že když jsme Archera zapojili vůbec prvně, hlásil se jako dvě wifiny, z toho druhá byla s přídomkem 5G, což byly asi ty dvě pásma. Teď, po správném nastavení, vidíme jenom jeden TP-LINK, ten bez 5G.

Každopádně ještě jednou díky, moc jsi mi pomohl, jinak to šlape skvěle.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků