Použití UniFi AP AC Long Range - 6ks(4ks jako repeater)

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod neumi_nic 20. 11. 2019 08:38

Dobrý den

Známá, ředitelkou naší malé vesnické školy (5 tříd) mě oslovila s pomocí. Dostali od obce nějaké peníze na nákup IT v sumě nějakých 15tis kč. IT mají zastaralé, nicméně nejsou peníze. POslední dobou ale využívali dotací, takže pořidili pro potřeby výuky nové androidí tablety. Aktuálně se potýkají v výpadky wifi na škole a jejím pokrytím. Mají tam všeho všudy 4 běžné routery, kupované v průběhu 5-6let, čili jak byly peníze něco se koupilo a tak se to lepilo. Aktuální stav je o ničem, když se připojí více jak 5-7 tabletů, wifi se seká, vypadává atd.. Ani se nedivim, některé routery jsou 6let cca staré. Napadlo mě teda, že onu částku kterou dostali investujeme do pokrytí. Ještě jsem jim přes známého co je místní ISP zařídil zdarma 50mb net, takže zdroj bude jaktakš v pořádku.

Já jsem ředitelce navrhl 6x UBIQUITI UniFi AP AC Long Range.

OSobně jsem je někde již použil a pokrytí-stabilita dle mě parádní. škola je ve tvaru písmena L, má 3 podlaží. Plánuji dát do každého podlaží 2x Unifi. Bohužel jen dva ks z šesti (2 a 3 patro) budou moci být připojené k netu přes UTP kabel, zbytek musí jít vzduchem, čili něco jako repeater.

Proto se chci zeptat, má s tímto někdo nějakou zkušenost, aby při tolika unifi byla větší část závislá na těch dvou, které pojedou z lan portu? co jsem zjistil, tak je tam nějaká funkce wireless uplink, která by měla toto řešit... otázka jak to pojede v reálu.

Plánuji nasadit 2x ssid.. první bude pro učitele a jejich zařízení, druhé bude něco ve formě host... izolované od sítě, čistě pro připojení návštěv atd.

Díky za info a rady
neumi_nic
Junior

Odeslat příspěvekod soban 20. 11. 2019 17:32

Natáhnout kabel - prostup signálu přes podlahu není OK.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nargon 20. 11. 2019 19:22

A to současné zapojení 4 routerů je taky takové co plánuješ? tj že k internetu jsou připojené kabelem jen dva a ty další dva fungují jako bezdrátový repeater? Pokud ano, tak to je dost možná hlavní zdroj současných problémů. V první řade to bude chtít natáhnout kabel ke všem krabičkám. Repeater ještě jakš takš funguje v domácích podmínkách, ale někde kde se k tomu připojují desítky klientů je to něco co tam prostě nesmí být, aby to mohlo dobře fungovat.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků