Spojení dvou routerů bezdrátově

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JacB 9. 1. 2020 17:40

Zdravím, mám dva routery Comtrend VR-3031eu a měl jsem je bezdrátově k sobě připojené, dnes jsem potřeboval vypnout a zapnout druhý router a zpět se nepřipojil. Už to tady zkouším dvě hodiny dát zpět dohromady a nedaří se mi. Jsem v tomhle trochu nevzdělanec. Má někdo zkušenosti?

Dík
JacB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 10. 1. 2020 10:31

Nemají nastavené rozdílné regiony a automatickou volbu kanálu? Pokud se ten, co jsi ho vypnul, automaticky přeladil na kanál 12 nebo 13 a ten druhý tyto kanály nepodporuje, tak se navzájem ani neuvidí.

Reginon USA podporuje kanály 1-11, region Evropa 1-13.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod JacB 10. 1. 2020 14:08

Oba jsou na kanálu 13 a region tam je jako ČR. Ono když jsem to nastavoval asi před půl rokem tak co si vzpomínám tak jsem to nakonec vyřešil tak, že oba routery byly nastaveny ůplně stejně, stejná ip, oba v módu AP atd..
Je tam i nějaká možnost WDS, ale netuším jak to u těhle Comtrend routerů funguje protože nikde není k nalezení žádné připojení k AP. --->https://ctrlv.cz/wsXE
JacB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 10. 1. 2020 15:53

Vyskúšaj či sa tie routre spoja ak jed z nich dáš do rovnakej miestnosti k tomu druhému.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kuba12345678 10. 1. 2020 17:17

vysilac bude v rezimu AP, prijimac v rezimu klient. vice netreba vedet, dale uz je to uplne jasne a intuitivni
kuba12345678
Junior

Odeslat příspěvekod JacB 10. 1. 2020 18:42

Díky za odpovědi, nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem ten router resetoval, stáhl konfig z primátního a hodil jsem ho na něj.
JacB
Kolemjdoucí