Propojení dvou zařízení dvěma kabely

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vlasta.03 1. 4. 2020 06:57

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, zda po vložení další síťové karty a následným připojením dvěma kabely se se mi zrychlí rychlost přenosu mezi počítačem a switchem, popřípadě jestli je potřeba nějaká další konfigurace. Předem děkuji
vlasta.03
Junior

Odeslat příspěvekod polda 1. 4. 2020 07:52

2 motory max 120km/h neudělají to že pojedeš 200km/h. Pojedeš tolik kolik máš připojení a síťovou kartu.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod soban 1. 4. 2020 08:57

Ale no tak.....

Ono to tak jak napsal funguje 2x kabel 2x větší rychlost, ALE! pochybuji že to windows umí (u linuxu to jde na PC nastavit) a další věc musí to umět i protistrana a i tam se to musí nastavit, například můj swtch to umí, ovšem je to v jiné cenové relaci než obyčejný switch.

Na obyčejném switchu to nebude fungovat.

A dále se musíš ptát když propojím PC se switchem dvěma kabely teoreticky 2G a switch bude dál připojen pouze spojem o 1G má to význam? 2G přes spoj o rychlosti 1G neprotlačíš, neli když budeš do internetu připojen 10M .-).

EDIT:

PS. Pro domácí použití je to zbytečné, pokud máš na PC starou síťovou kartu o rychlosti 100M tak tam význam zakoupení kvalitní 1G karty je ovšem potom třeba vypnout tu integrovanou 100M a používat pouze tu novou za předpokladu že máš doma udělanou 1G síť a né 100M zařízení.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 1. 4. 2020 09:16

A......? Výsledek jiný? Nebylo lepší napsat 2 věty místo slohové práce o teorii?
polda
Junior

Odeslat příspěvekod soban 1. 4. 2020 10:37

Výsledek je takový že to pochopí a může se rozhodnout.

Problém totiž je to že nenapsal podrobnosti proč chce pořizovat druhou kartu.

Zda má v PC pomalou síťovku, nebo potřebuje zrychlit přenos pouze k nasu a za další jakou síť má doma zda to není založené na switchu za 200kč který je pomalý atd.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 1. 4. 2020 11:03

polda píše:2 motory max 120km/h neudělají to že pojedeš 200km/h. Pojedeš tolik kolik máš připojení a síťovou kartu.

Existují postupy, které udělají:

Teaming (nutné dvě zpravidla identické síťové karty, které danou technologii podporují) - https://pctuning.tyden.cz/hardware/site ... mu?start=5

SMB Multichannel (lze použít libovolné síťové karty, podmínkou je W10 1803 a novější) - https://pctuning.tyden.cz/hardware/site ... ps?start=5
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 1. 4. 2020 11:23

On toho nenapsal víc. Má křišťálová koule řekla, že chce stáhnout větší provoz z netu do svého PC. Kdyby měl NAS apod tak by se neptal, to už většinou jsou majitele v obraze a za jakych podminek , případně by byl dotaz konkrétnější.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod calebcox 1. 4. 2020 12:32

Pro SMB Multichannel multichannel mu postaci i obycejny switch, navic narozdil od LACP muze zrychlit i PtP komunikaci, takze muze vyzkouset ale potrebuje mit odkud a kam prenaset
calebcox
Junior

Odeslat příspěvekod vlasta.03 1. 4. 2020 17:56

polda píše:A......? Výsledek jiný? Nebylo lepší napsat 2 věty místo slohové práce o teorii?

Vzhledem k tomu, že jsem student a nadšenec, a sítě budu mít až v dalším ročníku, ta teorie za tím mě zajímá. Je dobré vědět že to nejde, ale ještě lepší je vědět, proč to nepůjde.
vlasta.03
Junior

Odeslat příspěvekod polda 1. 4. 2020 17:58

Peníze........to platí i jinak v životě.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod vlasta.03 1. 4. 2020 17:59

soban píše:Výsledek je takový že to pochopí a může se rozhodnout.

Problém totiž je to že nenapsal podrobnosti proč chce pořizovat druhou kartu.

Zda má v PC pomalou síťovku, nebo potřebuje zrychlit přenos pouze k nasu a za další jakou síť má doma zda to není založené na switchu za 200kč který je pomalý atd.....

Ano ,mám levný switch. Ze staršího PC jsem si udělal nas, nepotřebuji nějaký extra výkon, ale i tak experimentuji a zkouším, co všechno z toho dokážu vytáhnout. Jen mě napadlo, zda by něco takového bylo možné.
vlasta.03
Junior

Odeslat příspěvekod pjuricka 1. 4. 2020 18:07

Agregace LAN portů možná je.
pjuricka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djkubas91 2. 4. 2020 07:18

A ty tohle řešíš jako teoretický (jestli, jak jde), nebo praktický problém (jak zrychlit síť)?
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 4. 2020 07:36

Asi nejlépe je vysvětlená agregace portů RJ-45 tady:
https://nascompares.com/cheapest-switch ... c-teaming/
včetně navržených switchů i NAS.
V podstatě to umí každý spravovatelný switch a každý NAS s více porty RJ-45.
Technologie je to poměrně stará.
V době optických kabelů > 10 Gbps
https://www.fibre.cz/opticke-kabely
to přestává být aktuální.
Milan
Milanr1
Pokročilý