Nefunkční Unifi AP HD

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Filips_v 18. 4. 2020 23:28

Nedaří se mi rozchodit Unifi AP HD a nemůžu přijít na to proč. Zřejmě to bude nějaké hardwarová chyba.
Situace je následující: z racku mi jde do datové zásuvky UTP cat 6 do datové zásuvky. Do této datové zásuvky se dále zapojuje přes RJ45 konektor UTP cat 5e, který jde až do Unifi. Jakmile to zapnu, Unifi pouze bíle problikne a to je vše.
Kabely jsem měřil, měly by být v pořádku. Jestli dám injektor do racku nebo do datové zásuvky, je to jedno, výsledek stejný. Pokud ale připojím injektor do racku a unifi napojím přímo do datové zásuvky přes krátký patch kabel, tak je vše funkční. Vzdálenost toho UTP 5e kabelu je cca 20 metrů, spíš méně.

Netušíte, v čem by mohl být problém?
Filips_v
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 19. 4. 2020 09:40

V kabelu? A nebo ve vzdálenosti přes 100m?

Nemáš na tom kabelu náhodou přehozené nějaké páry, máš oba konektory zapojené správně podle stejné normy?

Nekvalitní kabel, souběh kabelů třeba s 230V kabelem, rušení atd....

Jako první bych napájení dal provizorně přímo k tomu AP.

A pak notebook na konec kabelu u zásuvky - funguje - pak konec kabelu v racku funguje atd....
Případně třeba u zásuvky vyskoušet provizorně switch zda není problém v délce atd.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Filips_v 19. 4. 2020 11:51

Vzdálenost více jak 100m to nebude určitě. Tipuju to tak na max 50m od racku až k AP.

Podle zkoušečky kabelů se to tváří, že je vše OK. Tzn. žíly v pořádku, zapojení v pořádku a vše dle stejné normy samozřejmě.

Ale zkusím tedy ještě napájení přímo k AP a potom to samé s NTB, to jsem nezkoušel, to se přiznám. Souběhy s 230 ani rušení by tam nemělo být.

Spíš mě udivuje, že to na začátku problikne, tzn, že napájení by tam asi mělo jít, ne?
Filips_v
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 19. 4. 2020 12:54

Jenže podle jaké normy je to napájené aktivní/pasivní? Může být úbytek na kabelech už velký a nestačí napájet zařízení atd......

Máš kabel ze šizeného materiálu atd.......(není měděný)
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Filips_v 19. 4. 2020 13:18

UniFi AP HD podporuje PoE napájení dle normy 802.3at a pasivní napájení PoE 48 V.

Nefunguje to až na těch posledních cca 20 metrech toho UTP 5.Když jsem to zapojil přímo do datové zásuvky tak to fungovalo.
Filips_v
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 20. 4. 2020 01:48

Filips_v píše:UniFi AP HD podporuje PoE napájení dle normy 802.3at a pasivní napájení PoE 48 V.

A používáš teda co?

My tam nejsme my to nezjistíme......

Kabely jsou poctivé celoměděné a nebo šizené železné?
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eLzyx 22. 4. 2020 12:50

hádám, že to, co k tomu dávají. Tedy pasivních 48V
Hádám, že problém bude v tom Cat5, bude to nějaký šmejd. Tyhle AP HD mám roztahaný po fabrice, leckdy je to na kabelu dlouhém 90m. Ovšem kvalitní Cat6a FTP. Funguje to spolehlivě.
Nicméně pro domácí instalaci by mělo stačit i kvalitní Cat5e UTP (solarix atp.). Rozhodně doporučuji zkontrolovat jestli nemáš kus tažený ve stíněném kabelu a kus UTP. Někdy to zlobí.
eLzyx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Filips_v 24. 4. 2020 00:42

Je to taženo Solarixem. A ano, ta cat 6 je stiněný. Jak to vyřešit?
Filips_v
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 24. 4. 2020 18:13

stíněný CAT6a ukončit správnými keystony se stíněním, a i ten 20m kabel od zásuvky k AP mít ve stíněné variantě.
Prostě je nutné mít celou trasu od koncového prvku až ke switchi (nebo aspoň k poe injektoru, který ti vyřeší to uzemnění stínění) komplet ve stíněné nebo komplet v nestíněné kabeláži. Mix dělá problémy. Toť mé 20leté zkušenosti se síťařinou.
eLzyx
Mírně pokročilý