Archer C80 se odhlašuje

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mirasat 10. 5. 2020 10:46

Na půdě ,,převodník,, z optiky v režii Starnetu + kabel CAT5e k routeru. Na jeho konci nový kus Archeru C80 v1. Nejprve jsem si aktualizoval firmware v1 z 1.4.3 na 1.4.4. ze stránek tp-link.cz. Přihlášení do routeru přes kabel do LANu a 192.168.0.1 fungovalo. Při prvním přihlášení - nezadává se nic ala ,,admin,, ale rovnou si dvakrát zadáte nové heslo, dojde k odhlášení, potřetí zadáte nové heslo a jste tam. Router má vyloženě funkci, při jejíž aktivaci se SSID a heslo z wifi 2,4 překopíruje do 5,2 a nastavení pro 5,2 se uzamkne. Nepoužil jsem jí, ale shodné nastavení udělal ručně. Aktivoval IPv6. Odhlásil jsem se. Do Thinkpadu T550, kde už byl nastaven AC mód + mraky dalšího (chování ve wifi síti), čemu ani moc nerozumím, jsem nezasahoval. Přednost nebyla nastavena pro žádné z pásem. Rychlost přes router a kabel z LANu byla 100/22. Na nižší hodnotu uploadu neměli odborníci ze Starnetu žádnou odpověď. Přes Wifi (1,5 m od routeru) ukazovaly výsledky hodnotu 13/5. Přes jiný ntb 55/20. Chtěl jsem nejprve laborovat s nastavením Archeru a zjistit, jaké výskedky na šnečím Tninkpadu budou. Bohužel, přihlášení do Archeru se buď nedařilo vůbec, nebo došlo do dvou sekund k samočinému odhlášení. Nepomáhalo odpojení přívodu od WAN konektoru, restart odpojením od napájení ani reset. Zařízení dokonce oznamovalo požkození FW. Po delší době se podařilo přihlásit, nahrál jsem novější verzi 1.4.5, nastavil jen základní Starneťáckou statickou sekvenci + wifi (různé SSID). IPv6 zůstalo OFF, vše ostatní v defaultu. Přes kabel 110/22, stejně tak po připojní k 2,4 i k 5,2. Další hrátky s nastavením routeru už nenastaly, neb se k němu opět nelze přihlásit na delší dobu, než na 2 sekundy. To samé přes WIFI. Co jsem dělal špatně, že blbne to přihlášení ? Měl jsem router nejdříve vypnout, odpojit WAN, zapnout a pak až se přihlašovat ? Nebo je Archer od TP-Linku jenom obecně šrot ? Nebo má závadu ? Díky za názory.
mirasat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 10. 5. 2020 14:36

Stáhnul jsi správnou verzi FW?

Pokud je to zakoupené u CZ/SK stahuješ FW z CZ/SK stránek? (Na jiných můžou být rozdílné FW i když u routerů většinou nebývají).

Po aktualizaci FW třeba udělat pro jistotu reset - komplet smazání, někdy tam totiž zůstane nějaké nastavení z minulého FW a pak to blbne.

Po resetu routeru to chce vymazat cache prohlížeče než se k němu zkusíš připojit.

A taky pokud na wan detekuje IP 192.168.0.x tak se přepínají na 192.168.1.1 (zda se to nestalo pak se samozřejmě na 192.168.0.1 nejde dostat.).

Taky můžeš vyzkoušet jiný prohlížeč. Kdysy taky s Tp-linkem měly problémy různé antivirové programy které blokovaly přístup.

Můžeš skusit nabotovat z USB nějaký linux zda se tam dostaneš a zda tě to nebude kopat ven.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mirasat 10. 5. 2020 16:48

Díky za typy. Je to u rodičů, takže tam denně nejsem. Jaké máš zkušenosti s nastavováním stejné SSID pro obě pásma ? Ná routery běžně nenastavuju...
mirasat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 11. 5. 2020 09:11

Většinou bez problémů....

Akorát teď u mikrotiku co mám tak jeden typ telefonu se pořád přepínal mezi 2,4 a 5G wifi chvíli tam a pak spět, novější FW to řešilo a už je klid a nebo si to telefon rozmyslel..... :-)

Jediný problém se stejným SSID bývá pokud máš víc AP zařízení a telefon se pohybuje na rozhraní signálu že pak neví ke kterému AP se připojit.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 11. 5. 2020 10:05

Rovnaké SSID znamená pre klienta, že má použiť funkciu roaming ak to podporuje a je zapnutá. Samozrejme nie každý driver má takúto podporu a v niektorých driveroch sa nedá ani vypnúť. Chcelo by to aby programátori lepšie rozmýšľali a testovali.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mirasat 11. 5. 2020 17:59

Díky. Posílám odpověď od Tp-linku:
Dobrý den,
aby jste se dostal do nastavešní tohoto routeru je potřeba být připojen na WIFI síť tohoto routeru.
Pak do internetového prohlížeče (Goole Chrome, Mozilla IE atd. )zadáte http://tplinkwifi.net
Nebo je pak možné se připojit přes IP adresu routeru.
Tu zjistíte v nastavení Pc. (Dle návodu.)

S pozdravem TP-Link Czech s.r.o.

První věta - to si dělají srandu ? Vždyť chci nastavovat právě tu wifi síť.
Druhá věta - takže mám postaru zasíťovat router a notebook (propojit kříženým kabelem a zadat různé IP ???).
mirasat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 11. 5. 2020 20:24

Nastavenie routra sa robí najlepšie pomocou pripojenia cez LAN, pretože wifi nemusí fungovať spoľahlivo. Asi si to aj sám zistil. Ako funguje download cez wifi je viac menej závislé od drivera v počítači/telefóne. Router to moc neovlivňuje ak nieje rušený cudzími wifi v jeho dosahu. Niekedy pomáha zmeniť polohu routra a dať ho vyššie, alebo posunúť o meter či dva inde. Ač na TP-Linky každý nadáva mne ide ten najlacnejší tplink741 rýchlosťou 90 Mbps cez tri steny, takže si nemyslím, že by tplink vyrábal šmejdy.
hunter21
Pokročilý