Huawei ws5200 vs netis 2880 routery

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JanLei 4. 7. 2020 14:35

Dobrý den, rozhoduji se mezi Huawei WS5200 a Netis 2880 routerama, který je lepší, jediný co potřebuji je DHCP připojení, klient a možnost udělat aspoň dvě SSID, jednu skrytou a druhou viditelnou, diky
JanLei
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuba12345678 4. 7. 2020 22:34

ani jeden. tohle jsou neskutecne smejdy. Mikrotik je jistota. To same tplink ci Asus za vica jak 2000,-
kuba12345678
Junior

Odeslat příspěvekod JanLei 4. 7. 2020 22:38

Ale co jsem se díval na videa tak mikrotik je dost složitý nastavit, teda aspoň pro mě, podle borce na yt to vypadalo složité
JanLei
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JanLei 5. 7. 2020 07:17

Jako ještě jsem se sám do menu routeros nedíval ale nepřijde mi to lehký, sice ai zvládnu velmi dobře nastavit skoro každý router, nevím, jak bych dal tenhle.
JanLei
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 5. 7. 2020 08:35

MIKROTIK RBD52G-5HacD2HnD-TC

A není co řešit (cena není za 500kč ale investice se vyplatí).

A pokud nějakému nastavení nerozumíš tak do něho nemusíš vrtat.....

Co na tomto neumíš nastavit?

Obrázek
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JanLei 5. 7. 2020 08:44

Aha, já jsem nevěděl jak vypadá to menu, na YT vypadalo sloziteji, podporuje to i DHCP?

-- 5. 7. 2020 08:45 --

Jo, nevšiml jsem si
JanLei
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 5. 7. 2020 11:06

Ano menu je tam rozsáhlé.....

A jde tam fakt nastavit hromadu věcí a u hromady věcí se dají nastavit i blbosti takže tomu musíš trochu rozumět.

Když něco nebudeš vědět existuje nápověda: https://wiki.mikrotik.com/wiki/Main_Page

Případně ti někdo klidně poradí.....

Jinak nechápu co myslíš tím DHCP - na mikrotiku je jak klient (pro získání IP z DHCP serveru) tak i server pro přidělování IP počítačům v vlastní síti.

Jediné co je zatím v default na mikrotiku vypnuté je IPv6 které když chceš používat tak musíš zapnout a ponastavovat ručně...

Jinak to co jsem zobrazil je Quickset kde si nastavíš jako BFU vše co potřebuješ pro to aby to fungovalo viz: https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Quickset
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JanLei 5. 7. 2020 11:22

Ok, diky a můžete mi jen orientačně říct, kterej z těch dvou routeru je lepší jestli huawei nebo netis?
JanLei
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 5. 7. 2020 13:03

=> kterej z těch dvou routeru je lepší ?
V čom by mal byť akože lepší?
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JanLei 5. 7. 2020 13:46

No na to se ptám vás, co od něj potřebuju jsem psal jako téma, ale jinak v rychlosti, dosahu, spíš to byla otázka na ty který to používají nebo ví, jak kterej funguje.
JanLei
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 5. 7. 2020 13:50

Poraovnať sa to dá jedine bez toho dosahu a tej rýchlosti, pretože to závisí od mnohých faktorov, napríklad rušenia a to máme každý iné, rovnako aj byt máme každý iný. V každom byte to funguje inak. Nepoznám tie routre, ale ak by som to potreboval zistiť, tak viem, že v návode sa to určite píše.
hunter21
Pokročilý