Nový router + bridge

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dr. Taby 14. 8. 2020 09:01

Mám takový laický dotaz. Mám ADSL od vdf, používám router comtrend vr 3031. Počítače jsou přes lan, ntb a mobily přes wifi. Jenže mám velký starý byt, a wifi nedosáhne úplně všude a kabely rozvedené nejsou a budu potřebovat přestěhovat pokoje. Tak jsem myslel, že bych stávající router nahradil nějakým lepším dvoupásmovým a v dal ještě jeden v módu bridge a tím rozšířil signál po celém bytě. A teď bych chtěl poradit, co koupit pro nějaký bezproblémový chod. Případně, jestli je to smysluplné řešení. Mě se to netýká, ale bude PC, zapojený v druhém zařízení hrát hry bez nějakého výrazného zhoršení kvality připojení?

Děkuji
Zdraví Dr. taby
Dr. Taby
Junior

Odeslat příspěvekod Doggg 14. 8. 2020 10:27

Toto je bohužel nelehka úloha a spíš alchymie, pokud to nejde řešit "správně" (více ap připojene na kabelu).

Obecně tím bridgem přijdeš o polovinu rychlosti (tu si sebere ta vzájemná komunikace). Takže odpověď je ne, to zařízení na tom bude hůře. Nicméně je pk otázka co na tom zařízení děláš a co potřebuješ.

Nicméně platí že jeden nataženy kabel ušetří většinu těchto starosti, ale chápu, že ne vždy to jde...
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod polda 14. 8. 2020 10:35

Pokud je to velký byt, řešil bych to mesh wifi sítí.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 14. 8. 2020 10:38

Bacha na to, že ten Comtrend funguje primárně jako modem a pro ADSL/VDSL ho bude potřeba zachovat nebo nahradit zase modemem. Klasický router není určen pro ADSL/VDSL.
Já bych ponechal Comtrend jako modem a pořídil nějakou sestavu 2-3 AP s funkcí MESH, aby se wifi z různých AP navzájem nebilo.
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod Dr. Taby 14. 8. 2020 11:27

Tak velký byt to je. Jsou to dvě patra dohromady cca 200 m2. Tu horní část moc neřeším. Silné cihlové zdi. Původně jsem myslel i nahradit i ten modem, aby prostě bylo po bytě míň krabiček.
Zdraví Dr. taby
Dr. Taby
Junior

Odeslat příspěvekod polda 14. 8. 2020 11:58

Modem nevadí, může být přepnut do bridge a spojen se silným routerem ale to by stejně asi nestačilo a přikupovalo by se další zařízení. Tak radši doporučuju variantu mesh od začátku.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Dr. Taby 15. 8. 2020 16:44

Děkuji. Chápu dobře, že když si koupím sadu 3 zařízení třeba TP link E4, tak to bude fungovat jako jedna síť, a můžu do toho připojit i lan? To by vyřešilo to, co potřebuju...
Dr. Taby
Junior

Odeslat příspěvekod polda 15. 8. 2020 17:19

Ano
polda
Junior