TP-Link TL-WDR4300 výpadky připojení

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lukas_repsol 20. 9. 2020 17:53

Ahoj, mám od roku 2015 tento router, od 2018 k němu připojené AP UBIQUITI UniFi AP AC Long Range, wifi na routeru je vypnutá, FW orig. poslední verze, již dlouho se naktualizuje. Do letoška fungoval bez problému, cca od jara náhodně vypadává připojení. Jak wifi, tak připojení kabelem na PC. Pomůže jen vypnout a zapnout, takže až někdo přijde domů. Mám několik zařízení, které ovládám mobilem a když vypadně připojení, je to na .... Jak se dá zjistit, čím to je? Případně, jak opravit? Nebo po pěti letech odchází a vyhodím ho? Nejlevnější také nebyl.
Děkuji..
lukas_repsol
Junior

Odeslat příspěvekod polda 20. 9. 2020 19:26

Nejjednodušší vyměnit/zkontrolovat kabely
polda
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 20. 9. 2020 20:53

=> Jak se dá zjistit, čím to je?
Linuxom.
=> náhodně vypadává připojení...
Fyzické pripojenie, alebo len internet?
Ono je to totiž podstatný rozdiel.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 9. 2020 21:12

lukas_repsol píše:Nebo po pěti letech odchází a vyhodím ho?
Ano, to je docela pravděpodobné. Vážně čekáš, že ty čínské krabičky vydrží v provozu 24/7 10 nebo 15 let?
lukas_repsol píše:Nejlevnější také nebyl.
Ano, technologie AC byla před 5-ti lety novinka, tedy se za ni platilo více. Navíc gigabitové porty, to je drahý procesor, aby to uroutoval. To ale nic neříká o kvalitě použitých součástek, zejména elektrolytických kondenzátorů, které odcházejí nejdříve.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Behemot2077 20. 9. 2020 22:59

Procesor tam bude nějaká sranda, která uroutuje v zátěži maximálně pár desítek Mb. Ale má to gigovej svišť, takže je to gigovej router přece né :D

Jednak zkontrolovat/vyměnit zdroj, jsou to totální odpady za tři dolary.

Dál zkontrolovat desku a případně recap.

A obvykle všichni v plasťákách odrbávají chlazení, takže v zátěži (pokud se rovnou neuvaří) může procesor trotlovat - osadit chladič. Takle repasuju i třeba géčkový routery, je mi jasný, že pětikilo za ně většina lidí nedá, ale holt dělám věci pořádně, lepší, než to vyhazovat jak kdejakej druhej a vono se to dycky někam do rodiny, sklepa, garáže, skladu udá, a většinou vo těch krámech pak roky v kuse nevím…
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod soban 21. 9. 2020 01:40

Já jsem ho doteďka měl taky, šel do světa nahrazen mikrotikem.

Provozoval jsem na něm openwrt. https://openwrt.org/toh/tp-link/tl-wdr4300

Takže rozebrat a skouknout kondenzátory ve vnitř - pokud jsou nafouknuté tak je to výměna za pár korun.
Taky může odcházet zdroj - nový taky nestojí moc, akorát to chce koupit kvalitní né někde u číňanů.....

A pak nahradit neaktuální FW tím z openwrt.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý