Výměna či doplnění O2 VDSL modemuZyXEL VMG1312-B30B

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Replayman 20. 10. 2020 08:08

Ahoj!
Mám internet od O2 přes VDSL2 a k tomu mám od nich router ZyXEL VMG1312-B30B.
Nějak na něm začíná zlobit wifi, tak přemýšlím co teď.

Mám dvě varianty...
1) vyměnit tento VDSL2 router za nějaký kvalitnější na kterém poběží internet od O2 např. za TP-LINK Archer VR300 nebo TP-Link Archer VR2100 - nebo jaký by jste doporučili?

2) nechat stávající router ZyXEL VMG1312-B30B, dát ho do bridge a za něj zapojit wifi router např. TP-Link Archer AX10 nebo TP-Link Archer C80 nebo TP-LINK Archer A9 nebo TP-LINK Archer C2300.

Jaké řešení by jste doporučili pro kvalitní, stabilní a výkonou wifi v rodinném domě?
Případně doporučte i produkty k O2 internetu.

Díky! Pepa
Replayman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 20. 10. 2020 09:37

Kdysy jsem taky pátral po vhodném modemu za nevyhovující O2.

Taky jsem nechtěl původně dvě krabičky (a teď tam mám 3 :-( ).

Nakonec jsem zjistil že žádný modem nevyhovuje úplně ve všem.

Postup býl že jsem nejdříve koupil modem od ASUSU kde jsem zjistíl že i když má napsánu podporu IPv6 tak kolem IPv6 nejde nic nastavit, na druhý den vrácen a místo toho jsem nakonec vzal to nejlevnější co je na trhu TP-LINK TD-W9960 a používal jako router a do patra pořídil mikrotik.....

Jenže pořád to mělo nějaké chybičky, například přecházení z jedné wifi do druhé atd......

Takže nakonec to dopadlo tak že se koupil další stejný mikrotik který je u toho modemu a na modemu se vypnula wifi a chvíli jsem to testoval tak, později se ten modem od TP-LINKU přepnul do bridge a i spojení vytáčí teď ten mikrotik a modem je v bridgi a jsem spokojen.

V případě poruchy modemu zase koupím nejlevnější modem do bridge a bude to ty mikrotiky podle mě už asi měnit nebudu jedině že by se přecházelo na nějakou wifi 10 a rychlostí 100G :-))

Osobně bych šel cestou dvou krabiček - kvalitní router pro tvoji síť kde bych koupil fakt kvalitní zařízení a nechal ten starý modem na kterém bych vypnul wifi a přepnul do bridge pokud to jde.

Otázka je jak dlouho ještě ten starý modem vydrží když tvrdíš že zlobí wifi? Nemůže to být pouze rušením?
Problém je že pokud ten modem odchází tak za chvíli můžeš kupovat i nový modem.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 20. 10. 2020 10:00

Aký router?
To závisí od toho akú rýchlosť potrebuješ cez wifi. Ak by veľkú, napríklad viac ako 200 Mbps, tak to nielen router vymeniť, ale aj wifi karty v počítačoch. No a samozrejme aj najlepší a najdrahší router nepomôže ak tam máš rušenie, alebo mizerné drivery pre wifi v počítači.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 20. 10. 2020 22:18

Tento modem je pěkná sračka navic ve spojení s O2tv co jsem měl. Tenkrát jsem pořídil nějaký Asus rt ac55 ,když byl na Vanoce u czc ve slevě, celé to dal do bridge a asi 4 roky takto fungoval. Jinak to byla katastrofa.
polda
Junior