Domácí síť - konfigurace sdílení dat ve Win10Pro.

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bluenite 20. 11. 2020 22:51

Potřebuji poradit s propojením pc+nbook pro přenos dat v domácí síti. Nb je připojený skrze wifi, pc kabelem do routeru vdsl. Jak to vyřešit, abych mohl s obou zařízení dosáhnout na všechna data vzájemně? U obou jsem admin, nasdílel jsem komplet všechno co šlo, udělil oprávnění. Ani u jednoho to bohužel nejde tak jak chci, resp. nijak. Viz přílohy. Umí někdo pomoci, jak na to? Dík za případné rady, nebo nasměrování na nějaký návod s postupem, který nikde nomohu najít.
Petr
Přílohy
sit asus-i5.JPG
sit i5-asus.jpg
bluenite
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 21. 11. 2020 03:31

Pokud nastavujete sdílení chráněných složek, prověřte, že v oprávnění je skupina Domácí síť. V pokročilých nastaveních sítě vypněte požadavek na sdílení chráněné heslem.
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod bluenite 21. 11. 2020 16:04

polovina vyresena - z nb do pc se dostanu, opacne ne. Z pc do nb pres wifi chce heslo. Jak to lze zjistit?
bluenite
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 21. 11. 2020 23:57

V rozšířených možnostech sdílení přidej oprávnění číst pro Guest.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod bluenite 22. 11. 2020 11:31

Prosím nedivte se mi, ale tady se dost ztrácím. Když jdu do rozšířených možností v nb přes Průzkumníka, volby pro Guest tady nejsou. Musím ten účet vytvořit? Nestačí Everyone? Nebo se to nastavuje v pc? To heslo pak nebude chtít? Díky za trpělivost a pochopení ;-)

btw snaha tvůrců windows při "přívětivosti" nastavení os/hw je velká, ale často kontraproduktivní (viz Nastavení počítače a staré Ovládací panely)...
Přílohy
sit_aasus_sdil.JPG
bluenite
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 11. 2020 13:20

Nastavení pro Everyone defaultně nestačí.

Z návodu na webu;
Computer Configuration - Windows Settings - Security Settings - Local Policies - Security Options. Change “Network access: Let Everyone permissions apply to anonymous users” to Enabled.

Překlad do CZ lokalizace z hlavy po mne nechtějte.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod bluenite 22. 11. 2020 18:10

překlad není problém....
bohužel win10 na nb je verze home=bez možnosti, kterou doporučujete.
Dá se k tomu Enabled dopracovat nějak jinak?
bluenite
Junior