Neúspěšné sdílení a párování zařízení v domácí síti

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod joudaobecny 29. 1. 2021 12:27

Zdravím,
obracím se s problémem, který je možná zcela triviální, ale už si s ním nevím rady. Nějaké základní zkušennosti ohledně základního nastavení routeru a sítě mám, ale zkouším a gůglim a už netuším jak dál.
Jedná se o sdílení tiskárny a teď i fotoaparát přes síť. Například s routerem TP-link, který jsem měl k dispozici jsem absolutně neměl problém se připojit. Tiskárna i fotoaparát prošla rychlým automatickým připojením k routeru a počítač je hned viděl a komunikoval s nimi. To samé pokud jsem se propojil skrze mobilní hotspot.
Nyní mám k dispozici router Zyxel VMG3312-T20A a zařízení se k němu připojí, ale počítač nemohu ani s jedním spojit. Jednou se mi to s tiskárnou záhadně podařilo, ale od té doby žádný pokrok - tiskárna je připojena ke stejné síti, ale počítač jí vidí jako offline.
Pravděpodobně bude chyba v nastavení routeru (možná jeho firewallu?). Omlouvám se, jestli je můj dotaz hloupý, ale už si vážně nevím rady. Budu rád, když můj problém někdo pojmenuje.

Děkuji a hezký den. :-)

Matěj

Router: Zyxel VMG3312-T20A
Tiskárna: Canon PIXMA TR4550
Fotoaparát: Canon EOS 70D
joudaobecny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 29. 1. 2021 12:32

Zkuste obě zařízení znovu do PC nainstalovat. V původním můžou být packy s oznacenim TPlink.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joudaobecny 29. 1. 2021 12:42

To jsem provedl. Jakmile jsem se ale spojil přes mobilní hotspot, tak nebyl problém.
Ještě bych zmínil, že problém trvá i při párování skrze jiný počítač při přípojení k Zyxelu.
joudaobecny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 29. 1. 2021 14:00

Zkontroluj si v nastavení routeru, zda-li nemáš zapnutou funkci host isolation.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků