Přetížený router? Špatný router?

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod atilius 2. 3. 2021 21:57

Ahoj, potřeboval bych poradit. Mám už 8 let starý router TP-LINK TL-WR842ND 300Mbps Wireless LAN Router 802.11b/g/n a přes kabel na něm obvykle běží dva ntb, přes wifi další 1-2, 4 telefony, občas tiskárna,

A poslední dobou se mi stává, jednou za den, dvakrát, že spadne, kontrolky blikají jako šílené, musím vypnout/zapnout a vše zase OK.

Je to problém routeru, jakože odchází do křemíkového nebe? Nebo moc zařízení? Blbé nastavení?

A pokud bych měl pořídit nový, nějaké doporučení? V zásadě nepotřebuju žádnou super mašinku, je to do patrového domu. Hodilo by se mi, aby šlo nastavit víc sítí a jejich rozvrh. Na tom dnešním jde rozvrh dát jen skrz MAC adresu.

Díky, Martin
atilius
Junior

Odeslat příspěvekod polda 3. 3. 2021 08:14

Těžko říct co výpadky způsobuje. Jsou uživatelé co si kupují routery každých půl roku nové, na druhou stranu pokud je aktualizován může vydržet do umření. Tady bych jej vyměnil za TP link C6,neni to žádná velká pálka bude umět co tvůj dočasný a něco navíc. Uživatelsky jednoduše.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 3. 3. 2021 18:26

1. Skontroluj zda je tam nejnovější FW
2. Můžeš ho skusit rozebrat a skouknout kondenzátory zda nejsou nafouknuté.
3. Můžeš vyzkoušet jiný zdroj - většinou taky odcházejí zdroje.

Jinak pokud trochu sítím rozumíš tak bych pořídil tento mikrotik: MIKROTIK RBD52G-5HacD2HnD-TC

Všechny tvé zařízení to utáhne levou zadní.....

Pokud chceš něco pro BFU tak vem: TP-LINK AX20 samozřejmě cena je větší, ale to už snad budeš mít až do důchodu.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod atilius 4. 3. 2021 07:47

Už když psal polda, tak mi došlo, že mrknu ještě na firmware, a bylo možné aktualizovat, to jsem udělal a včera to bylo dobré. Tak uvidíme. Jinak díky i za tip na Mikrotik.
atilius
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků