USB wifi adapter se odmítá připojit do sítě

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tom brava 20. 6. 2021 21:30

Jde o typ Realtek RTL8188FTV Wireless LAN 802.11n USB 2.0 Network Adapter
potřebuju dostat na st.RD wifi cestou z přízení, kde je router, do patra na desktop, který nemá interní wifi adapter, proto jsem pořídil toto:
https://www.johns-shop.cz/wifi-adaptery ... b-adapter/

Zařízení jsem píchnul do USB, speciální instalace nebyla vyžadována, ale výsledek z ipconfig /all:
Wireless LAN adapter Wi-Fi:
Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8188FTV Wireless LAN 802.11n USB 2.0 Network Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 1C-BF-CE-70-31-58
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
t.zn. adapter se nechce přípojit do této ani do jiných wifi sítí s jinými routery (vyzkoušeno pro sichr, zda není problém v nastavení předmětného routeru pro tento desktop/USB adapter). Důvod nepřipojení je, že ačkoli je DHCP enabled, tak automatické IP/DNS nechce vytvořit (nabízí jen ruční konfiguraci, ale do toho se nechci pouštět)
Stav adapteru ve Správci zařízení: Toto zařízení pracuje správně. Verze ovladače 1030.38.712.2019 je W10 vyhodnocena jako aktuální , bohužel na stránce výrobce když dám typ/model adaptéru
https://www.realtek.com/en/component/zo ... Itemid=276
tak tam ani typ 8188FTV nenajde , jen 8188EE (?)
Při diagnostice problému pomocí W10 je lakonicky ohlášeno "zařízení odmítá připojení do sítě" bez návrhu řešení....

Nějaké nápady, řešil někdo podobnou situaci? díly moc

PS Tu jsem našel starší driver 1030.27.425.2018
https://drivers.windows10download.com/w ... bit-ofcll/
...mám ho zkusit nainstalovat?
PS tak ten link na 1030.27.425.2018 je nefunkční zdrojově...nejde downloadovat.
Naposledy upravil tom brava dne 21. 6. 2021 20:19, celkově upraveno 6
tom brava
Junior

Odeslat příspěvekod soban 21. 6. 2021 04:04

Postupoval bych stylem:

Na routeru dočasně zrušit heslo zda se pak připojí - pokud ne tak bych to vrátil a víc neřešil.

Pokud se bez hesla připojí tak potom na routeru nastavit napevno WPA2 s AES šifrováním, někdy jak je tam auto (WPA i WPA2) tak to některé čipy neumí a nepřipojí se.

EDIT:

Trochu jsem pátral a zjistil jsem že tento čip potřebuje ovladače od realteku jak se tam nacpou ty od microsoftu tak to nefunguje.

Takže budeš muset najít správné ovladače od výrobce......

/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 21. 6. 2021 04:37

Z přízemí do patra na desktop je lepšie toto:
https://www.datart.sk/usb-n14-300mbps-9 ... m0000.html

To aspoň nejaký signál chytí oproti tomu čo si kúpil.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 21. 6. 2021 05:30

Tak na desktop a do patra je pořád nejlepší KABEL!
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tom brava 21. 6. 2021 07:03

signál hlásí výborný 3-4 čárky (síť vidí, jen se odmítá přípojit), v tom problém nevidím, asi jste zblblí ze zarušených paneláků, ale na vesnickém cihlovém RD navíc s trámovými stropy táhnout kvůli netu kabeláže???

Děkuji Petrovi za velkou snahu pomoct.....takže asi problém s driverem...taky jsem tipoval. Zkusil jsem nainstalovat ten z linku pod videem - jde o verzi 1030.32.201.2018, bohužel výsledek stejný - odmítá se přes DHCP připojit. Následující video zase dopporučuje omezit frekvenci pásma, to sem prubnul - nic.
https://www.youtube.com/watch?v=ytpGGggMaZo
...mno dle komentů pod videem mě čeká tak průměrných 15 dní laborování k vyřešení problému :roll:
Naposledy upravil tom brava dne 21. 6. 2021 20:19, celkově upraveno 9
tom brava
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 21. 6. 2021 07:40

Skúšaj to bez šifrovania a na počítači si nastav fixnú adresáciu. Nepouži získanie ip adresy z DHCP! Ideálne pre testovanie by bolo na routri nataviť aj fixnú rýchlosť na najnižšiu akú to ovláda, ovšem máloktorý router umožňuje nastaviť rýchlosť fixne. Existujú dva typy zarušenia. Cudzie a vlastné. To prvé pravdepodoben nemáš, ale to druhé je vytvárané odrazom signálu od blízkych predmetov (stien) a nie je možné to odmerať žiadnym meračom rušenia.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 21. 6. 2021 09:08

Jaký má ten adaptér ID hardwaru (Tento počítač > Spravovat > Správce zařízení -> rozkliknout zařízení > Podrobnosti > ID hardwaru)?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 6. 2021 09:20

Je nastavená rezervace na MAC adresu NIC v DHCP serveru?
Pokud ano:
1) prostuduj log DHCP serveru (který asi běží v routeru nebo v centrálním serveru);
2) prostuduj Security log v lokálním OS z okamžiku, kdy klepneš na ikonku WiFi NIC a zvolíš "Připojit".
Nejlepší řešení samozřejmě jako vždy poradil Soban:
Soban píše: Tak na desktop a do patra je pořád nejlepší KABEL!
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 21. 6. 2021 09:23

hunter21 píše:Skúšaj to bez šifrovania a na počítači si nastav fixnú adresáciu. Nepouži získanie ip adresy z DHCP! Ideálne pre testovanie by bolo na routri nataviť aj fixnú rýchlosť na najnižšiu akú to ovláda, ovšem máloktorý router umožňuje nastaviť rýchlosť fixne. Existujú dva typy zarušenia. Cudzie a vlastné. To prvé pravdepodoben nemáš, ale to druhé je vytvárané odrazom signálu od blízkych predmetov (stien) a nie je možné to odmerať žiadnym meračom rušenia.


- jako už jsem dělal wifiny asi na 4 různých značkách routerů i v prostředí paneláku s zahuštěnými pásmy vše heslováno, a návštěvy s různými NTB se přihlásili do mé sítě na heslo vždy bez jakéhokoli problému na 2 kliky - toto je první wifi problém odmítání příipojení, který řeším.
- bez DHCP - na tento "krizový management" dojde až po vyčerpánídostupných driverů ....mimochodem to je abnormalita, nebo to je ještě běžná praxe ručně nastavovat brány a masky?

r34ktor píše:Jaký má ten adaptér ID hardwaru (Tento počítač > Spravovat > Správce zařízení -> rozkliknout zařízení > Podrobnosti > ID hardwaru)?


-- 21. 6. 2021 10:35 --
Přílohy
Snímek obrazovky 2021-06-21 101849.png
Naposledy upravil tom brava dne 21. 6. 2021 12:12, celkově upraveno 2
tom brava
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 21. 6. 2021 11:47

Myšleno pro účely testování...
Ono keď to náhodou, stačí iba raz a len na malú chvíľu pôjde, tak driver bude takpovediac fungujúci, ale nie moc optimálne. Podstatné je to, či sa bude dať opingať router. Internet ešte fungovať nemusí, to sa bude riešiť až v ďaľšom kroku. To, že sa takýto problém testuje práve takto, súvisí s tým ako funguje wifi na základej úrovni.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod meda2016 21. 6. 2021 12:20

Směšně levný adapter má zřejmě i takovou funkčnost. Vnitřní minanténa chytne všechny odrazy, takže v určitém místě si příjem zarušíš vlastním routerem (i mobilem, BT zařízením). Za mně vyzkoušet prodlužovací kabel na jiné místo, potom přesunout do odpadu.
EDIT
https://www.realtek.com/en/products/com ... rtl8188ftv
...z textu:
This product is designed for TV, Set-Top box/Over-The-Top box, IP Camera, etc. Wi-Fi applications.
Takže ty drivery jsou ve FW zařízeních "zadrátované"
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod tom brava 21. 6. 2021 16:26

hurá naskočilo první spojení :tleskani po změně driveru od rána (1030.32.201.2018) a zároveň omezení Bandwidth na 20MHz ONLY už funguje DHCP !!!! - viz důkaz níže, teď běží u mě v bytě na NTB 5m+jednu železobeton stěnu od routeru (paralelně s interním taky Realtekem - oba síla signálu 100%).... v místě konečného užití (RD/desktop v 1. patře) budu až o víkendu=pak dám vědět o případných problémech se signálem, jak tady věštili někteří proroci katastrofické scénáře :hm
Fyzicky jsem ověřil funkci adaptéru tak, že jsem odpojil od sítě interní adaptér na NTB bez ethernetu a net fičí pouze tím externím USB adaptérem 8188FTV. 8-)
Přílohy
Snímek obrazovky 2021-06-21 173226.gif
Naposledy upravil tom brava dne 21. 6. 2021 20:21, celkově upraveno 19
tom brava
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 21. 6. 2021 16:37

Tak konečne úspech. Tam kde máš desktop nezabudni nastaviť 20 MHz only na routri.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tom brava 21. 6. 2021 17:31

když nechám na routeru combi 20/40 a adaptér bude omezen na 20 ONLY, tak něco hrozí? v bytě to mám přesně takto, a jede OK, až na to že download speed je poloviční oproti normálu.

...ten Bandwidth souvisí s přenos. rychlostí, že? na RD, kde mám jen vesnické radio od RIO 4Mb/s efekt.3,6-3,9Mb, jestli mi ten adaptér ubere 50% dodáv. rychlosti, to bude už šnek
tom brava
Junior

Odeslat příspěvekod soban 21. 6. 2021 19:14

A co by si čekal do 20Mhz kanálu se vleze míň dat jak do 40Mhz a ještě to má pouze jednu anténu takže pouze jeden stream.....

Prostě to vyhoď a natáhni kabel a budeš mít 1G rychlost pokud nemáš doma ty ošizené prvky :-)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků