WiFi Router TL-WR741N

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Víťa1 22. 4. 2022 10:33

Zdravím
Už nevím jak dlouho ho mám tento Router TL-WR741N no prostě dlouho.Do mého rodinného se přistěhoval brácha s celou rodinou a při připojení více Wifin tak mě některé vyhodí čili nesnese mnoho připojených zařízení a teď nevím jestli je to tím starým routerem který byl zvyklý na málo wifin nebo se pokazil a odmítá fungovat jak před tím!!! Jaký byste mi doporučili si koupit nový do 1000 kč ? potřeboval bych radu od někoho kdo dělá do sítí.A co je důležitě abych číňan nevěděl co mám k večeři :D - to znamená abych se nemusel někde v ****eli registrovat jako například tady https://www.youtube.com/watch?v=zfcqr-S ... toshThakur díky
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viktor12 22. 4. 2022 14:00

ahoj,
ja mam tiez tplink sice vyssej rady a som s nim spokojny. a co sa tyka tej registracie, to je uplna sprostost, nemusis sa nikde registrovat.
staci nahodit router, nastavit dle tvych detailu pripojeni a jedes...
viktor12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Víťa1 22. 4. 2022 15:44

A toto TP-LINK ARCHER C50 V3 AC1200 máte s tým zkušenosti ? díky
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 22. 4. 2022 18:12

Pokud nechceš s Wifi 6 tak aspoň něco co ti vydrží nějaký rok , třeba https://www.tsbohemia.cz/tp-link-archer ... 90342.html
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 27. 4. 2022 14:03

Víťa1 píše:TP-LINK ARCHER C50 V3 AC1200
Upozorňuji, že je to zcela základní model s rychlostí LAN portů 100Mbit/s. Nevadí? (Vadilo by to, kdybys měl rychlou přípojku internetu nebo kdybys doma přenášel velké objemy dat například z NAS-serveru.)
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Víťa1 27. 4. 2022 14:38

Tento jsem si koupil už je na cestě ke mně https://shop.atoselektro.cz/tp-link-arc ... 02499.html
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 27. 4. 2022 15:04

No , uvidíš sám třeba ti bude stačit. Za mě to kvůli ušetřené 250kč nestojí. Model 2017.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Víťa1 27. 4. 2022 15:19

Vidím že jsem si moc nepolepšil to jsem nevěděl že je to model 2017 ale já to beru tak aspoň tak že budu mít síťovou tiskárnu nebo FTP server/ síťový disk díky
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 27. 4. 2022 23:27

A přes 100M LAN konektory vše pofrčí světelnou rychlostí :-\

Fakt se oplatí kupovat něco s 100M LAN portama? Bych nebral ani zadarmo.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 28. 4. 2022 09:12

Komu není rady, tomu není pomoci.

USB port na C20 mít nejspíše nebudeš, protože ho má pouze revize v1 a aktuálně se dodává v5.

TP-Link Archer C6 v3.2 se dá objednat od 785 Kč, což je skoro stejně, jako si zaplatil za C20 (přičemž parametry je úplně jinde). Existuje i verze C6U s USB (ale neumí printserver, pouze media server/FTP). Obratem bych ji tedy C20 vrátil a pořídil něco jiného.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Víťa1 28. 4. 2022 09:23

Tak mi poraď jaký co tam mají v tom https://www.atoselektro.cz/ už jsem tam volal a mám to v řešení díky
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 28. 4. 2022 09:28

Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Víťa1 28. 4. 2022 10:19

Jaké to má výhody o proti výše uvedenému ? díky
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 28. 4. 2022 10:45

Copak si neporadíš, jak porovnat? A ve wiki pak ty termíny.
https://www.alza.cz/porovnani.htm?c=TP640k2v4;TP21_05;
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 28. 4. 2022 11:37

Výhody C6 proti C20? Výkonnější procesor s dvojnásobkem opereční paměti, takže to bude lépe zvládat vyšší množství připojených zařízení. Jako bonus gigabitové porty.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků