OpenVPN na TP-Link Archer C6

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 25. 5. 2022 18:57

Pak bych hledal v nastaveni site na tom stroji se sdilenym diskem (firewall, verejna vs. soukroma sit, ...).
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Karel ctvrty 26. 5. 2022 07:05

Tak jsem hledal, ale bouhužel bez úspěchu :-( Z vnitřní sítě ten stroj bez problémů pingnu, dostanu se i na jeho sdílené disky (po výzvě zadám jméno a heslo k účtu na tom PC). Přes VPN tunel z venku ale nic. Nemůže to souviset s těmi chybovými hláškami při sestavování spojení VPN jak jsem ve svém prvním dotazu?

write UDP: Unknown error (code=10065)
ROUTE: route addition failed using CreateIpForwardEntry: Tento objekt již existuje. [status=5010 if_index=22]

Pokud si dobře pamatuju tak sdílení souborů probíhá právě přes UDP.

Chápu správně, že ten stroj by v podstatě ani neměl poznat zda se němu přistupuje z vnitřní sítě nebo přes VPN tunel?
Karel ctvrty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wit.cz 22. 1. 2023 10:28

Podařilo se vyřešit?
wit.cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel ctvrty 22. 1. 2023 10:49

Bohužel se to mi to vyřešit nepodařilo. Ještě chvíli jsem s tím laboroval, ale když se nedostavoval úspěch tak jsem, ač nerad, musel jít od toho. Kdyby ale bylo možné to vyřešit byl bych moc rád.
Karel ctvrty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wit.cz 23. 1. 2023 22:42

To mě mrzí. Já mám AX55, resp. AX3000 a docela mě nemile překvapilo, že nemůžu nastavit port jaký chci, resp. na výběr je jen od 1024 nahoru. Když teda odhlédnu, že z gigabitové přípojky se tak rázem stane max 20 Mbit. Alespoň staré PPTP VPN jede cca 120 Mbps díky slabému šifrování.
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků