Nejde zapnout sí?ová karta

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kyong 29. 5. 2005 20:29

Mám jeden problém. Když chci zapnout síťovku, tak mi to napíše "připojení selhalo". Mám doma 3 počítače propojené přes switch. Celou dobu to jelo, ale v den, kdy jsem nainstaloval ADSL modem mi to přestalo fungovat. Zkoušel jsem to i na notebooku, ale tam síťovka fungovala pořád normálně.
Realtek 8139/810x
DSL modem Sagem Fast 840
Kyong
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cache 29. 5. 2005 20:37

Ked das prec modem a das to do povodneho stavu tak ti sietovka ide?
Ak nie, odisla ti sietovka. Ja mam na skrini uz 4 odidene sietovky realtek. Uz nikdy realtek :)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kyong 29. 5. 2005 20:42

Už jsem ho zkoušel dát pryč a furt to stejné. Zkoušel jsem tu síťovku vyměnit i za jinou z druhého počítače a to stejné. V druhém počítači jede normálně.
Kyong
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cache 29. 5. 2005 20:45

aha, takze blbne len u teba v pocitaci, ale inde v pohode? hmm.. skus ju normalne v nastaveniach odinstalovat a restartnut, ona sa sana nanovo nainstaluje.. mozno to pomoze.. a samozrejme odstran sietove spojenia a vytvor ich nanovo.
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kyong 29. 5. 2005 20:54

Tak jsem to přeinstaloval a funguje to. Nechápu, že mě to nenapadlo. Normálně řeším složitější problémy.

Díky za pomoc.
Kyong
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cache 29. 5. 2005 20:56

nzc :)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kyong 29. 5. 2005 22:59

Tak už se ten problém objevil znovu. Síťovka byla zapnutá, ale zase nešla vypnout. Hlásilo to, že je buď nějaký protokol co nepodporuje technologii plug&play, nebo že je inicializovaný ještě jiným uživatelem. Protokoly ale byly ty co vždycky. Zkusil jsem je přeinstalovat a nic. Síť s ostatníma počítačema šla, ale hry nešli. Když jsem vytvořil hru, tak mě viděli ale opačně ne. Připojit se ke hře taky nešlo. Zkusil jsem teda přes ovladače zakázat síťovku a tam už to šlo. A když ji chci zase povolit, tak to zase píše to co předtím. A potřebuji aby fungovalo všechno a ne jenom něco.
Kyong
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cache 29. 5. 2005 23:03

Uf.. tak este jeden napad, skus ju prehodit do ineho pci slotu..
Ak ani to nepomoze, tak skus s inym compom (kde sla) vymenit..
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kyong 29. 5. 2005 23:37

Vyzkoušeno, ale furt to jede jak předtím.
Kyong
Mírně pokročilý