problemy s dvoma stietovka - konflikt

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod teak 10. 6. 2006 06:47

na jednej sietovke mam napojeny internet.ten funguje len dovtedy kym do druhej sietovky nestrcim kabel ktory je cez switch napojeny na IP BOX 200.ked si nahodim do boxu a druhej sietovky ine ip,branu, dns.. tak mi stale vypisuje ze IP BOX nemoze naviazat spojenie oli konfliktu sietoviek, ze spojenie nemozno zastabilizovat.nepomaha ani ked odpojim kabel zo sietovky kde je internet a zakazem ju.je nejaky sposob ako to vyriesit?? vopred diki :lol:
teak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir 10. 6. 2006 07:29

teak píše:na jednej sietovke mam napojeny internet.ten funguje len dovtedy kym do druhej sietovky nestrcim kabel ktory je cez switch napojeny na IP BOX 200.ked si nahodim do boxu a druhej sietovky ine ip,branu, dns.. tak mi stale vypisuje ze IP BOX nemoze naviazat spojenie oli konfliktu sietoviek, ze spojenie nemozno zastabilizovat.nepomaha ani ked odpojim kabel zo sietovky kde je internet a zakazem ju.je nejaky sposob ako to vyriesit?? vopred diki :lol:


Teda to je pravopis :(. Když už se na něco ptáš, tak nepiš jako prase, to nejde po tobě vůbec přečíst.

Nenapsal jsi přesne jak vypadají ty tvoje dvě sítě, jestli jsi je náhodou nepropojil někde...

Jestli máš na jedné síťovce zapojené připojení do Internetu, máš na ní veřejnou IP adresu a na druhé máš adresy 192... vnitřní sítě, tak by všechno mělo jet. Zkus si na jednotlivá zařízení pingnout, jestli si pingneš, tak není problém v hardweru sítě ale někde v OS, nebo ve tvém nastavení protokolů sítě.
jaromir
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JendaLinda 10. 6. 2006 09:37

Podívej se pro jistotu do Správce zařízení, zda u některé ze síťovek nemáš žlutý vykřičník.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .ParadoX. 10. 6. 2006 09:47

píše konflikt síťovek nebo IP adres? nemáš na obou síťovkách stejnou IP? hmm, kdybys dokázal svůj dotaz napsat lépe, určitě by někdo dokázal lépe poradit, já osobně mám docela problém se v tvém příspěvku vyznat a to mi slovenčina nerobí problémov ;)
<? echo "hello world"; ?>
.ParadoX.
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků